Księżniczka Buław

Tłumaczenie: Krzysztof Kurek
Wydawnictwo: ISA
Princess of Wands
Ringo, Księżniczka Buław

Gospodynie domowe gotowe na wszystko w starciu z krwiożerczymi demonami!Policyjne dochodzenia, którym towarzyszą szczególne okoliczności niezwykłe, nieprawdopodobne, paranormalne zjawiska.Barbara Everette, gospodyni domowa z niewielkiego miasteczka w stanie Missisipi, wiedzie wręcz perfekcyjne życie. Idealny mąż, wspaniałe dzieci, piękny dom, niezachwiana chrześcijańska wiara...

Emit | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Zaskoczenie totalne.
Znaczy się... zakup tejże lektury był wyłącznie spowodowany sporą przeceną w Empiku. Widząc dosyć pokaźny nakład oraz nalepki sugerujące, że to nie po raz pierwszy cena została obniżona, z góry określiłam książkę jako dosyć marną.

Sam opis brzmiał jednak uroczo absurdalnie. Gospodynie domowe walczące z demonami? Radykalnie! Może bitwa na chochle czy przy pomocy pieluch młodocianych potworków? Głównie, jak nie wyłącznie przez to zdecydowałam się na zakup.

Liczyłam na "tak złą, że aż dobrą" powieść o mary sue. Piękna, bogata, niezwykle inteligentna. Cóż... wyszło, że w sumie faktycznie pani perfekcyjna do tego opisu się wpasowywała. Podkreślanie jej niezachwianej pobożności również kuło w oczy (co nie jest imo niczym złym, miło czytać o religijnym wojowniku światłości który swoją urodą zapiera dech w piersiach młodszym bardziej lub mniej jegomościom)

Początek był nie najgorszy. Zbrodnia, zwłoki, jakiś młody pan detektyw, gość od sytuacji specjalnych. Nie...

HorrorManiak | 2012-09-27
Przeczytana: 27 września 2012

Miejscami nużąca i nie spójna , przewidywalna ale można powiedzieć , że ciekawa . Zdecydowanie kobietom bardziej się spodoba .

Atul | 2016-10-15
Dzwiedziu | 2016-05-15