Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Poznań EA Radom
Wiersze, wersy, wersety
poezja
Sezonówka

Ewa Adamska(1990-2005)to tragicznie zmarła piętnastoletnia poetka, której pozostałe w rękopisach wiersze ukazały się właśnie nakładem wydawnictwa Poznań EA Radom. Utwory te ujawniają niezwykłą wrażliwość i mądrość młodej dziewczyny. Są namysłem nad samotnością, niespełnioną miłością i śmiercią. Kim byłaby dzisiaj, dwudziestosześcioletnia, i jakie byłyby jej wiersze? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sam, po lekturze tej niezwykłej poezji.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Małgorzata | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Opinia.... nie mam słów by wyrazić co czuję po przeczytaniu już kilku wersetów... Kunszt i magia opiewa czytelnika,zaduma nad egzystencją własną... Co czuje kilkunastoletnia dziewczynka pisząc, jak się później okazuje, arcydzieło, o przemijaniu, śmierci ... tak ważne dla nas- szarych ludzi- sprawy są zapominane w pogoni za dzisiejszym światem.... powinniśmy wyciągnąć wnioski, które wyszły spod pióra tak młodej osoby... Dziękuję ! Chapeau bas dla wydawnictwa !

Jcz | 2016-12-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

....czy ceną za niezwykły talent,wrażliwość i przedwczesną dojrzałość Ewy ,miała być przedwczesna śmierć? - na to pytanie nie ma odpowiedzi.

AndrzejCh | 2017-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Wieczór…. Nareszcie mogę wrócić do książki, która od wielu dni nie była przeze mnie otwierana. Teraz leży na półce przy łóżku. Książka - pięknie wydana… aż chce się ją wziąć do ręki…. Zupełnie przez przypadek wpadła w moje ręce. POEZJA, ale właśnie taka pisana dużymi literami. To niewiarygodne, że autorką jest piętnastoletnia dziewczyna, która już nigdy się nie zestarzeje, a która w swoich tekstach jest taka dorosła. Niedawno czytałem poezję naszej Wisławy Szymborskiej ale POEZJA Ewy Adamskiej również wywołuje we mnie wiele refleksji i zadumy. Lubię wieczorem po dniu pełnym wrażeń przeczytać dwa - trzy a czasami nawet cztery wiersze. To są niezwykłe chwile. Chwile w których ja – facet z krwi i kości, który przeżył już wiele ….. staje się czuły, bezbronny, drżący, ciekawy świata i ludzi. Jak zwykle książkę otwieram wyrywkowo. Co mi dzisiaj powie…. strona 106 – „Tak blisko, że aż nie sięgam” i zaraz obok „Kropla, jedna z tysięcy a wyjątkowa” . To dziwne, ile o MIŁOŚCI może wiedzieć...

Anna | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Nie lubię czytać poezji. To jakby wchodzenie w butach w serce kogoś. Nierzadko ten ktoś zaprasza jak straganiarz do kramu. Książkę Ewy Adamskiej "Wiersze, wersy, wersety" czyta się inaczej. To jak spokojna rozmowa o sprawach najważniejszych... subtelnie pyta, czasem odpowiada, opowiadając o sobie, o mnie... Dzielą nas dziesiątki lat, doświadczenia, a słowa i odczucia Ewy są w tym momencie i w tym właśnie miejscu. To chyba cecha arcydzieła. Arcydzieła prawdy. Subtelna ofiara.
Książka jest doskonale przygotowana redakcyjnie: cudowne okładki, kartki, czcionka, Ewa bez skrzydła... Otwiera się ją jak osobę.

Ania | 2016-12-15

Te wiersze są jak wiatr, podrywają, popychają, krzyczą, wołają o talencie młodej dziewczyny, który nie zdążył objawić się światu, zostać docenionym i dostrzeżonym, nie zdążył się rozwinąć. Ale od początku był dojrzały choć nie pozbawiony dziewczęcej lekkości, jakby przeczuwała że zabraknie jej czasu, że dzieła muszą być skończone, pełne, że nie będzie mieć możliwości by je cyzelować. Pozostały słowa. Warto się w nie wsłuchać, przyjrzeć pięknemu światu tej niezwykłej poetki.

rozapl | 2017-01-12

Wartość literacka, zapowiadała wielki talent Autorki. Książka, która nie powinna zostać zapomniana. Może powinna wejść do kanonu szkolnego? Nieobjęta myślami do końca. Znakomicie opracowana także.

MaJa | 2017-02-24
Przeczytana: grudzień 2016

Wzruszyłam się już po przeczytaniu pierwszych wersów. Przepiękna i dojrzała poezja.

Akira | 2017-10-17
drtplnskbldsk | 2016-12-12