ROZWIŃ ZWIŃ

Śmierć na obczyźnie

Okładka książki Śmierć na obczyźnie
Donna Leon Wydawnictwo: Noir sur Blanc Cykl: Komisarz Brunetti (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Brunetti (tom 2)
Death in a strange country
Noir sur Blanc
1999-01-01
1999-01-01
Marek Cegieła
kryminał Włochy zbrodnia Wenecja

więcej Więcej

Komisarz Brunetti tym razem zaczyna od znalezienia zwłok Amerykanina w weneckim kanale. Nieudany napad? Może. Ale skoro to obywatel amerykański i to związany z bazą wojskową Stanów Zjednoczonych w Vincenzy, to sprawa staje się priorytetowa. Do czasu, bo nagle okazuje się, że "góra" za nic nie chce dostrzec pojawiających się nowych dowodów i naciska, że to napad...
Jak...

Pełna recenzja na https://ksiazkowe-podroze-w-chmurach.blogspot.com/

Akcja "Śmierci na obczyźnie" rozgrywa się w ostatnim dwudziestoleciu dwudziestego wieku w Wenecji, mieście znanym z tysięcy kanałów, tworzących urokliwe wodne uliczki, Bazyliki św. Marka i szalonego, kolorowego karnawału. Pewnego ranka w jednym z kanałów znalezione zostaje ciało młodego mężczyzny, jak się...

2059

Amerykańska autorka pisze o Wenecji i włoskim komisarzu kryminalnym. Klimat chyba udanie został uchwycony.

Takie sobie.

Lepsza niż pierwsza książka o komisarzu Brunettim, dużo mojej ukochanej Wenecji co dla mnie jest olbrzymim plusem. No i główny bohater nabiera wyrazistości. Nie jest to klasyczny kryminał, ale co raz bardziej urzeka mnie klimat tych powieści.

• 2020
  • 2019
  • Kryminały
  • Kryminał/Sensacja
  • Donna Leon
  • Kryminał /sensacja
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Śmierć na obczyźnie