W martwym terenie

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Starfire (tom 3) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
In death ground
starfire, weber, white, space opera, militarne, sf
Entemaron

Wojny Federacji Ziemskiej z Chanatem Oriona, podobnie jak wzajemna nienawiść ludzi i przedstawicieli innych gatunków, należą już do przeszłości. Obie strony zjednoczyło śmiertelne niebezpieczeństwo - pająki. Przybysze mają przewagę liczebną, niespotykaną strategię i nie negocjują. Traktując każdą formę życia jako źródło pożywienia, bez względu na straty prą naprzód i zdobywają system po systemie. W końcu marynarka Federacji i ras Wielkiego Sojuszu nie ma już gdzie się cofać. Pozostaje im tylko desperacka walka do samego końca...

źródło opisu: [Rebis, 2006]

Zbyszek | 2014-10-19
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 19 października 2014

Chyba najlepsza książka z cyklu. Weber zazwyczaj stara się unikać (o ile to możliwe) opierania akcji o czarno-białych antagonistów. W większości jego książek państwa bądź stronnictwa pełniący funkcję "tych złych" są w mniejszym lub większym stopniu wiarygodnie skonstruowane i można dość łatwo zrozumieć ich intencje.
Ta książka jest wyjątkiem. Weber podejmuje się opisania konfliktu, którego jedna strona jest niezrozumiała, nienawiązująca kontaktu. Prawdopodobnie dało się z tego motywu uzyskać więcej, ale i tak jest ciekawy i nietypowy jak na Webera pomysł.

Zoldrak | 2014-12-30

Trzeci i chyba najlepszy tom cyklu Starfire to klasyczna Space Opera napisana przez mistrza gatunku Davida Webera.

graf83 | 2012-11-17
Przeczytana: 2010 rok

Kopie po życi. Olbrzymie, spektakularne, bardzo rozbudowane opisy batalii w przestrzeni. Większość z nich podczas czytania, sprawia że przed oczami stają sceny. Dramatyczne losy poszczególnych okrętów, opisane sa z taką precyzją że nie sposób sobie tego nie wyobrażać jakby się było obserwatorem z iluminatora jednego z okrętów.
Uwaga. Długie opisy bitew, 20 do 30 stron, mogą niektórych po prostu nudzić. Po prostu Weber, to trzeba lubieć.

Atul | 2016-10-15
koli | 2016-05-28