Czarodziejski statek cz.2

Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Cykl: Kupcy i ich żywostatki (tom 1.2)
Wydawnictwo: Mag
Ship of Magic

Miasto Wolnego Handlu to centrum egzotycznego handlu, a także siedziba kupieckiej arystokracji słynącej ze swoich rzadkich i niezwykłych, wyrzeźbionych z czarodrzewu żaglowców, które w magiczny sposób, zmieniają się w żywe istoty. Powieść Czarodziejski statek jest pierwszym tomem cyklu ""Kupcy i ich żywostatki"" opowiadającego o rozpaczliwej walce, jaką o czarodziejską ""Vivacię"" stoczy jedna...

Powieść Czarodziejski statek jest pierwszym tomem cyklu ""Kupcy i ich żywostatki"" opowiadającego o rozpaczliwej walce, jaką o czarodziejską ""Vivacię"" stoczy jedna z rodzin należących do grupy Pierwszych Kupców z pozbawionym skrupułów pirackim kapitanem. Walka to okrutna i desperacka, ale jej zwycięzca będzie kontrolował coś więcej niż tylko los i majątek jednej rodziny.

8_oclock | 2014-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Trudno w kilku słowach streścić drugą część "Kupców i ich żywostatków", cykl wielowątkowy i złożony. Na ziemi zasiedlonej przez Pierwszych Kupców w dalszym ciągu panoszą się nowi ludzie, nie rozumiejący zasad, łamiący honorowe umowy i pragnący za wszelką cenę szybko się wzbogacić. Książka opowiada o skomplikowanych losach ludzi i nie-ludzi, myślących i czujących żywostatków i olbrzymich węży wodnych. Jeżeli pominąć warstwę magiczną (lepiej tego nie robić, bo bardzo ciekawą i pełną zagadek, na przykład: co łączy związane z ludźmi drewniane żywostatki i groźne węże? co się stanie z szalonym statkiem?), piratów, niewolników, inne obyczaje i umowy, pozostają problemy, charaktery i zachowania bardzo realne.

Kacha | 2012-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Aż się boję kolejnej części - szalony statek- to dużo mówi o treści.. (NIE!!!)
Chyba odnalazłam kolejnego mojego ulubionego autora. Dobrze, że przede mną więcej, niż za mną.
Bardzo podoba mi się, co autorka robi z postaciami. Tak dokładnie wprowadza mnie w ich punkt widzenia, że nie lubiąc ich wcale, doskonale ich rozumiem. W tej książce nic nie jest czarne lub białe - pełna jest wątpliwości.. Ja jestem pełna wątpliwości czytając ją. Mój punkt widzenia zmienia się wraz z punktem widzenia postaci. Niesamowite;)

Darth Dream | 2013-02-22
Przeczytana: 2008 rok

Arcydzieło literatury fantasy, kto nie czytał, ten trąba. ;D Bogata, rozbudowana fabuła, z mnóstwem niebanalnych bohaterów i wieloma ciekawymi wątkami. To wprost okropne, że jeszcze nie było ekranizacji. W roli Althei widziałbym Noomi Rapace, ma odpowiedni ku temu biust. xD

Bystry | 2013-02-23

Seria książek o tematyce żeglarskiej, posiada sporo dłużyzn, jedyne co mnie tak naprawdę trzymało przez pierwsze tomy to historia o kapitanie Bystrym. Z każdym kolejnym tomem trochę lepiej się to czyta, jednak wg. mnie obie serie o skrytobójcy były lepsze.

Nie będę opisywał o czym jest ta książka bo na pewno jest dużo takich recenzji. Mnie jako czytelnika bardziej interesuje parę kwestii takich jak:

Czy książka ma ciekawą fabułę - tutaj 7/10 - Obie historie są ze sobą związane : historia kapitana Bystrego 8/10, historia Althei 6/10.

Czy książka ma ciekawy klimat/budowę świata (czasem klimat książki czyli budowa świata i otoczka z nim związana nie pozwalają mi się oderwać od książki mimo, że książka ma dłużyzny czy nie do końca spójną fabułę) - tutaj 7/10 - Ciekawy magiczny świat o tematyce żeglarsko/pirackiej, myślące żywostatki które później okazały się ... tego dowiecie się czytając serie.

Czy książkę się dobrze czyta (czy ma dłużyzny przez które trzeba przebrnąć) - tutaj...

Firstlight OftheDay | 2015-10-04

Podstawowa lektura dla miłośników dobrej, ŚWIETNEJ fantasy. Dłuuuuga przygoda...:-)

Nudne. Nudne i nie do przeczytania w całości, męczyłam się straszliwie. Nie do przeczytania już nigdy więcej. Cała seria znana, przeczytana - pierwszy i ostatni raz.

peggy | 2011-07-31
Przeczytana: 2008 rok

Serię można czytać pod warunkiem, że jest w tłumaczeniu EWY WOJTCZAK - tą zdecydowanie polcam.

Acani | 2014-08-19
Przeczytana: 20 sierpnia 2014