Operacja Geronimo

SEAL TARGET GERONIMO: The Inside Story of the Mission to Kill Osama bin Laden
978-83-240-1687-7
literatura faktu
Ag2S

Jedyna książka oparta na bezpośredniej relacji żołnierzy uczestniczących w operacji likwidacji Osamy bin Ladena 2 maja 2011, godz. 1:03, Waszyngton. Prezydent Barack Obama słyszy transmitowany za pośrednictwem satelity głos jednego z żołnierzy SEAL Team Six: „Geronimo, Echo, KIA”. Oznacza to jedno: elita elit służb specjalnych udowodniła, ile jest warta - Osama Bin Laden nie żyje. Wkrótce...

2 maja 2011, godz. 1:03, Waszyngton.
Wkrótce prezydent ogłasza to całemu światu.
Czy jednak poznaliśmy prawdę o wydarzeniach tamtej nocy?

Chuck Pfarrer to członek SEAL Team Six w stanie spoczynku. Dzięki temu, miał możliwość porozmawiania z kolegami, którzy brali udział w ataku zakończonym śmiercią Osamy Bin Ladena. Bezpośrednio od uczestników zdarzeń usłyszał, jak naprawdę wyglądała operacja likwidacji najgroźniejszego terrorysty naszych czasów. To, czego się dowiedział, wyglądało inaczej niż oficjalna wersja przedstawiona przez Biały Dom. Tylko dzięki tej książce otrzymacie dostęp do informacji z pierwszej ręki o najgłośniejszej operacji służb specjalnych.

Ta książka wzbudziła kontrowersje zanim się ukazała, a jej treść do ostatniej chwili utrzymywana była w tajemnicy.
Amerykańskie władze zakwestionowały jej prawdziwość, ale czytelnicy umieścili ją natychmiast na liście bestsellerów „The New York Timesa”.

Operacja Geronimo to najgorętsza po Snajperze książka o służbach specjalnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3229,tytu...»

breathe | 2018-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Rewelacja!!! Cała prawda o operacji „Włócznia Neptuna” i likwidacji Geronimo opowiedziana przez byłego członka SEAL Team Six.

Spiderdog86 | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Jeśli kogoś interesuje biografia Osamy bin Ladena,a także szczegóły operacji mającej na celu jego likwidację, to ta książka doskonale opisuje jedno i drugie:-)

Zialu | 2017-11-10
Przeczytana: 08 listopada 2017

Jest to dość ciekawa książka nosząca tytuł tajnej misji zabicia międzynarodowego islamskiego terrorysty Osamy Bin Ladena. Trzeba zaznaczyć, iż opis akcji jest tylko zwieńczeniem tej pozycji. W większości jest to opis zarówno jednostki Team SEAL Six, która podjęła się wykonania tego arcytrudnego zadania, oraz samego Bin Laden, który to ewaluował w swoim życiu od bogatego nastolatka, przez nieudolnego dowódcy wojsk, po osobę, która stworzyła swoim majątkiem siatkę terrorystyczną dokonującą zamachów terrorystycznych w tym oczywiście ten z 11 września.

Blade234 | 2017-09-25
Przeczytana: 2015 rok

Świetna książka, oprócz samej tytułowej "operacji Geronimo" porusza takie zagadnienia jak zniekształcenia islamu, początki navy seals. Zdecydowanie polecam!

Piotruszka | 2017-04-11
Przeczytana: 2016 rok

Reportaż-akcja, coś jakby szósty odcinek Delta Force. Powiewa amerykańska Stars and Stripes, dzielni komandosi robią robotę. Jedynie czego brakuje to Chucka Norrisa i kopa z półobrotu. Jeśli przetrwasz lekturę dowiesz się ile Bin Laden miał żon oraz jakim pociskiem wysłali go do raju.

baku2000 | 2016-10-13

Dobra i ciekawa książka. Sporo o terroryzmie i życiu Bin Ladena, natomiast sama akcja to tylko fragment książki.

GAME_MAN | 2015-10-28

Dobra literatura. Nie skupiamy sie na samej misji zabicia Bin Ladena, ale także na jej całej otoczce. Autor przedstawia Nam tez sytuacje od strony terrorystów a także założycieli ich organizacji, sponsorów i przywódców, a także życia samego Osamy.

Magnolia | 2015-09-11
Przeczytana: 24 maja 2014

+++

azi1986 | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Książkę czytałam z zapartym tchem. Doskonały język, bez dłużyzn i niepotrzebnego gadania. Wciągnęła mnie od pierwszej strony i nie chciała wypuścić. Rzadko zdarzają się takie książki. Historia zamachu na Bin Ladena ze smakowitymi kąskami dotyczącymi SEAL Team Six, do tego kilka wpadek FBI i CIA :) Stanowczo polecam!

scirus | 2015-02-14
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Książka ta napisana jest językiem który robi z niej bardzo dobry thriler. Tematyka jest przerażająca. Ale taki jest świat. Polecam zwłaszcza tym co lubią literaturę wojskową.