Cukiernia kosmetyczna

poradniki
Publicat
2016-10-26
2016-10-26

Bardzo przyjemna pozycja. :) Ślicznie wydana. Wiele przepisów jest, moim zdaniem, do siebie bardzo podobnych, ale i tak z chęcią wypróbowałam kilka z nich. Wszystkie się udały. A hitem moim i mojej rodziny są musujące babeczki kąpielowe. Pachną obłędnie i świetnie się prezentują, a do tego mają walor pielęgnacyjny. :)

Od lat czytam bloga autorki. Jej przepisy na naturalne kosmetyki są bardzo inspirujące, a zdjęcia cieszą oko. Kiedy się dowiedziałam o książce od razu wiedziałam, że pewnego dnia ją sobie sprawię. Niestety życie biednego studenta odsuwało spełnienie tego marzenia w czasie, ale podczas promocji w jednym sklepie internetowym (gdzie książka była za ok. 13 zł) przekonała mnie do kupna. I szczerze mówiąc bardzo się ciesze, że cierpliwie poczekałam i nie kupiłam jej w cenie okładkowej.

Książka jest pięknie wydana. Połączenia składników w przepisach są bardzo ciekawe. Niestety jeśli nie jesteśmy posiadaczami wanny połowa przepisów nie przyda nam się do niczego poza zrobieniem z nich prezentów ponieważ są to przepisy na babeczki musujące do kąpieli. Bardzo wiele jest też przepisów na mydła których fanką nie jestem. Na szczęście nie są to przepisy na naturalne mydła ze zmydlonego tłuszczu o okropnie wysokim, zasadowym pH, ale na takie z wykorzystaniem baz mydlanych czyli syndetów.
Jeśli wykluczymy te dwie kategorie to zawartości w książce pozostaje nam niewiele, a propozycji produktów do twarzy (na które liczyłam) nie ma prawie w ogóle. Szkoda bo wiem, że autorkę stać na dużo więcej niż babeczki kąpielowe i mydła które przeważnie różnią się jedynie kompozycją zapachową i kolorem.

'' Cukiernia kosmetyczna'' autorstwa Pani Adriany Sadkiewicz to książka opowiadająca o świecie kosmetyków naturalnych.

W książce tej znajdziemy, wiele informacji na temat jak można samemu wykonać zapach, porady dotyczące jak robienia zakupów składników na olejki, bądź słoiczki, opakowania, sole, przyprawy, zioła.

Ważnymi akcesoriami do wykonania przepisu cukierniczego są akcesoria, miary do przygotowania przepisu, higiena, środki ostrożności, okres świeżości, olejki eteryczne i zapachowe.

Przepisy kosmetyczne zostały podzielone na 8 rozdziałów następującej treści: babeczki, na patyku, owoce, czekolada i kakao, słodkości, zabawy z dziećmi, święta.

Przepisy warte przyrządzenia są następujące: babeczka kąpielowa z kremem po polsku, babeczka kąpielowa – serniczek truskawkowy, kąpielowe lizaki czekoladowe, musujące lody cynamonowo- kakaowe do kąpieli, masełko truskawkowe, masełko kawowe, masełko waniliowe, kokosowe mydełko kąpielowe, pralinki dla dzieci, lodowe torciki kąpielowe, babeczka kąpielowa gwiazdkowa.

Pani Adrianna Sadkiewicz precyzyjnie prezentuje swoją wiedzę na temat kosmetyków naturalnych.

Wskazuje po kolei, jakie czynności ma wykonać Czytelnik, który chce spróbować sam podjąć próbę zrobienia przepisu z jej książki. Podaje czas na przygotowanie kosmetyku, jak przechować i wyjaśnia, do czego służy każdy kosmetyk i ile produktu się uzyska w momencie, gdy sami go wykonujemy.

Najważniejsza jest na końcu dobra zabawa z kosmetykami naturalnymi, które będą stanowiły przyjemność, w momencie, kiedy będziemy mogli sami je skomponować za pomocą przepisów zawartych na łamach tej książki.

Tekst został napisany językiem zrozumiałym oraz zastosowana jest przejrzysta grafika.

Autorka w umiejętny sposób dzieli się swoim doświadczeniem i chce, przedstawić Czytelnikowi warto, jest zastosować naturalne kosmetyki.

Dodatkowym elementem, który zachęca, aby mieć tę książkę, są zdjęcia naturalnych kosmetycznych.

Twarda oprawa, a na tle niebieskiego obrusu zaprezentowane są babeczki kosmetyczne, s. 176, Wydawnictwo Publicat.

Polecam tę książkę wszystkim tym Czytelnikom, którzy uwielbiają dbać o swoje ciało w chwili relaksu.

Ważnymi akcesoriami do wykonania przepisu cukierniczego są...

• 2017
  • Uroda
  • 2017
  • #WyzwanieLC2017
  • Kuchnia/Ogród/Zdrowie/Uroda
  • Zakupione 2016
  • Przeczytane w 2017

Dodaj cytat z książki Cukiernia kosmetyczna