Poślubić wicehrabiego

Okładka książki Poślubić wicehrabiego Adrienne Basso
Okładka książki Poślubić wicehrabiego
Adrienne Basso Wydawnictwo: Amber Cykl: Poślubić wicehrabiego (tom 1) literatura piękna
Poślubić wicehrabiego (tom 1)
To wed a viscount
Amber
2006-01-01
2005-01-01
Maria Wójtowicz
romans

Nużąca. Nie sięgnę po kolejne tomy.

Nużąca. Nie sięgnę po kolejne tomy.

Książeczka z pomyślnym zakończeniem. Lubię dobre zakończenia, nawet w bajeczkach dla dużych dziewczynek. Jak na taką literaturę przystało czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Dziś przeczytane, jutro pewnie będzie zapomniane. Mam jeszcze jedną chyba tej autorki to przeczytam po prostu dla rozrywki i oderwania się od cięższych pozycji.

Dawno nie czytałam gorszego badziewia choć bardzo lubię książki tego typu. Flaki z olejem normalnie przez całą książkę

Czasem muszę:) Romantyczna, spełniona miłość, pałace, dworki, służba, majordomus:) Cudowne:) Tęsknię, ale tylko poczytać o tym mogę ;)

Historia dziewczyny zawzięcie dążącej do jednego celu - małżeństwa! Na szali jest uratowanie swego rodzinnego domu,dziedzictwa które mogłaby otrzymać w spadku jedynie poprzez małżeństwo z wicehrabią. W tamtych czasach bycie pozbawioną,naturalnie kobiecych wdzięków oraz bycie po dwudziestce wcale tego nie ułatwiało. Szczególnie,jeśli było się już raz zaręczoną przez kilka lat z chłopakiem,który -nie dość,że nie śpieszył się do ożenku- poległ,jako prawowity i nawiasem mówiąc pierworodny dziedzic po ojcu. Dziewczynę pozornie uznano za zhańbioną,co w połączeniu z brakiem urody i wiekiem oznaczało nie tylko staropanieństwo,lecz również biedę.. O ile nie wyjdzie za mąż z rozsądku. Jednak.. Czy można iść przez życie bez miłości? Czy małżeństwo może stać się ciężarem lub więzieniem? Czy małżonek zdoła pokochać dziewczynę? A może poczuje się przymuszony,że z wiecznego imprezowicza musi stać się głową domu? Czy można zmienić naturę i osobowość poprzez ożenek? A może powróci się do dawnego,jakże prostego,stylu życia? Tego wszystkiego,i jeszcze więcej,musicie się sami dowiedzieć

Zawsze w każdej opinii będę podkreślać, że lubię kobiety z "powerem". Takie, które wiedzą, czego chcą i potem brną do celu. I taka jest bohaterka tej książki. Ale wrażenie to jest tylko pozorne, bo gdy lepiej ją poznajemy, to okazuje się, że po początkowej brawurze niewiele pozostaje. Im dalej czytałam, tym mniej byłam zainteresowana.

To wcale nie znaczy, że książka jest kiepska. W powieści stykamy się z dynamiczymi wydarzeniami, miłosnymi zawirowaniami dwójki głównych bohaterów i ckliwymi fragmentami o siostrach wicehrabiego czy jego nieślubnym dziecku. To wszystko sprawia, że książkę czyta się szybko. Lekkie pióro autorki i tłumacza jeszcze tylko pomagają.

Przyjemna - polecam :)

To wcale nie znaczy, że książka jest...

Trochę mi się dużyła ta powieść, nie zachwyciła mnie, a nawet miejscami mnie nudziła, ale końcówka bardzo mi się podobała, dlatego dałam o jedną gwiazdkę więcej niż zamierzałam.

Przewidywalny romansik w sam raz na wieczór po nartach z kontuzjowaną nogą. Absolutnie niewymagający zaangażowania intelektualnego, nienudny, lekko bawiący. Z filiżanką czekolady lekkostrawny :).

Jedna z pierwszych książek Adrienne Basso, którą kupiłam i przeczytałam wielokrotnie.

Faith Linden jest dwudziestoparoletnią kobietą, która jest zdesperowana. Bardzo zdesperowana. Chcąc zatrzymać Mayfair Manor, Faith musi wyjść za mąż. Ale to nie może być pierwszy lepszy mężczyzna, który jej się nawinie...

Griffin Sainthill otrzymał tytuł wicehrabiego, po swoim zmarłym bracie i ojcu. Jako kapitan podróżuje statkiem. W czasie jednej ze swoich podróży odkrywa, że jest ojcem i ma kilkuletniego syna Neville' a. Griffin decyduje się na powrót do Anglii...

Faith usłyszawszy o przyjeździe Griffina, chce z nim porozmawiać w sprawie testamentu. Meredith, jej lojalna przyjaciółka, pragnie odwieść ją od tego pomysłu. Jednak upór i determinacja Faith, a także sekret wicehrabiego doprowadzają do wielu nieprzewidywalnych serii kłopotów i tajemnic...

Harriet, siostra Griffina, nie przepada za Faith. Pomimo swojej maski wyniosłości jest jednak dobrą postacią. Stara się wszystko kontrolować, ale jak się wkrótce przekona nie jest to możliwe i pogodzi się z wyborami brata, Faith. Stanie się inną osobą.

Faith i Griffin są żywymi postaciami, na pewno nie idealnymi osobami. Oboje ukrywają przed sobą swoje tajemnice i uczucia. Starają się nie zaangażować, ale jak wiadomo miłość ma swoje prawa...

"Poślubić wicehrabiego" to ciekawa, interesująca i pouczająca opowieść o miłości, wierze, nadziei w lepszy czas, a także historia, która mówi nam, że każdy z nas powinien zaryzykować i nie bronić się przed miłością, która i tak do nas przyjdzie...

Griffin Sainthill otrzymał tytuł wicehrabiego, po swoim zmarłym...

Pierwsza książka pani Basso, którą przeczytałam.
Zdecydowanie nie żałuję wyboru, ponieważ bardzo mi się podobała :)
Główni bohaterzy uroczy i oczywiście wicehrabia "Bóg seksu".
Fajna, przyjemna lektura.

Pierwsza książka pani Basso, którą przeczytałam.
Zdecydowanie nie żałuję wyboru, ponieważ bardzo mi się podobała :)
Główni bohaterzy uroczy i oczywiście wicehrabia "Bóg seksu".
Fajna, przyjemna lektura.

• Romans historyczny