Wieża Zielonego Anioła: Płonąca wieża

Wydawnictwo: Rebis
To Green Angel Tower; Part IV
8371201044
leosia

Ostatni tom wspaniałej trylogii, której z niecierpliwością oczekuje wielu czytelników „Smoczego Tronu” i „Kamienia Rozstania”. Książka, w której - tak jak w poprzednich - wojna przeplata się z czarami, romans z podstępem, a wszystko jest powiązane wartką akcją. Książka przynosi niesamowite zakończenie magicznego konfliktu, który złamał wszelkie granice czasu i przestrzeni i rzucił przeciwko sobie ludzi różnych ras i kultur.

| 2014-07-04
Przeczytana: lipiec 2014

To była niesamowita podróż. Nieziemska podróż, po której literatura nigdy nie będzie już taka sama. Czytałam już wiele dobrych, a nawet bardzo dobrych książek, także Tada Williamsa, jednak cykl "Pamięć, Smutek i Cierń" to byt tak doskonały, to żyjąca książka, nie mam słów...

Żegnamy się na zawsze z niektórymi, z którymi przyszło nam się zżyć, niektórzy powrócą zza grobu, zło zostanie pokonane, a różne zajścia sprawią, że Simonowi zostanie złożona propozycja nie do odrzucenia. Zakończenie serii jest tak pełne tajemnic, że aż ręce paliły mnie podczas czytania, by wszystkie je odkryć. A koniec książki daje bardzo dużo nadziei. Nawet na stosunki sithijsko-ludzkie.

Tad Williams zostanie na zawsze moim ulubionym pisarzem, choćbym nie wiem ile książek przeczytała w przyszłości. Tylko on potrafił tak mną poruszyć, tak zgiąć mnie w pół, a potem wyprostować. Jestem jak zapisana kartka. I chcę więcej!

Polecam wszystkim ten cykl, z ręką na sercu mogę zapewnić, że jeśli lubicie opasłe...

lucanus | 2012-12-25

Wieża Zielonego Anioła, tom IV to majstersztyk. Cała saga jest interesująca i klimatyczna, ale to co zrobił autor na końcu jest fantastyczne. Nagle trzeba jeszcze raz przemyśleć, czy aby na pewno dość wnikliwie śledziliśmy sagę, bo następuje świetnie przemyślany zwrot akcji. Szokuje, zachwyca!

ArthurDayne | 2014-08-03

Ocena dla całej sagi. Przebogaty świat, pełen różnych ras z niezwykłą historią, cała masa bohaterów na czele z Simonem który dojrzewa na naszych oczach. Dodatkowo zaskakujące zakończenie Pierwszorzędne fantasy

Grzegorz | 2014-07-12
Przeczytana: 2011 rok

Ze względu na to, iż ostatnia część sagi "Pamięć, Cierń i Smutek" została oryginalnie wydana w jednym tomie, zamieszczę tutaj opinię dotyczącą całej "Wieży Zielonego Anioła".

Przede wszystkim mam uwagę odnośnie kompozycji dzieła. Jest ono, jak obliczałem, około dwa razy większe od części poprzednich, zawiera cztery księgi. Zarówno "Smoczy Tron", jak i "Kamień Rozstania" dzieliły się na trzy księgi, każda z nich była również wyraźnie krótsza od ksiąg z "Wieży Zielonego Anioła". Nie sposób odnieść wrażenia (pogłębionego przez ostatnie polskie wydanie powieści, podzielonego na dwa tomy), iż dwie pierwsze księgi stanowią coś w rodzaju części trzeciej sagi, zaś dwie ostatnie stanowią jej finał, "właściwą" ostatnią część, zamykającą całą historię. Jest to widoczne w dynamice akcji, dramaturgii, strukturze samej fabuły. Równie dobrze mogłaby to więc być zamiast trylogii - tetralogia. Ciekawe co skłoniło Autora do przyjętego przez niego rozwiązania?

W tej części do końca zbliżają się...

ewa | 2017-04-21

To chyba jedyna część którą od A do Z przeczytałam z niesłabnącym zainteresowaniem.Nie ma tu dłużyzn,których mnóstwo było we wcześniejszych częściach.Wszystkie wątki zostają rozwiązane.Na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości(np.grzech Camarisa czy pochodzenie Simona i tajemnica jego obrączki)...Wiele osób ginie,ale niektóre niejako wracają.Simonowi zostaje złożona propozycja z serii tych nie do odrzucenia...Na koniec książka daje dużo nadziei,również na naprawę stosunków sithijsko-ludzkich...

Jeżeli chodzi o cały cykl to ma on swoje słabe i mocne strony.Do tych mocnych można zaliczyć bardzo bogaty świat,dopracowany w wielu szczegółach.Pełno w nim rozmaitych magicznych ras,są fascynujące ludzkie postaci.Seria jest bardzo klimatyczna,nie brak w niej niesamowitych zwrotów akcji.Jest sporo mistycyzmu,magii,przepowiedni,wizji i wieszczych snów...To wszystko fajnie się wpisuje w klimat i nastrój książki.Dawne wierzenia czy niemal zapomniane legendy determinują życie bohaterów.Ci zresztą...

Cornell | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Długo oczekiwane przeze mnie zakończenie - wspaniałe, aczkolwiek przewidziałam co stanie się z naszym głównym bohaterem. W tej kwestii autor mógł się odrobinę więcej postarać i ukryć planowany przez niego finał. Poza tym - doskonałe rozwiązanie tajemnic pojawiających się w całym cyklu, brak sprzeczności i genialnie wykreowany świat, w którym zostali osadzeni bohaterowie.
Cała seria napisana jest z bajecznym rozmachem. Odnośnie stylu - czasami miałam wrażenie, że odczucia i emocje bohaterów są trochę przegadane, przez co wydawały mi się mało wiarygodne. I ostatnia uwaga, która również odnosi się do całej serii - miałam problemy, żeby przebrnąć przez gąszcz dziwnie brzmiących nazw i imion, co znacznie spowalniało prędkość czytania.
Szkoda, że nie przeczytam już dalszego ciągu przygód Seomana, bo byłaby to prawdziwa przyjemność, po tak długiej "wspólnej" wędrówce.

Ania _ | 2013-11-13

Ja osobiście posiadam serię wydaną tylko w czterech książkach.

Jak dla mnie super. Osobiście całą serie uważam za genialną, porównywalną z Władcą Pierścieni. Genialne, wyraziste postaci, które (nawet te nie lubiane) zrobiły na mnie wrażenie. Na dodatek zwieńczenie, którego w ogóle się nie spodziewałam. Nie było sytuacji, która by mnie nudziła, a serię przeczytałam chyba z pięć razy. Polecam każdemu, kto kocha fantastykę.

Michał Konkol | 2012-03-06

Książka na równym poziomie, a nawet wyprzedzająca o włos 'Władcę Pierścieni'. Nie ma w niej momentów, które nudziłyby mnie, rasy, mimo, ze podobne do powszechnie spotykanych, róznia sie od nich nie tylko nazwami, fabuła spójna i ciekawa.

Karo | 2017-01-31
Na półkach: 2017, Przeczytane

Troszkę mnie końcówka rozczarowała (wszysko wydarzyło się na ostatnich 30 stronach), ale mimo wszystko świetna seria, czytałam ją jednym tchem. Bardzo przywiązałam się do świata i bohaterów.

LazyFalcon | 2017-04-11