Światy Honor

Okładka książki Światy Honor Linda Evans, David Weber
Okładka książki Światy Honor
Linda EvansDavid Weber Wydawnictwo: Rebis Cykl: Światy Honor Harrington (tom 2) Seria: Science Fiction fantasy, science fiction
Światy Honor Harrington (tom 2)
Science Fiction
Worlds of Honor
Rebis
2006-01-01
2006-01-01
Jarosław Kotarski
Honor Harrington RMN Treecat Manticore

Okładka książki 1634: Wojna bałtycka Eric Flint, David Weber
1634: Wojna ba... Eric Flint, David W...
Okładka książki To End in Fire Eric Flint, David Weber
To End in Fire Eric Flint, David W...
Okładka książki 1633 Eric Flint, David Weber
1633 Eric Flint, David W...

Opowiadania ciekawe, ale nie potrzebnie jest dodane opis stopni w marynarce...

Opowiadania ciekawe, ale nie potrzebnie jest dodane opis stopni w marynarce...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1931

Zbiór 5 opowiadań ze Świata Honor Harrington. Ciekawie uzupełnienie głównego wątku fabularnego.

- Przybłęda - opis historii Scotta McDallan'a oraz jego treecata Fishera, którzy razem postanawiają pomóc niespodziewanie znalezionego treecata. Wychudzony, przestraszony i prawie obłąkanie cierpiącemu po stracie "swojego" człowieka przybłędzie. W drugim tomie Królestwa Manticore "Czas ognia" jest odniesienie do tego epizodu.

- Cena marzeń - opowiada o pierwszym adaptowaniu treecata przez rodzice królewską z Mancitore. Albo raczej następczyni tronu, która zastaje adaptowania przez Szukającego marzeń. Mały bohater udaremnia zamach na księżniczką Adrienne wraz ze swoimi przyjaciółmi.

- Gambit Królowej - Pierwsze dni władzy królowej Elżbiety III. Młoda 18 letnia księżniczka po niespodziewanej śmierci swojego ojca Rogera III musi wyznaczyć regenta do czasu uzyskania pełnoletności czyli w tym wypadku 21 lat. Mimo że wszyscy mówią o wypadku króla jego następczyni w to nie wierzy i sama zleca śledztwo. Jest to odniesienie do historii z głównego wątku Honor o tym jak to królowa chciała wyzwać na pojedynek swoich wrogów.

- Trudna droga do domu - krótka historia manewrów Marines z planecie Gryphon przerwanych przez niespodziewaną lawinę śnieżną. W manewrach bierze udział niszczyciel HMS Broadsword, na którym Honor Harrington służy jako pierwszy oficer. Jest to pierwsze spotkanie Honor z Susan Hibson, która zostaje uratowania dzięki pomocy Nimitza.

- Rajd - Konflikt dwóch państw na planecie Silvestria znajdującej się w strefie spornej między Manticore a Haven. Główni bohaterowie to Major Shuna Ryder z Królewskiego Korpusu Marines i podpułkownik Fernand Chung z Armii Erewhonu, którzy jak się nie trudno domyślić usiłują nakłonić jedną ze stron konfliktu, aby sprzymierzyli się z sojuszem. Jest to najsłabsza historia z tych pięciu.

Ciekawie napisane opowiadania, z świata Honor Harrington.
Wszystkie są ciekawe, choć prezentują różną tematykę. Mniej jest tych militarnych. Lubiący treecaty będą zadowoleni. Warto sięgnąć po tą książkę.

Ciekawie napisane opowiadania, z świata Honor Harrington.

• Science Fiction
  • Honorverse