Ukradziony sen

Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 3) | Seria: Mroczna Seria
Wydawnictwo: W.A.B.
ew_cia

Śledztwo, w którym jawa miesza się ze snem. Banalna z pozoru sprawa zabójstwa młodej, pięknej hostessy przybiera nieoczekiwany obrót, gdy wychodzi na jaw, że tuż przed śmiercią dziewczyna usłyszała w radio opis obrazu, który w sennych koszmarach prześladował ją od dzieciństwa. Kiedy major Kamieńska postanawia podjąć ów wątek, zaczynają ginąć kolejni ludzie, a w najbliższym otoczeniu Anastazji...

Śledztwo, w którym jawa miesza się ze snem.

Banalna z pozoru sprawa zabójstwa młodej, pięknej hostessy przybiera nieoczekiwany obrót, gdy wychodzi na jaw, że tuż przed śmiercią dziewczyna usłyszała w radio opis obrazu, który w sennych koszmarach prześladował ją od dzieciństwa. Kiedy major Kamieńska postanawia podjąć ów wątek, zaczynają ginąć kolejni ludzie, a w najbliższym otoczeniu Anastazji jest zdrajca. Jej także zaczyna grozić niebezpieczeństwo.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl

annaroza | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

Kolejne przygody Anastazji, kolejna sprawa, kolejna zagadka... Interesujący obraz Rosji sprzed już ponad dwudziestu lat. Mam wrażenie, że książki Marininy z każdym tomem stają się coraz lepsze. Tą pozycją autorka zafundowała mi niezłą rozrywkę i trudną zagadkę. Choć rozwiązania się domyślałam, samo zakończenie było dla mnie całkowitym zaskoczeniem.

Strega | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Ne wciągnęła mnie fabuła książki. Momentami czułam się znudzona i przytłoczona postaciami. Lubię major Kamieńską, ale tym razem wydała mi się nijaka. Akcja zaczyna się w listopadzie, gdy pogoda mroczna i bura nastraja raczej pesymistycznie.. i w takim nastroju utrzymana jest dla mnie książka.

itysiek_reads | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Niesamowite!! Mogę z całą pewnością stwierdzić, że zostałam oddaną fanką Pani Marininy. Jest to ewidentnie pisarka, która zyskuje przy bliższym poznaniu! Początkowo byłam sceptycznie nastawiona, a teraz? Kolejna "połknięta" przeze mnie książka. Zaletą jest również fakt, że znowu po przeczytaniu ostatniego zdania powieści zbierałam szczękę z podłogi. Tak zaskakujące, tak niespodziewane, że nie da się tego opisać :)

Akcja świetnie przemyślana, intryga na najwyższym poziomie! Niezwykle interesujący motyw "ukradzionego snu" w postaci obrazu krwawej pięciolinii z kluczem wiolinowym... Zamieszana w morderstwa mafia, masa machinacji w policyjnych aktach, przekupstwo i zdrada wewnątrz organów ścigania i, co lubię najbardziej, powracające z przeszłości sprawy, które po latach zostają doprowadzone do końca i przedstawione w nowym "świetle", wyjawiającym zaniedbania.

Zdecydowanie najlepsza Marinina jaką czytałam! :)

filozof | 2015-09-26

Nie znam zbyt dobrze twórczości tej autorki.Więc czytałem w ciemno.Nie wiedziałem,co i czego mogę się spodziewać.
Czym mnie zaskoczy.A zaskoczyła,dobrą historią kryminalną.
Ale bez jakiegoś wysokiego literackiego C.
Anastazja Kamieńska,tym razem na tropie zabójstwa młodej dziewczyny.
A zaczyna się od snu,tak snu.
Ale nie jest to fantasty.
To prawdziwy kryminał.
Niestety oparty na stereotypach.
Dzielna,lecz przerażona policjantka.Oczywiście zakochana,ludzie z gangu.
Tak,to książka mocno stereotypowa.
Mimo,to przeczytałem i wystawię zaraz ocenę.

macias | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Sama intryga świetna, natomiast mam zastrzeżenia do zbyt infantylnego języka, zwłaszcza do bardzo nienaturalnych, czasem wręcz naiwnych dialogów i wewnętrznych monologów bohaterów. Być może jest to wina tłumaczki, ponieważ w "Kolacji z zabójcą", która była tłumaczona przez inną osobę dialogi były o wiele lepsze, bardziej naturalne. Mimo wszystko książkę oceniam pozytywnie i z pewnością sięgnę po kolejne powieści tej autorki.

gwiazdka | 2013-12-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Bardzo dobry kryminał. Zaczyna się nieznacznie, niby od jednego zaginięcia przekształconego w zdawałoby się przypadkowe morderstwo, a rozgałęzia się na coraz bardziej, gmatwa, miesza. Anastazja prowadzi tu swoją pierwszą oficjalną sprawę, wszystko się plącze, czytelnik jednak powoli poznaje prawdę, autorka jednak ciągłe ma coś w zanadrzu i zaskakuje. Co parę stron wyskakuje nowa sensacja, w zasadzie nawet ostatnie zdanie było dla mnie niespodzianką. Całość czyta się dobrze, jedna z lepszych powieści Marininy.

Hana | 2016-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2016

Ktoś ukradł sen Wice.A ona nie żyje.Kamieńska szuka mordercy młodej kobiety o trudnej przeszłości i niełatwej teraźniejszości. Do tego infiltracja milicji przez podstawionych ludzi.Bardzo dobrze zorganizowana.Przerażające.W tym tomie Nastka Kamieńska ma 33 lata i jest miłą,błyskotliwą,świeżo upieczoną śledczą. Przedstawiono ją jako leniwą,ale zdolną nie tylko lingwistycznie.Nastazja zbliża się z matematykiem Loszą Czestiakowem.Temat książek jest autorce bliski. Lubi umieszczać intrygi o autorach i wydawnictwach w swoich książkach.Udowadnia też, że książki to dobry interes.Jak to się ma do teorii,że nikt ich nie kupuje?

atimere | 2018-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2018

Jak zwykle u Marininy: świetna intryga, wartka akcja, wiarygodne postaci i ciekawe dywagacje na temat psychologii tak przestępcy jak i ścigających go, a w tym przypadku raczej ich, przedstawicieli prawa. Gdybym szukała minusów to może mogłabym powiedzieć, że intryga jest ciut nazbyt zawiła, ale czepiałabym się bardzo, bo książka jest świetna, choć trzeba ją uważnie czytać żeby nie zabłądzić w trakcie.

vixen39 | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018

Dobry kryminał, choć początek szedł mi trochę opornie przez natłok postaci, które do tego jeszcze mają rosyjskie imiona odojcowskie, przez co trudniej je rozróżnić i spamiętać. Ale im dalej tym lepiej, świetna intryga, ciekawe postaci i dochodzenie po nitce do kłębka z zaskakującym zakończeniem. Trzyma w napięciu, zaskakuje, wciąga- wszystkie walory dobrego kryminału.

oliwa | 2013-08-18

Sympatyczna postać głównej bohaterki, wiarygodnie oddane realia, niestety fabuła zbyt jak na mój gust wydumana.