Ukradziony sen

Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 3)
Wydawnictwo: W.A.B.
Украденный сон

Pierwsza na polskim rynku powieść z bijącej w Rosji rekordy popularności serii przygód major Anastazji Kamieńskiej. Będąc oficerem śledczym moskiewskiej milicji, ta atrakcyjna i delikatna kobieta jest niezastąpiona w śledztwach wymagających intuicji i niekonwencjonalnych metod. Tym razem banalna z pozoru sprawa zabójstwa młodej, pięknej hostessy, zatrudnionej w jednej z prywatnych firm, przybiera nieoczekiwany obrót, gdy wychodzi na jaw, że tuż przed śmiercią dziewczyna usłyszała w radio opis obrazu, który w sennych koszmarach prześladował ją od dzieciństwa. Major Kamieńska natrafia przypadkiem na książkę, której okładkę zdobi taki sam obraz. Kiedy postanawia podjąć ów wątek, zaczynają ginąć kolejni ludzie, ktoś potężny usiłuje uniemożliwić milicji dotarcie do prawdy, a na dodatek okazuje się, że w najbliższym otoczeniu Anastazji jest zdrajca. Jej także zaczyna grozić niebezpieczeństwo.

wiejskifilozof | 2015-09-26

Nie znam zbyt dobrze twórczości tej autorki.Więc czytałem w ciemno.Nie wiedziałem,co i czego mogę się spodziewać.
Czym mnie zaskoczy.A zaskoczyła,dobrą historią kryminalną.
Ale bez jakiegoś wysokiego literackiego C.
Anastazja Kamieńska,tym razem na tropie zabójstwa młodej dziewczyny.
A zaczyna się od snu,tak snu.
Ale nie jest to fantasty.
To prawdziwy kryminał.
Niestety oparty na stereotypach.
Dzielna,lecz przerażona policjantka.Oczywiście zakochana,ludzie z gangu.
Tak,to książka mocno stereotypowa.
Mimo,to przeczytałem i wystawię zaraz ocenę.

Justyna | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Niesamowite!! Mogę z całą pewnością stwierdzić, że zostałam oddaną fanką Pani Marininy. Jest to ewidentnie pisarka, która zyskuje przy bliższym poznaniu! Początkowo byłam sceptycznie nastawiona, a teraz? Kolejna "połknięta" przeze mnie książka. Zaletą jest również fakt, że znowu po przeczytaniu ostatniego zdania powieści zbierałam szczękę z podłogi. Tak zaskakujące, tak niespodziewane, że nie da się tego opisać :)

Akcja świetnie przemyślana, intryga na najwyższym poziomie! Niezwykle interesujący motyw "ukradzionego snu" w postaci obrazu krwawej pięciolinii z kluczem wiolinowym... Zamieszana w morderstwa mafia, masa machinacji w policyjnych aktach, przekupstwo i zdrada wewnątrz organów ścigania i, co lubię najbardziej, powracające z przeszłości sprawy, które po latach zostają doprowadzone do końca i przedstawione w nowym "świetle", wyjawiającym zaniedbania.

Zdecydowanie najlepsza Marinina jaką czytałam! :)

macias | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Sama intryga świetna, natomiast mam zastrzeżenia do zbyt infantylnego języka, zwłaszcza do bardzo nienaturalnych, czasem wręcz naiwnych dialogów i wewnętrznych monologów bohaterów. Być może jest to wina tłumaczki, ponieważ w "Kolacji z zabójcą", która była tłumaczona przez inną osobę dialogi były o wiele lepsze, bardziej naturalne. Mimo wszystko książkę oceniam pozytywnie i z pewnością sięgnę po kolejne powieści tej autorki.

gwiazdka | 2013-12-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Bardzo dobry kryminał. Zaczyna się nieznacznie, niby od jednego zaginięcia przekształconego w zdawałoby się przypadkowe morderstwo, a rozgałęzia się na coraz bardziej, gmatwa, miesza. Anastazja prowadzi tu swoją pierwszą oficjalną sprawę, wszystko się plącze, czytelnik jednak powoli poznaje prawdę, autorka jednak ciągłe ma coś w zanadrzu i zaskakuje. Co parę stron wyskakuje nowa sensacja, w zasadzie nawet ostatnie zdanie było dla mnie niespodzianką. Całość czyta się dobrze, jedna z lepszych powieści Marininy.

Hana | 2016-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2016

Ktoś ukradł sen Wice.A ona nie żyje.Kamieńska szuka mordercy młodej kobiety o trudnej przeszłości i niełatwej teraźniejszości. Do tego infiltracja milicji przez podstawionych ludzi.Bardzo dobrze zorganizowana.Przerażające.W tym tomie Nastka Kamieńska ma 33 lata i jest miłą,błyskotliwą,świeżo upieczoną śledczą. Przedstawiono ją jako leniwą,ale zdolną nie tylko lingwistycznie.Nastazja zbliża się z matematykiem Loszą Czestiakowem.Temat książek jest autorce bliski. Lubi umieszczać intrygi o autorach i wydawnictwach w swoich książkach.Udowadnia też, że książki to dobry interes.Jak to się ma do teorii,że nikt ich nie kupuje?

PABLOPAN | 2012-02-12

Marinina pisze świetne kryminały. A jeżeli ktoś jest miłośnikiem języka i kultury rosyjskiej, to wsiąknie po uszy.

Piotr | 2014-06-28
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Męczyłem się z tą książką prawie do dwusetnej strony, dopiero potem akcja zaczęła się rozwijać w sposób wzbudzający zainteresowanie zakończeniem. Ale do końca nie jestem przekonany czy warto było.

Agro | 2013-01-19

Wszystkie pozycje od Aleksandry Marininy oceniam wysoko i polecam fanom dobrego kryminalu. Fajne nieszablonowe postacie z Anastazja na czele .
Ciekawe zagadki i świetnie przedstawione życie we wspólczesnej Rosji.
Każda kolejna ksiażka - taki sam dobry poziom

Eliszeba | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Marinina zaskakuje - jej kryminały są twarde, brutalne, męskie prawie, a zarazem błyskotliwe, dowcipne i urocze. Połączenie tych cech wydaje się niemożliwe, a jednak autorce się udaje i wychodzi jej to znakomicie. Uwielbiam jej bohaterów, narysowanych dość grubą kreską, nigdy jednak nie określanych jednoznacznie. Każdy z nich potrafi zapaść w pamięć, każdy może odcisnąć swoje piętno na fabule, bo Marinina nie używa zapychaczy. Wszystko, co pisze ma znaczenie, i trzeba słuchać jej uważnie, żeby nie dać się zaskoczyć. Choć w efekcie i tak z otwartymi ustami damy się wciągnąć w wir kulminacyjnych zdarzeń=)

oliwa | 2013-08-18

Sympatyczna postać głównej bohaterki, wiarygodnie oddane realia, niestety fabuła zbyt jak na mój gust wydumana.