Niesforne serce

Tłumaczenie: Dorota Strukowska
Cykl: Rodzina Griffinów (tom 1)
Wydawnictwo: BIS
Sin and sensibility
uczucia

Nell chciałaby się dobrze bawić, lecz jej trzej postawni bracia odstraszają każdego kawalera, który wyda im się nieodpowiedni. Nell wie, czego się od niej oczekuje – że wreszcie wyjdzie za mąż – ale dopóki ten dzień nie nadejdzie, ma ochotę cieszyć się życiem. Najstarszy brat i opiekun prawny dziewczyny prosi swojego najlepszego przyjaciela, markiza Deverilla, żeby miał oko na niesforną piękność. Markiz jest wprawdzie znanym rozpustnikiem, hazardzistą i uwodzicielem, do którego Nell wzdycha od czasów dzieciństwa, jednak zdaje się wyjątkowo zdeterminowany, by zachowywać się honorowo. Jednak w jego spojrzeniu kryje się namiętna tęsknota…

źródło opisu: [Bis, 2009]

Podobała mi się cała seria o rodzinie Griffinów, lecz ta część była zdecydowanie najlepsza :) Autorka stworzyła zachwycającą parę - Eleanor oraz Valentine bawią, wzruszają, a do tego - na szczęście! - raz po raz pojawiają się w kolejnych tomach. Warto przeczytać chociażby dla samych zabawnych utarczek między rodzeństwem oraz ciętych komentarzy markiza :)

Iwona | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Jedna z nielicznych książek w której gówna bohaterka wydała mi się strasznie niesympatyczna, albo raczej irytująca. I przez nią prawie porzuciłam czytanie, jednak główny bohater mnie totalnie oczarował i to dla niego czytałam dalej;) i to tak się zaczytałam, że w sumie przeczytałam całą w jedną noc:)
Nie jest to pierwszy romans tej autorki który przeczytałam choć do tej pory najsłabszy (przez tą irytującą bohaterkę).

Magdalena | 2013-02-24
Przeczytana: 21 lutego 2013

Przeczytałam.
Nawet fajna, ale się lekko sfrustrowałam, bo 200 strona a tu tylko dwa buziaczki ;-). No.

Klaudia Krawczyk | 2013-05-18

Tą książkę naprawdę polecam dla tych którzy nie są wstydliwie i lubią lekkie romanse. Czytałam tą książkę z dwa razy i cały czas chce do niej powracać. Plusy: odpowiada naprawdę dobrym czasom, nie ma długich opisów pomieszczeń i otoczenia (dla mnie to plus), dużo dialogów, bohaterow bardzo łatwo się zapamiętuje, dużo ciekawych akcji (erotyzm, próby gwałtu i takie tam różne) Minusy: myślę , że do minusow mogę zaliczyć dziwne ułożenie rozdziałów i za duże litery. Myślę, że to wszystko.. i jeśli chodzi o zakup książki polecam księgarnie Matras. Pozdrawiam i milej lektury :)

bzapior | 2014-09-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014