Jugosławia. Państwa sukcesyjne

Seria: Historia państw świata XX i XXI wieku
6 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Jugosławia, rozpad
historia

Książka ukazuje skomplikowane dzieje Jugosławii aż po dzień dzisiejszy. Autor podejmuje próbę ukazania przyczyn obecnych konfliktów politycznych i narodowościowych tego rejonu Europy: specyfika geograficzna, wiele narodowości, przemieszanie wyznaniowe. Niedostatek na rynku czytelniczym informacji o dawnej Jugosławii, aktualność poruszanych zagadnień, kompetentne i rzetelne przedstawienie problemów - rokują książce powodzenie czytelnicze.

Wydanie II rozszerzone

Natalia Grolik | 2013-04-08
Przeczytana: 28 lutego 2013

Można poczytać jako uzupełnienie lub skonfrontowanie z innymi pozycjami z historii Jugosławii. Sposób prezentowania treści nie ułatwia pełnego zrozumienia jej historii, ponieważ autor nie wyjaśnia wszystkiego tylko często sygnalizuje zdarzenie bez jego opisu sugerując, że czytelnik wie o czym autor pisze.

filipes1603 | 2016-06-30
JediNadiruRadena | 2015-07-30