Małżeństwo z rozsądku

Okładka książki Małżeństwo z rozsądku Jo Beverley
Okładka książki Małżeństwo z rozsądku
Jo Beverley Wydawnictwo: BIS Cykl: Małżeństwo z rozsądku (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Małżeństwo z rozsądku (tom 1)
Arranged marriage
BIS
2005-01-01
2005-01-01
1999-10-01
838968540X
Mirela Czopiej
uczucia miłość

Bardzo lubię czytać lekkie romanse, ale ten kompletnie nie przypadł mi do gustu. Jestem już z innego pokolenia, nie potrafię romantyzować gwałtu, zdrad w imię wyższej idei i potulnego czekania, że mąż może zdecyduje się do mnie wrócić. Wszystko okraszone oczywiście przekonaniem, że mężczyzna to wybawca, a kobieta ma być cierpliwa i pomimo cierpienia, które jej zadano, chętna i szczęśliwa. Podziękuję!

Przyjemna książka o miłości i zaufaniu , dobra na długie wieczory.

Przyjemna książka o miłości i zaufaniu , dobra na długie wieczory.

Ciekawa i wspaniała książka. Bardzo przyjemnie mi się czytało ten zmysłowy romans.

Moje drugie spotkanie z tą autorką i jak dotąd jestem bardzo zadowolona. Choć zarzekam się, że nie czytam obyczajówek czy romansów to właśnie do mnie doszło, że jednak to robię.

Podchodziłam do niej dość sceptycznie. Książka zaczęła się dość chaotycznie i dziwnie, ale dość szybko zaskarbiła sobie moją ciekawość. Początkowo wydawała mi się lekka, infantylna oraz głupiutka, bardzo oddalona od rzeczywistości i uznałam, że nie powinnam więcej od niej oczekiwać. Z tym podejściem brnęłam w tą historię dalej i okazało się, że pozory mogą mylić. Przebieg zdarzeń stopniowo nabiera dynamiki i w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że zaczęłam odczuwać podenerwowanie, które skończyło się bólem brzucha. Bohaterowie nie są za szczególnie rozbudowani, ale podobała mi się przemiana Eleonory, a Nicholas niestety budził moją wewnętrzną feministkę.

Byłam raczej pewna, że zawiodę się na historii, którą mi przedstawiła Pani Beverley, a ona zaskoczyła mnie do tego stopnia, że zmusiła mnie do wylania łez wzruszenia. Niestety trochę przedobrzyła z końcówką, która mi się dłużyła, dlatego gwiazdka mniej. Przyznam, że chętnie do niej wrócę za parę lat.

Straszna nuda. Bohaterowie papierowi i niesympatyczni, historia nie porywa, styl przyciężkawy.

Maj w tym roku mam wyjątkowo miłosno - romansowo - ślubny, bowiem kolejna książka w tym charakterze. Niech nie zmylą Was pozory - ja nie narzekam, a wręcz przeciwnie. Otrzymałam tak dużą dawkę pozytywnej energii dzięki tym lekturom, że mogłabym rozdzielić na kilka osób i jeszcze by mi zostało.

Książkę autorstwa Jo Beverley miałam przyjemność trzymać w ręku pierwszy raz ale sięgając po romans historyczny wiedziałam na co się decyduję, zatem nic mnie raczej nie zaskoczyło ale i też nie zawiodłam się.

Główna bohaterka to oczywiście (jak to w romansach) piękna i młoda Eleonora Chivenham, która w wyniku okrutnej intrygi swojego bezwzględnego brata zostaje niestety wykorzystana i poniżona. Los na szczęście sprawia, że dostrzega ona dla siebie światełko w tunelu, a jest nim oczywiście małżeństwo. Dziewczyna początkowo jest przerażona tym wyjściem z sytuacji ale niestety jej pozycja i wrogie nastawienie brata nie pozostawiają większego wyboru. Tajemniczy nieznajomy kandydat na męża okazuję się najlepszym rozwiązaniem. Natomiast sam Nicholas Delaney, ów kandydat bez namysły postanawia ożenić się z nieznajoma mu dziewczyną by ratować honor rodziny.

Czy w tym małżeństwie z rozsądku znajdzie się miejsce na jakiekolwiek uczucia ? Zwłaszcza że dla Eleonory pocieszeniem staje się fakt, iż przyszły małżonek często wyjeżdża co ułatwi unikanie go. Natomiast dla Nicholasa niespodziewana żona zupełnie nie stanowi problemu, ponieważ całkowicie jest oddany i pochłonięty tajną misją dla kraju.

Początek tej niby słodkiej powieści, przyznaję był odrobię dramatyczny i zdziwiłam się czytając owe wydarzenie co tylko zachęciło mnie do dalszej lektury. Początkowo irytowała mnie to eteryczne zniewolenie głównej bohaterki i miałam ochotę nią potrząsnąć, ale potem się zreflektowałam.
W dzisiejszych czas łatwo nam przejąć ster własnego życie niestety powieść toczy się w dziewiętnastowiecznej Angli kiedy to życiem kobiet głownie sterowali mężczyźni. Zatem uświadomiwszy sobie ten fakt zaczęłam zerkać na Eleonorę przychylniejszym okiem, a nawet pałać do niej sympatią.

Przyznaję zatem, że ów romans historyczny umilił mi wieczór, a jego kryminalno-sensacyjny charakter sprawił że nie znudził mnie.
Polecam więc "Małżeństwo z rozsądku" autorstwa Jo Beverley z czystym sumienie i zapewniam, że spędzicie miło czas pamiętając jednak, że to mimo wszystko romans

Zaczytana Joana

Bardzo ciekawa książka, pełna intryg, polecam.

Bardzo ciekawa książka, pełna intryg, polecam.

przez cala ksiazke chcialam walnac czyms w leb ta glupia glowna bohaterke, juz dawno zadna ksiazka mnie tak nie zirytowala...

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans Historyczny
  • Romans
  • Małżeństwo z rozsądku
  • Jo Beverley

Dodaj cytat z książki Małżeństwo z rozsądku