Lord kamerdyner

Butler Who Laughed
83-7245-808-1
romans historyczny
Wanda

Córka księcia nie wychodzi za mąż z miłości. Liczą się urodzenie, majątek i pozycja. Wszystko zostało już postanowione. Rodzice lady Sary już wybrali odpowiedniego kandydata. Lecz serce Sary też wybrało - i to, doprawdy, zupełnie nieodpowiednio. A może trzeba mu zaufać, by zrozumieć niezbadane...

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: Wydawnictwo

Klaudia95 | 2015-02-24
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Sara jest córką księcia i musi poślubić kogoś kto dorównuje jej urodzeniem. Rodzice wybrali już dla Sary męża - FitzWilliama, który nie ma zamiaru się żenić.
Narzeczeni spotykają się i nie są sobą zainteresowani. Szybko ustalają, że nie chcą małżeństwa ze sobą - i planują zniechęcić rodziców do porzucenia ich planów.
Okazuje się, że Sara jest zakochana w Jacku, kamerdynerze. Po pewnym czasie dowiaduje się, że Jack nie jest zwykłym służącym i że pochodzi z arystokracji.
Polecam tę książkę. Duża dawka komizmu i ówczesnego realizmu oraz poglądów tamtych czasów.

Kopciuszek | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Zawsze chciałam żyć w XIX - XX wieku. Kręciły mnie cudowne suknie, wystawne przyjęcia, mocno ściskane gorsety i tajemniczy szlachcice. I mimo iż jestem zadowolona ze swojego życia w XXI wieku, coś mnie ciągnęło do świata rodem z romansów historycznych.

Główną bohaterką książki "Lord Kamerdyner" jest 21- letnia lady Sara Thorndike, która za wszelką cenę chce wyjść za mąż z miłości. Niestety, nie jest jej to dane, ponieważ jako osoba o wysokiej pozycji musi zostać żoną kawalera, którego wybiorą dla niej rodzice. Okazuje się nim skłonny do imprezowania, nieco beztroski Fitzwilliam.

Muszę przyznać, że po tej książce nie spodziewałam się wiele, dlatego jestem tym bardziej pozytywnie zaskoczona. Opis mnie nie zachęcił i pewnie nie kupiłabym tej książki, gdyby nie tak atrakcyjna cena (jedynie 5 zł w Biedronce XDDD).

Sary jakoś specjalnie nie lubiłam, dopiero później zyskała sobie moją sympatię. Inaczej sprawa ma się z Jackiem, którego pokochałam od razu. Bardzo lubiłam też Fitza, ale...

Karolina | 2014-10-13

Fantastyczna intryga, świetny rozwój wydarzeń, książka dobra na jesienne wieczory.

Agnieszka | 2012-08-31

Polecam