Tajniki DIY z Red Lipstick Monster

Wydawnictwo: Znak
DIY, kosmetyki
poradniki
ola

Pierwsza taka polska książka o kosmetycznym DIY, przygotowana przez jedną z najoryginalniejszych kobiet polskiego YouTube’a – Ewę Grzelakowską-Kostoglu, autorkę kanału Red Lipstick Monster oraz bestsellerowych "Tajników makijażu". Razem z Ewą w prosty i szybki sposób przygotujesz nie tylko doskonałe, domowe kosmetyki, lecz także wspaniałe gadżety, które staną się praktycznymi pomocnikami na...

Razem z Ewą w prosty i szybki sposób przygotujesz nie tylko doskonałe, domowe kosmetyki, lecz także wspaniałe gadżety, które staną się praktycznymi pomocnikami na co dzień!

Zobacz, jak łatwo i szybko przygotować:

aromatyczne kule do kąpieli, które zamienią twoją łazienkę w domowe SPA,
aksamitne masło do ciała pachnące niczym deser,
a nawet prosty i uniwersalny organizer ułatwiający utrzymanie ładu na biurku i toaletce.
Te i wiele innych niepublikowanych wcześniej przepisów DIY sprawią, że przestaniesz wydawać fortunę w drogeriach i designerskich sklepach! Stworzysz wyjątkowe i piękne przedmioty, których nie można znaleźć w popularnych sieciówkach!

#tajnikiRLM #RedLipstickMonster #FlowBooks

"Zrobiłam wszystko, by przepisy nie zabrały Ci wiele czasu, a efekty naszej wspólnej pracy zachwyciły Ciebie i Twoich bliskich".
Ewa Grzelakowska-Kostoglu

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

denudatio_pulpae | 2017-09-17
Przeczytana: 15 września 2017

Książka "Tajniki DIY" to "zrób to sam" w okolicach głównie kosmetycznych, ale nie tylko.

Nigdy nie miałam zbytniego parcia na własnoręcznie wykonywane kosmetyki, ale mając zbiór przepisów w jednej książce - może kiedyś się skuszę na zrobienie czegoś, bo proces tworzenia większości z tych mazideł jest prosty jak konstrukcja cepa. Pozostaje tylko przetestować przydatność i efektywność owych specyfików.

Za najbardziej przydatną radę uznaję sposób na naprawę pokruszonego cienia do powiek - to się może w życiu kiedyś przydać, a wygląda banalnie.

Konkurs na najbardziej oczywistą oczywistość wygrywa pomysł na "unikatowe trampki dla indywidualistki" - czyli ozdabianie butów flamastrem lub farbą do tkanin. Od dawna czynię takie zabiegi i żadna książka mi do tego nie jest potrzebna ;)

Podsumowując: od strony wizualnej książka jest super - zawiera bardzo ładne, kolorowe zdjęcia i jest ich naprawdę dużo. Strona merytoryczna wypada trochę słabiej. W obecnych czasach każdą z tych...

Justyna | 2017-02-14

Faktem jest, że książka jest pięknie wydana. Zdjęcia są bardzo kolorowe i przyciągają wzrok. Wszystko jest ładnie rozpisane, przepisy są proste i oryginalne. Sami możemy zrobić w zaciszu domowym maseczki, kremy, perfumy - czyli SPA bez wychodzenia z domu. Pomysły na dekoracje itp. nie są zbyt odkrywcze, ale czasem to, co proste i nie przekombinowane ma faktyczną "moc". Niby proste, a efektowne. :) Więc zdecydowanie polecam, może nie będziemy sięgać po inspiracje bardzo często, ale zawsze warto mieć taką książkę w domu. Na pewno niejeden pomysł przypadnie Wam do gustu.

Sylwia Binkowicz | 2016-12-05

Treści jest niewiele, owszem. Ale przepisy są proste, łatwe do zrobienia, a do tego wszystkiego wydanie jest tak piękne, fotografie są tak cudne, kolorystyka jest tak urocza, a zarazem przyziemna, że... och! Ciężko się nie zachwycić. Jako typowy poradnik zasługuje na naprawdę sporo gwiazdek, bo jest to książka wydana na baaaaardzo wysokim poziomie, a do tego wszystkiego aż kusi żeby tworzyć swoje naturalne mikstury do malutkich słoiczków i wcierać i wcierać i leżeć i pachnieć i czytać kolejne książki - chętnie tej Pani :)

Okulary_na_nosie | 2017-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Wolę Ewę w makijażowych tematach. Przeczytać, a raczej przejrzeć książkę to jedno, a zmobilizować się do samodzielnego wykonania przepisów to drugie ;-) Ja zaznaczam przepisy na tonik różany, maskę łagodząca do skóry wrażliwej. Zaskoczenie to przepis na domowe perfumy, ale wymagające wielu eksperymentów zapachowych ;-)
Ps. Książka ma piękne wydanie, co bardzo wyśrubowało cenę.

Vajlet | 2016-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

REWELACJA! Po przeczytaniu pierwszej książki Ewy, wiedziałam, że muszę mieć też jej kolejną. Ponadto byłam przekonana, że się nie zawiodę! Książka cudowna - twarda oprawa, świetny papier, zdjęcia naprawdę najlepsza klasa! Wszystko dopracowane w najmniejszym detalu.
A przepisy? Przepisy użyteczne i bardzo proste w przygotowaniu. Każdy w tej książce znajdzie coś dla siebie - od przepisów na superkosmetyki, przez pomysły na organizację i prezenty! Książka sama w sobie może być także bardzo dobrym pomysłem na prezent! POLECAM!

PannaMigotka | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Książka do przeczytania w jeden wieczór. Pięknie przygotowana, przepisy łatwe i przyjemne. Dla mnie najcenniejsza jest część z przepisami na kosmetyki, reszta jakoś mnie nie porywa. Część z przepisów dostępna na kanale Ewy więc nie wszystko jest nowe. Myślę że fani i osoby bez większej wiedzy i doświadczenia w kategorii tworzenia różnych rzeczy samodzielnie będą zachwycone.

Kamila | 2017-04-07
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Książka ładnie wydana, szczególnie ze względu na piękne zdjęcia. Jednak treść w żaden sposób do mnie nie trafiła. Pomysły DIY wydają mi się skopiowane, a jeśli śledzimy kanał autorki to owe pomysły tam znajdziemy.

Camilla | 2017-09-12

Książka zrobiona z pomysłem. Zawiera przepisy na własne naturalne kosmetyki które sa świetne :) Ja osobiście polecam wersje rozszerzoną ;)

agniczek | 2017-09-21
Monika | 2017-09-18