Lord kamerdyner

2001-11-01
83-7245-808-1
Urszula Gutowska
romans historyczny

Bardzo ładny romans historyczny. Brak jednak pikantnych scen, szkoda. Ah, rozpuściły mnie inne książki! On przystojny, acz zgorzkniały, a ona swą żywą naturą przywraca mu radość życia. Do tego bunt przeciwko konwenansom i rodzicom. Minusem są płytcy bohaterowie drugoplanowi.

Romans bez romantycznych scen ale intryga pomysłowa. Styl bardzo przyjemny. Szybko i płynnie się czyta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajny pomysł na historię. Opisany płynnie, lekko. Bardzo mi się podobało.

Fajny pomysł na historię. Opisany płynnie, lekko. Bardzo mi się podobało.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

super książka...

super książka...

Jak do tej pory najlepsza z przeczytanych przeze mnie powieści tej autorki. Jednak jeżeli ktoś spodziewa się romantycznych uniesień, schadzek i dużej ilości kradzionych sobie przez głównych bohaterów pocałunków to bardzo się zawiedzie. Za to można znaleźć w tej powieści dużo żartów. Miejscami fabuła jest nudnawa, moim zdaniem autorka źle poprowadziła wątek związany z kradzieżą. Dodatkowa słabe zakończenie, które za dużo nie mówi o dalszych losach Sary i Jacka i stąd tylko 4 gwiazdki.

wspaniała książka, czyta się jednym tchem i na raz! ciekawe dialogi, jedyny minus że za krótka ;)

Sara jest córką księcia i musi poślubić kogoś kto dorównuje jej urodzeniem. Rodzice wybrali już dla Sary męża - FitzWilliama, który nie ma zamiaru się żenić.
Narzeczeni spotykają się i nie są sobą zainteresowani. Szybko ustalają, że nie chcą małżeństwa ze sobą - i planują zniechęcić rodziców do porzucenia ich planów.
Okazuje się, że Sara jest zakochana w Jacku, kamerdynerze. Po pewnym czasie dowiaduje się, że Jack nie jest zwykłym służącym i że pochodzi z arystokracji.
Polecam tę książkę. Duża dawka komizmu i ówczesnego realizmu oraz poglądów tamtych czasów.

Okazuje się, że Sara jest zakochana w Jacku,...

Fantastyczna intryga, świetny rozwój wydarzeń, książka dobra na jesienne wieczory.

Polecam

Polecam