Bitwa o Otchłań

Cykl: Herezja Horusa (tom 8) | Seria: Warhammer 40000
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Battle for the Abyss
Longinus

Nadszedł czas próby. Podczas gdy Horus potajemnie kieruje swymi siłami w odległych zakątkach galaktyki, grupa lojalnych Kosmicznych Marines trafia na trop zdrady znacznie bliżej swego domu. Niosący Słowo posyłają okręty na Ultramar, niszcząc wszystko, co napotkają na swej drodze. Co gorsza, Mechanicum skonstruowało dla nich przerażającą nową broń: Wściekłą Otchłań. Jeśli ten śmiercionośny statek nie zostanie w porę przechwycony i zniszczony, Roboute Guilliman i Legion Ultramarines mogą nigdy nie otrząsnąć się z zadanego im ciosu.

źródło opisu: http://copcorp.pl/pl/p/Bitwa-o-Otchlan/194

źródło okładki: http://copcorp.pl/pl/p/Bitwa-o-Otchlan/194

mim1983 | 2018-05-30
Przeczytana: 30 maja 2018

Niestety ale naprawdę się przy tej książce wynudziłem... jestem czytelnikiem który dobrze wie czego spodziewać się po książkach z uniwersum WH40k, i naprawdę nie oczekuję wyjątkowo głębokiej i zaskakującej fabuły, ale tutaj wszystko jest sztampowe do bólu wręcz, łącznie z głównymi bohaterami, których w zasadzie od samego początku do końca miałem totalnie gdzieś (zero głębi, jedyne na co autor się zdobył to podkreślenie sztampowych cech właściwych dla danego legionu - więc jak Kosmiczny Wilk to wyjący do nieba i pijący browary, jak Pożeracz Światów to owładnięty żądzą mordu, etc... i nic, naprawdę kompletnie nic ponadto).

Myślałem, że najgorszą książką z serii Horusa jest jak na razie Zstąpienie Aniołów, ale chyba ta książka z nią konkuruje.

Byłoby 3, ale dodaję punkt za tłumaczenie, które jest naprawdę dobre (nie jest to niestety oczywiste w przypadku książek wydawanych przez Copernicus).

Maciej Oprysiak | 2018-02-16

Chyba najsłabsza część Herezji, dałem 6, ale podniosłem o punkt za Warhammer 40000 :) Ogólnie pierwsza książka z tej serii, którą nie przeczytałem od razu... Dopiero na koniec dostaliśmy coś co przykuło uwagę...

Daniel Taberski | 2017-10-11
Przeczytana: 05 października 2017

Jak dla mnie najsłabsza książka w cyklu. Autorowi udało się osiągnąć dwa cele. Po pierwsze, stworzył książkę, w której po przeczytaniu około 20-30% spokojnie można się domyślić zakończenia. Żadnych niespodzianek nie było. Po drugie, stworzył całą serię płaskich, jednowymiarowych i nudnych jak flaki z olejem bohaterów. Postaci są niesamowicie miałkie, płaskie i nieciekawe. Rzadko trafiam na książkę, gdzie aż tak los bohaterów aż tak mnie nie obchodził. Ostatnią jedną czwartą książki po prostu przeskimowałem, żeby zobaczyć czy w zakończeniu nie stanie się cokolwiek umiarkowanie ciekawego.
<SPOILER>
Nie stało się.
</SPOILER>
Książka ssie. Nie polecam.

Marek | 2017-06-24

Spodziewałem się czegoś więcej po tej książce.
Brak ciekawej intrygi, klimat ledwie wyczuwalny.
Przedstawieni Astartes to chyba lekkie nieporozumienie, upijanie się browarami, samowolka... chyba coś nie zagrało.
Było parę ciekawie zapowiadających się momentów, ale szybko się rozwiały.

Ogólnie, przerost formy nad treścią, cienko ;/

Marcin | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Herezja Horusa w pełnej krasie. Legion Niosących Słowo występuje przeciwko Imperatorowi i w pierwszej kolejności zamierza zniszczyć zakon Ultramarines a wszystko to dzięki nowemu przerażającemu okrętowi dostarczonego przez Mechanicum który ma zadać pierwszy cios gromadzącym się na ojczystej planecie Ultramarines. Aby nie dopuścić do zagłady legionu do boju ruszają gwardia honorowa Ultramarines (przebywająca na jednej ze stacji kosmicznych i czekających na powrót do domu) a także kilku legionistów z legionów Pożeraczy Światów (na czele ze Skrallem), Kosmicznych Wilków (z Brynngarem) i jeden z Tysiąca Synów (Mhotep). Postacie są ciekawie i mocno zarysowane, trochę gorzej wypada Cestus (Ultramarines) który wypada trochę sztywno. Akcja jest mocna i jak to w WH4000K bywa krwawa, większość akcji odbywa się na statkach i w osnowie, dużą role odgrywają w niej tak znienawidzeni przez marines i wyklęci przez imperatora psionicy, do których został zaliczony także legion Tysiąca Synów....

mercator | 2016-11-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki

Całkiem udany kawałek literatury ze stajni Black Library.

Ciekawie zarysowanie postaci - na szczególne uznanie zasługuje Skrall i Mhotep. Brynngar jest również barwnym indywiduum, choć nieco przewidywalnym. Najsłabiej wypada Cestus, który papierowym i sztywnym charakterem odstaje od reszty.

Fabuła wciąga. Swoista "odyseja" Furious Abyss momentami zdaje się nie mieć końca, niemniej jednak chce się czytać dalej.
Końcówka nad wyraz pozytywna, w przeciwieństwie do poprzednich tomów cyklu. Do tego, że jasna strona mocy kończy większość z odsłon serii w marny sposób, zdążyliśmy już się przyzwyczaić - tutaj jednak mamy namacalny i jasny cel poświęcenia.

Ergo_sum | 2016-02-15
Przeczytana: 2009 rok

Spodobała mi się. Zajmujące opisy walk i "żywe" postacie. Szczególnie spodobały mi się postacie Mhotepa i Skraala. Warta każdej godziny czytania :-)