Przeznaczenie: Dziecko Nieba

Cykl: Rapsodia (tom 3) | Seria: Andrzej Sapkowski Przedstawia
Wydawnictwo: Mag
Destiny: Child of the Sky
fantasy, śpiew, muzyka, magia

Tom trzeci bestsellerowej trylogii „Rapsodia”, opowiadającej o losach Bajarki Rapsodii, assasyna Achmeda i olbrzyma Grunthora, mających ocalić świat przed ognistym demonem F’dorem. Podczas gdy Rapsodia i Achmed tropią potomstwo ognistego demona F’dora, Grunthor przygotowuje kraj bolgów do wojny. Bohaterowie mają niewiele czasu na pokonanie zła. Nadchodzi bowiem moment ostatecznej rozgrywki,...

Podczas gdy Rapsodia i Achmed tropią potomstwo ognistego demona F’dora, Grunthor przygotowuje kraj bolgów do wojny. Bohaterowie mają niewiele czasu na pokonanie zła. Nadchodzi bowiem moment ostatecznej rozgrywki, gdzie najważniejsza będzie nie siła oręża, lecz hart ducha, miłość, przyjaźń i odwaga. Czy Rapsodia, Achmed i Grunthor ocalą swój świat? Czy potrafią oprzeć się zgubnemu wpływowi ognistego demona i legionom jego przerażających sług?

źródło opisu: [Wydawnictwo MAG, 2002]

FredgHar | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

Jedna z ulubionych książek przeczytanych w czasach szkolnych. Pełna zwrotów akcji opowieść, niesamowita przygoda.

KatZ | 2014-03-19
Na półkach: Przeczytane, [Wy]pożyczone
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Świetne! Końcówka zrobiła z mojego mózgu papkę.

| 2012-03-23
Przeczytana: 02 lutego 2012

Długo zabierałam się za napisanie paru słów na temat trzeciego tomu wspaniałego cyklu "Symfonia Wieków", autorstwa pani Haydon. Bynajmniej nie dlatego, że nie miałam nic do powiedzenia albo nie przypadło mi do gustu zakończenie. Patrząc wstecz wiem dziś, że wyobraźnia jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Powód był bardziej prozaiczny, niż mogłabym się przyznać. Bałam się odrobinę tego, co kryje się pod słowem "przeznaczenie" a nie ulega wątpliwości, że trzecia część trylogii tworzy kopułę, pod którą kumulują się, jak zawsze przy takiej okazji, wszystkie poruszone wcześniej wątki. Nie twierdzę, że mam do twórczości pani Haydon bezkrytyczne podejście, ale... To są drobnostki, subiektywne zgrzyty, które nie zasługują na uwagę.

(...) Tuż po tym, jak Rapsodia (główna bohaterka trylogii) przeszła w pierwszym tomie przez ogniste jądro Ziemi, straciła to coś, co odpowiada w naszym świecie za pojmowanie własnej urody i mocy, jaką wywiera się na innych. Odzyskała za to, wzorem greckich kapłanek...

meridian | 2011-07-23

świetne zakończenie trylogi