Tajniki DIY z Red Lipstick Monster

Wydawnictwo: Znak
DIY, kosmetyki
poradniki
ola

Pierwsza taka polska książka o kosmetycznym DIY, przygotowana przez jedną z najoryginalniejszych kobiet polskiego YouTube’a – Ewę Grzelakowską-Kostoglu, autorkę kanału Red Lipstick Monster oraz bestsellerowych "Tajników makijażu". Razem z Ewą w prosty i szybki sposób przygotujesz nie tylko doskonałe, domowe kosmetyki, lecz także wspaniałe gadżety, które staną się praktycznymi pomocnikami na...

Razem z Ewą w prosty i szybki sposób przygotujesz nie tylko doskonałe, domowe kosmetyki, lecz także wspaniałe gadżety, które staną się praktycznymi pomocnikami na co dzień!

Zobacz, jak łatwo i szybko przygotować:

aromatyczne kule do kąpieli, które zamienią twoją łazienkę w domowe SPA,
aksamitne masło do ciała pachnące niczym deser,
a nawet prosty i uniwersalny organizer ułatwiający utrzymanie ładu na biurku i toaletce.
Te i wiele innych niepublikowanych wcześniej przepisów DIY sprawią, że przestaniesz wydawać fortunę w drogeriach i designerskich sklepach! Stworzysz wyjątkowe i piękne przedmioty, których nie można znaleźć w popularnych sieciówkach!

#tajnikiRLM #RedLipstickMonster #FlowBooks

"Zrobiłam wszystko, by przepisy nie zabrały Ci wiele czasu, a efekty naszej wspólnej pracy zachwyciły Ciebie i Twoich bliskich".
Ewa Grzelakowska-Kostoglu

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

denudatio_pulpae | 2017-09-17
Przeczytana: 15 września 2017

Książka "Tajniki DIY" to "zrób to sam" w okolicach głównie kosmetycznych, ale nie tylko.

Nigdy nie miałam zbytniego parcia na własnoręcznie wykonywane kosmetyki, ale mając zbiór przepisów w jednej książce - może kiedyś się skuszę na zrobienie czegoś, bo proces tworzenia większości z tych mazideł jest prosty jak konstrukcja cepa. Pozostaje tylko przetestować przydatność i efektywność owych specyfików.

Za najbardziej przydatną radę uznaję sposób na naprawę pokruszonego cienia do powiek - to się może w życiu kiedyś przydać, a wygląda banalnie.

Konkurs na najbardziej oczywistą oczywistość wygrywa pomysł na "unikatowe trampki dla indywidualistki" - czyli ozdabianie butów flamastrem lub farbą do tkanin. Od dawna czynię takie zabiegi i żadna książka mi do tego nie jest potrzebna ;)

Podsumowując: od strony wizualnej książka jest super - zawiera bardzo ładne, kolorowe zdjęcia i jest ich naprawdę dużo. Strona merytoryczna wypada trochę słabiej. W obecnych czasach każdą z tych...

itysiek_reads | 2017-02-14

Faktem jest, że książka jest pięknie wydana. Zdjęcia są bardzo kolorowe i przyciągają wzrok. Wszystko jest ładnie rozpisane, przepisy są proste i oryginalne. Sami możemy zrobić w zaciszu domowym maseczki, kremy, perfumy - czyli SPA bez wychodzenia z domu. Pomysły na dekoracje itp. nie są zbyt odkrywcze, ale czasem to, co proste i nie przekombinowane ma faktyczną "moc". Niby proste, a efektowne. :) Więc zdecydowanie polecam, może nie będziemy sięgać po inspiracje bardzo często, ale zawsze warto mieć taką książkę w domu. Na pewno niejeden pomysł przypadnie Wam do gustu.

TheReadingOne | 2018-07-20
Przeczytana: 2017 rok

Pani Ewa, prowadząca kanał Red Lipstick Monster, opracowała książkę z pomysłami na wykonanie domowych kosmetyków oraz dodatków, zarówno organizacyjnych, jak i prezentowych.

Książkę czyta się naprawdę bardzo przyjemnie. Przede wszystkim to pozycja inspirująca, naprawdę ładnie wydana, opatrzona pięknymi zdjęciami i przystępnymi wskazówkami. Ma wiele całkiem ciekawych pomysłów.

Nie wypróbowałam jeszcze wykonania żadnej z przedstawionych propozycji, więc nie wypowiem się na temat ich skuteczności. Natomiast, ze względu na tematykę zrób to sam, która bardzo mnie interesuje, a także sposób opracowania i zaprezentowania wykonania przedstawionych przedmiotów, z pewnością był to trafiony prezent.

Sylwia | 2016-12-05

Treści jest niewiele, owszem. Ale przepisy są proste, łatwe do zrobienia, a do tego wszystkiego wydanie jest tak piękne, fotografie są tak cudne, kolorystyka jest tak urocza, a zarazem przyziemna, że... och! Ciężko się nie zachwycić. Jako typowy poradnik zasługuje na naprawdę sporo gwiazdek, bo jest to książka wydana na baaaaardzo wysokim poziomie, a do tego wszystkiego aż kusi żeby tworzyć swoje naturalne mikstury do malutkich słoiczków i wcierać i wcierać i leżeć i pachnieć i czytać kolejne książki - chętnie tej Pani :)

Domena | 2018-06-15
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Książa trafiła do mnie razem z Tajnikami Paznokci i Tajnikami Makijażu. Wszystkie są do siebie bardzo podobne i to właśnie jest plus! Co je łączy? Prostota, staranność i fantastyczne zdjęcia!

Zdjęcia są po prostu niesamowite. Każdy najdrobniejszy szczegół jest tutaj uchwycony, to naprawdę niezwykłe! Aż chce się ją pochłaniać i pochłaniać!

Jeśli nigdy nie interesowałeś się DIY i masz ochotę zacząć to ta książka jest idealna! Ja wiele razy tworzyłam coś z niczego, na potrzeby organizacji tego ogromu "bardzo potrzebnych" rzeczy, które walały mi się po mieszkaniu.

Dzięki tej książce mocno się zainspirowałam, by zabawić się w robienie domowych kosmetyków! Jest im tutaj poświęcone jakieś pół książki. Kiedy już zrozumiemy na czym to mniej więcej polega, bez problemu zrobimy

kule do kąpieli
peelingi do ust
sera i olejki wzmacniające
perfumy
płyny do płukania ust
organizer na biurko lub...

Okulary_na_nosie | 2017-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Wolę Ewę w makijażowych tematach. Przeczytać, a raczej przejrzeć książkę to jedno, a zmobilizować się do samodzielnego wykonania przepisów to drugie ;-) Ja zaznaczam przepisy na tonik różany, maskę łagodząca do skóry wrażliwej. Zaskoczenie to przepis na domowe perfumy, ale wymagające wielu eksperymentów zapachowych ;-)
Ps. Książka ma piękne wydanie, co bardzo wyśrubowało cenę.

anialip | 2018-11-01
Przeczytana: 2018 rok

Książka przepięknie wydania w formie albumu. Widać, że autorka poświęciła sporo czasu na przygotowanie i wykonanie zdjęć. Z chęcią do niej zaglądam - cieszy oko i inspiruje. Jednak większość przepisów można znaleźć na różnych kanałach YT, w tym w filmikach autorki.

Katarzyna | 2018-02-11

Rewelacyjna książka. Możemy się z niej wiele nauczyć. Między innymi tego jak samemu zrobić maseczkę w płachcie, jak naprawić zniszczony cień, jak zrobić organizer na kosmetyki i pędzle. Wszystko w tej książce bardzo mi się podoba, a gdybym miała wybrać która rzecz tak najbardziej to wybrałabym organizer na kosmetyki z talerzyków i kieliszka:) Wygląda to bardzo elegancko:) Koniecznie musicie się zapoznać z tą książką.

Kamila | 2017-04-07
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Książka ładnie wydana, szczególnie ze względu na piękne zdjęcia. Jednak treść w żaden sposób do mnie nie trafiła. Pomysły DIY wydają mi się skopiowane, a jeśli śledzimy kanał autorki to owe pomysły tam znajdziemy.

Wiola | 2016-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

REWELACJA! Po przeczytaniu pierwszej książki Ewy, wiedziałam, że muszę mieć też jej kolejną. Ponadto byłam przekonana, że się nie zawiodę! Książka cudowna - twarda oprawa, świetny papier, zdjęcia naprawdę najlepsza klasa! Wszystko dopracowane w najmniejszym detalu.
A przepisy? Przepisy użyteczne i bardzo proste w przygotowaniu. Każdy w tej książce znajdzie coś dla siebie - od przepisów na superkosmetyki, przez pomysły na organizację i prezenty! Książka sama w sobie może być także bardzo dobrym pomysłem na prezent! POLECAM!