Śmierć na obczyźnie

Tłumaczenie: Marek Cegieła
Cykl: Komisarz Brunetti (tom 2)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Death in a strange country
kryminał, Włochy, zbrodnia, Wenecja

Świt w Wenecji. Idealny spokój i cisza. W kanale unosi się ciało zamordowanego człowieka. Wkrótce okaże się, że są to zwłoki amerykańskiego żołnierza. Sprawa trafia do komisarza Brunettiego. Przełożeni nie ułatwiają mu pracy forsują hipotezę o napadzie rabunkowym.

źródło opisu: Noir sur Blanc, 1999

źródło okładki: www.noir.pl

książek: 2025
jamczyk | 2016-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2016

Amerykańska autorka pisze o Wenecji i włoskim komisarzu kryminalnym. Klimat chyba udanie został uchwycony.

krakowskie-puchi | 2017-09-30
Przeczytana: 04 września 2017

Pełna recenzja na https://ksiazkowe-podroze-w-chmurach.blogspot.com/

Akcja "Śmierci na obczyźnie" rozgrywa się w ostatnim dwudziestoleciu dwudziestego wieku w Wenecji, mieście znanym z tysięcy kanałów, tworzących urokliwe wodne uliczki, Bazyliki św. Marka i szalonego, kolorowego karnawału. Pewnego ranka w jednym z kanałów znalezione zostaje ciało młodego mężczyzny, jak się okazuje później amerykańskiego żołnierza. Sprawa trafia w ręce komisarza Brunettiego, który powoli odkrywa, że forsowana przez zwierzchników teoria o napadzie rabunkowym nie trzyma się kupy i jest tylko zasłoną dla czegoś o wiele poważniejszego, w co zamieszana jest zarówno włoska mafia, jak i armia Stanów Zjednoczonych.

Książka Donny Leon traktowana jest jako kryminał, ale ja uważam ją raczej za powieść obyczajową z kryminalnym twistem. Nie ma tu szybkich pościgów (być może spowodowane jest to umieszczeniem akcji w mieście, w którym dróg jest jak na lekarstwo), efektownych strzelanin czy mrożących krew w...

scarbossa | 2012-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 maja 2012

Lepsza niż pierwsza książka o komisarzu Brunettim, dużo mojej ukochanej Wenecji co dla mnie jest olbrzymim plusem. No i główny bohater nabiera wyrazistości. Nie jest to klasyczny kryminał, ale co raz bardziej urzeka mnie klimat tych powieści.

Skylla | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014