Bałkany Słowiańskie. Aspiracje, uwikłania, sprzeczności

Wydawnictwo: Libra S.C. Wydawnictwo i Drukarnia
historia
Alderamin

Wiesław Walkiewicz (1949), historyk i politolog, stypendysta PAN i Centralnego Archiwum Państwowego w Rzymie, doktoryzował się w Uniwersytecie Warszawskim (1978), tam też (na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych) uzyskał (1989) habilitację, specjalizując się w dziedzinie międzynarodowych stosunków politycznych. Gastdozent w Christian Albrecht Universität w Kilonii, wykładowca w Instytucie Caetana Feldera w Wiedniu, visiting professor w Monash University of Melbourne, Uniwersytecie Zagrzebskim. Pochylał się nad dziejami Wielkiej Wojny na Bałkanach , problemem przynależności państwowej Istrii i Przymorza Słoweńskiego w postanowieniach Paryskiej Konferencji Pokojowej, koncepcjami polskiej polityki zagranicznej 1918-1939. W polu jego dociekań mieszczą się relacje na linii Belgrad–Sofia w okresie sporu KPJ z WKP(b), okoliczności zmierzchu SFRJ, konflikt zbrojny 1991-1995, restytucja państwowości chorwackiej, suwerenność Czarnogóry czy kwestia bośniacka w kontekście Układu z Dayton.

źródło opisu: http://www.libradruk.pl/

źródło okładki: http://www.libradruk.pl/