Wrota piekieł. Księga I

Cykl: Nowe Multiwersum (tom 1.1)
Wydawnictwo: ISA
837418177X

Byli przekonani, że wiedzą jakimi prawami rządzą się wszechświaty – MYLILI SIę.Na przestrzeni dwóch stuleci, od odkrycia pierwszego portalu łączącego ze sobą wszechświaty, Arkana zbadała wiele nowych światów, które okazały się zupełnie dziewicze... i wszystkie były duplikatami ich własnego. „Odkrywcy” wiedzieli już, gdzie szukać bogatych złóż surowców, ale nie wiedzieli, w którym miejscu planety wychodzili z portalu. I tak, świat za światem, odkrywali na nowo nieograniczoną przestrzeń życiową i nieprzebraną fortunę ukrytą w minerałach.I przez cały ten czas nie natknęli się na żadne istoty rozumne. Nie znaleźli żadnych miast, żadnych potężnych imperiów, niczego, co stanowiłoby odpowiednik smoków, gryfów, zaklęć i ludzi posługujących się magią.Lecz to wszystko ma się właśnie zmienić. Okazuje się, że inteligencja powstała także i w innym zakątku multiwersum. Gdzieś istnieją inni ludzie – równie inteligentni, posługujący się śmiercionośną bronią i mocami umysłu... ich magia nosi dziwaczną nazwę „nauki”.

Temptation | 2015-06-23

Zawiodłam się. Nie dlatego że sama książka jest taka zła, ale uwielbiam Webera i spodziewałam się czegoś dużo lepszego. Pomysł ciekawy, ale ta książka to głównie opisy, z tego też ckliwe i przesłodzone opisy miłości. Znając mnóstwo innych pozycji tego autora, podejrzewam że jest to wkład współautorki. Weber nie unika wątków miłosnych, ale zawsze zręcznie wplatał je w wartką akcję. Tu wartkiej akcji brak, jest nudno.
Nie sięgnęłam i nie sięgnę po następne tomy.

fantastykolog | 2018-04-09
Jakub | 2018-04-01