Świat Rynn

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Rynn's World
Kosmiczni Marines
Longinus

Hordy orków pod przywództwem Snagroda, Arcyzgliszczyciela z Charadon, pustoszą planetę Badlanding i dziesiątkują próbujące je powstrzymać siły Szkarłatnych Pięści. Kantor, Mistrz Zakonu, rozpoczyna desperacką obronę ojczystej planety Pięści – Świat Rynn. Dochodzi jednak do katastrofy. Zabłąkany pocisk niszczy klasztor-fortecę Kosmicznych Marines, zabijając większość z nich. Kantor wraz z garstką ocalałych musi przemierzyć cały kontynent by połączyć się z 2. kompanią, jeśli chce mieć jakiekolwiek szanse na pokonanie orków Snagroda i uniknięcie zagłady swojego zakonu.

++URUCHOMIĆ WSZYSTKIE CZĘSTOTLIWOŚCI SIECI WOKALNEJ++

++KOD AUTORYZACJI GAMMA PIĘĆ-PIĘĆ-DWA++

++PRZEJĄĆ KONTROLĘ NAD STACJAMI NADAWCZYMI++

++DO WSZYSTKICH SIŁ W SEKTORZE LOKI++

++SIEĆ OBRONY ORBITALNEJ ŚWIATA RYNN PADA. WYRZUTNIE ZIEMIA-ORBITA OKAZAŁY SIĘ NIEWYSTARCZAJĄCE DO POWSTRZYMANIA WROGA. FLOTA SZKARATNYCH PIĘŚCI PONIOSŁA OGROMNE STRATY I NIE UTRZYMA SIĘ. ORKI WYLĄDOWAŁY NA ŚWIECIE RYNN. SYTUACJA JEST KRYTYCZNA. BEZ WSPARCIA PLANETA Z PEWNOŚCIĄ PADNIE. POTRZEBUJEMY WSPARCIA OD...++

++TRANSMISJA ZAKOŃCZONA NIEPOWODZENIEM++

++ISTNIEJE TYLKO IMPERATOR, ON JEST NASZĄ TARCZĄ I NASZYM OBROŃCĄ++

źródło opisu: http://copcorp.pl/pl/p/Swiat-Rynn/183

źródło okładki: http://www.empik.com/swiat-rynn-parker-steve,p1128123985,ksiazka-p

Angie Wu | 2016-12-14
Przeczytana: grudzień 2016

Od kilku lat jestem zagorzałą fanką uniwersum Warhammer 40.000. Sympatią do Kosmicznych Marines zaraził mnie mój chłopak i od tamtej pory wspólnie marzymy o tym, by pewnego dnia przywdziać pancerz Terminatora i założyć rękawicę energetyczną, w drugiej zaś dzierżąc bolter... A teraz bardziej na serio: bardzo lubię ten mroczny świat, w którym religia graniczy z fanatyzmem, a chlubna śmierć to coś więcej niż zwykły frazes. Powieść Steve'a Parkera, Świat Rynn, to tom otwierający serię, która opowiada o słynnych bitwach Adeptus Astartes. Na pierwszy ogień poszła inwazja orków na Bad Landing, bohatersko powstrzymywana przez zakon Szkarłatnych Pięści.

Żaden z Kosmicznych Marines nie spodziewałby się, że orki pod wodzą Snagroda, Arcyzgliszczyciela z Charadon, wykażą się inteligencją na tyle dużą, by realnie zagrozić światu ludzi. Nawet Pedro Kantor, legendarny przywódca Szkarłatnych Pięści, nie liczył na nic więcej ponad standardową potyczkę, w której nie zginie żaden z braci, gdyż...

Marcin | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

Wciąga od pierwszej strony. Kosmiczni marines z zakonu Czerwonej Pięści muszą bronić własnego świata przed inwazją Orkòw. Co się stanie kiedy Astrates staną do boju przeciwko hordom zielonych którzy nie tylko sprawdzą ich zdolności bojowe ale także czy zostały w nich jakieś ludzkie uczucia. Świetnie napisana i przemyślana mam nadzieje na jakąś kontynuacje lub wydanie innych bitew kosmicznych marines. Polecam wszystkim fanom uniwersum Warhammer a także fanów dobrej fantastyki.

Maciej Oprysiak | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Nikt nigdy nie powie, że świat Warhammera 4000 jest światem w którym chciałoby się żyć... Kolejna dobra książka ukazująca okrucieństwo tego świata. W końcu zostaje tylko Imperator
Sama książka naprawdę dobra, ale korektor chyba miał długą imprezę - trochę literówek było

tracik | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Dla takich książek się żyje! Kwintesencja WH40K, pozycja wypełniona krwawą akcją która nie pozwala oderwać się nawet na sekundę. Dla każdego fana Adeptus Astartes pozycja obowiązkowa. Gorąco polecam

Ustatkowany_Gracz | 2017-11-01
Przeczytana: 28 października 2017

Steve Parker nie jest autorem szczególnie zasłużonym, jeśli chodzi o liczbę popełnionych książek z uniwersum Warhammer 40 000. Nie zmienia to jednak faktu, że z pełnym powodzeniem można porównać jego pióro do takich weteranów jak Dan Abnett, czy Mitchel Scanlon.

Orki, do tej pory uważane za absolutnie bezmyślną rasę, kierującą się jedynie pierwotną agresją, zaskakują niemalże całą galaktykę, uderzając w pełni zorganizowaną hordą, niszczącą wszystko, co stanie na jej drodze. Jednym z pierwszych punktów inwazji, nazywanej przez samych zielonoskórych Waaagh!, jest Świat Rynn – ojczyzna Adeptus Astartes z Zakonu Szkarłatnych Pięści. Nastawieni na krótką potyczkę Kosmiczni Marines dotkliwie się rozczarowują, wdając się w długą, wyczerpującą wymianę ognia, pochłaniającą wiele istnień po obu stronach konfliktu.

Snagrod, Arcyzgliszczyciel z Charadon jednoczy pod swoim sztandarem potężną hordę, która może zagrozić całemu ludzkiemu Imperium. Kantor, Mistrz Zakonu Szkarłatnych Pięści w...

Raakiz | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Świetna, wciągająca książka, aczkolwiek ilość błędów w druku, w postaci pozmienianych końcówek czy literówek jest o wiele za duża.

Marek | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Liczyłem na coś lepszego, zbyt wiele przypadków.

Herezja o wiele lepsza.

Longinus | 2016-10-07