Powrót wygnańca

Cykl: Konklawe Cieni (tom 3)
Wydawnictwo: ISA

Kaspar, niegdyś władca absolutny swego narodu, został skazany na banicję. Porzucony w dziczy, pozbawiony wszystkiego prócz determinacji i zdrowego rozsądku, musi nieustannie walczyć, aby przeżyć kolejne dni. Były książę Olasko, uzbrojony w przebiegłość, żelazną wolę i żądzę przetrwania, rozpoczyna nową podróż. Przyświeca mu jeden cel: wrócić do domu i zemścić się na człowieku, który pozbawił go wszystkiego na Talwinie Hawkinsie.Lecz los ma inne plany względem Kaspara. Kiedy książę zmaga się z przeciwnościami, napotyka niebezpieczeństwa i zagrożenia znacznie większe, niż sobie wyobrażał, co zmusza go do zawiązania nieoczekiwanego sojuszu. Kaspar nie został jednak wtajemniczony we wszystko. Jest tylko pionkiem w śmiertelnej grze, gdyż przeciwko Konklawe Cieni wystąpili agenci Imperium Mroku. śmiertelne niebezpieczeństwo zagraża nie tylko ojczyźnie Kaspara, Olasko, ale także całej Midkemii. Imperium Mroku chce pogrążyć świat w konflikcie, w porównaniu z którym Wojna światów i zmagania z wężowym ludem zdają się trywialne.?Powrót Wygnańca? to kolejna cześć, po Szponie Srebrnego Jastrzębia i Królu Lisów , pełnej rozmachu epickiej sagi fantasy Raymonda E. Feista, autora światowych bestsellerów tego gatunku. Fascynujący bohaterowie, niesamowite wydarzenia i krainy sprawiają, że seria ?Konklawe Cieni? weszła do kanonu lektur fantasy, znanych i cenionych na całym świecie.

michnar3 | 2014-03-30
Przeczytana: 26 marca 2014

Trzeba powiedzieć, że książka była niezła i chyba płynniejsza niż inne książki. Zapowiada też ciekawą kontynuację w następnej trylogii Feista.

Pulpix | 2013-08-08
Przeczytana: 02 lipca 2013

Szczerze przyznam, że Kaspara lubiłam najmniej z wszystkich bohaterów trylogii i niechętnie zabrałam się do tej lektury spodziewając się nudnego motywu zemsty i odkupienia... Nic bardziej mylnego! Czytało mi się tą część najlepiej ze wszystkich- misja Kaspara to typowy quest z niespodziankami- dla mnie bomba!

Nahya | 2010-10-03
Przeczytana: 26 września 2010

Pierwsze dwie części były moim zdaniem lepsze, ale i ta mnie wciagnęła. Niestety mało łączy się z poprzednimi.

APAP | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 03 października 2011

A jednak po tylu książkach Feist może zaskoczyć.

RAFWOLO9027 | 2018-05-21
Sarmata | 2018-04-16