Córka Imperium

Cykl: Imperium (tom 1) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Daughter of the Empire
actagaudi

Pierwszy tom słynnej trylogii fantasy, w skład której wchodzą jeszcze: Sługa imperium, Władczyni imperium Magia i zabójstwa zdominowały świat Kelewanu. Brutalni przywódcy klanów toczą walki o wpływy w Imperium Tsuranuanni. Skrytobójcy i szpiedzy knują intrygi i szykują spiski przeciwko prawowitym władcom. Mara z rodu Acoma traci ojca i ukochanego brata. Niedoświadczona, młoda dziewczyna...

Mara z rodu Acoma traci ojca i ukochanego brata. Niedoświadczona, młoda dziewczyna niespodziewanie staje się panią wielkiej posiadłości i głową rodu, któremu grozi zagłada. Podejmuje heroiczną walkę o przetrwanie i ocalenie honoru rodziny. Czekają ją ogromne wyzwania - stworzenie armii, zawarcie przymierzy, poślubienie syna znienawidzonego przeciwnika. Będzie też musiała stawić czoło najbardziej niebezpiecznemu wrogowi, mordercy jej ojca i brata - i to w jego własnej twierdzy.

Wznawiana przez Dom Wydawniczy REBIS Córka Imperium stanowi pierwszy tom trylogii "Imperium", na którą składają się także Sługa Imperium i Władczyni Imperium.

Raymond E. Feist zdobył popularność dzięki "Sadze o wojnie światów", której akcja rozgrywa się w światach Midkemii i Kelewanu. To wykreowane przez Feista uniwersum ukazały także jego kolejne cykle, m.in. "Saga o wojnie z Wężowym Ludem" i "Konklawe Cieni". Na świecie sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy książek Feista.

Janny Wurts początkowo pracowała jako ilustratorka książek fantasy, później z powodzeniem zajęła się również pisarstwem. Opublikowała m.in. trylogię "The Cycle of Fire" oraz cykl "Wojny światła i cienia".

źródło opisu: Rebis, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kasandra_85 | 2011-08-18
Przeczytana: sierpień 2011

zabielka | 2013-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 16 października 2013

Książkę skończyłam czytać już jakiś czas temu. Pamiętam że trylogia "imperium" podobała mi się, lecz nie pochłaniała mnie do końca. Teraz z perspektywy czasu, oraz większej ilości przeczytanych książek o zbliżonej tematyce, przyłapuję się na wracaniu myślami do głównej bohaterki. :)

Fuzja | 2011-12-19

www.paradoks.net.pl / www.czytajzfantazja.blogspot.com

„Kiedy los daje Ci cytryny zrób z nich lemoniadę – czyli o tym jak inteligencją i sprytem można wykaraskać się z najgorszych kłopotów”

Z twórczością Raymonda E. Feist’a spotkałam się wcześniej przy okazji czytania powieści „Lot nocnych jastrzębi”. Jednak „Córka Imperium” to dziecko autorskiego duetu wspomnianego wcześniej pisarza i Janny Wurts. Jestem raczej sceptyczką jeśli chodzi o powieści tworzone przez dwóch autorów, gdyż uważam, że mało który pisarz potrafi z powodzeniem współpracować z innym. „Córka Imperium” to wznowiona przez wydawnictwo Rebis pierwsza część trylogii rozgrywającej się w świecie Kelevanu.

Lord Acoma i jego syn, giną na wojnie. Ich śmierć nie była jednak przypadkowa – rozkazy jakie wydano stanowiły swoistą pułapkę, którą zastawił na nich lord Minwanabi. Jedyną dziedziczką rodu jest siedemnastoletnia Mara. Dziewczę jest niewinne i zupełnie nieświadome tego z czym przyjdzie jej się mierzyć przez...

Anna | 2016-11-01
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 września 2016

Mimi tego, że do świata Kelewanu autorzy wprowadzają nas już w pierwszych zdaniach, dawkując informacje o zasadach rządzących krainą, gdzie tradycja jest najważniejsza, książkę czyta się bardzo dobrze.
Główna bohaterka, Mara, jest nakreślona w 100%. Pozostali bohaterowie nie przykuwają uwagi czytelników tak bardzo, jednak i oni są symbolami praw ustanowionych przed tysiącleciami dla porządku Tsuranuanni.

SayuriArtanis | 2014-05-24

Właściwie nie wiem czemu kupiłam tę książkę, ale nie żałuję, że ją kupiłam. Już od pierwszej strony książka mnie mocno wciągnęła, zwłaszcza, że ledwo poznałam bohaterkę, a już próbowali ją zabić. Mara, główna bohaterka, musi stanąć na czele swojego rodu i właśnie w tym momencie ją poznajemy, a potem towarzyszymy jej w jej próbach odbudowania potęgi swojego rodu. W powieści jest mnóstwo akcji, zwrotów akcji i niespodziewanych zakrętasów. Mara musi naprawdę wiele poświęcić, żeby dotrzeć do swojego celu. Jesteśmy świadkami jak z niedoświadczonej dziewczyny rodzi się silna przywódczyni.
W książce przedstawiono bardzo ciekawy świat z nowymi gatunkami zwierząt i roślin. Również kultura i tradycje tego świata mają swoje specyficzne piękno, trochę podobne do kultur dalekiego wschodu.
Polecam.

książek: 1925
ola161 | 2011-09-26
Przeczytana: 26 września 2011

Nie lubię książek, w których polityka odgrywa nadrzędną rolę, a tak jest właśnie w "Córce Imperium". Polityka i intrygi to najważniejsza i tak naprawdę jedyna część całej fabuły tej książki. Intryganci, spiskowcy i mordercy to tak naprawdę głowni bohaterowie tej książki.
Muszę jednak przyznać, że książka ta jest bardzo dobrze napisana, fabuła jest zgrabnie poprowadzona do samego końca, a bohaterowie są bardzo ciekawie opisani. Gdyby nie tyle polityki, książka ta na pewno otrzymałaby ode mnie 4 gwiazdki:)

stober | 2011-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Genialna Trylogia! Wszystkie jej części, wg mnie, zasługują na najwyższą notę! Ciągle też do nich wracam zatapiając się na dobre w świecie Tsurani...

Tinkerbelle | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Z początku myślałam, że nie zainteresuje mnie ta powieść. Szybko jednak zmieniłam zdanie i po 50 stronach nie mogłam się oderwać.

Jola | 2012-06-22
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Bardzo się cieszę, że wydawnictwo REBIS postanowiło wznowić tę trylogię, będącą częścią Sagi o wojnie światów. Swego czasu nieliczne sprzedawane egzemplarze tej trylogii osiągały na aukcjach internetowych horrendalne sumy. Na szczęście dziś czytelnicy nie mają takiego problemu i mogą zakupić ją bez nadmiernego obciążania budżetu.

Czego możemy oczekiwać po pierwszym tomie? Cliche "od zera do bogatera", ale w kobiecym wydaniu. W tym przypadku jest to historia Mary, córki lorda, która miała złożyć śluby zakonne, ale z powodu śmierci ojca i brata na polu bitwy w obcym świecie Midkemii, musi zrzucić habit i objąć funkcję głowy rodu Acoma. Wrogie rody patrzą na każdy jej ruch w nadziei odkrycia jakiejś słabości i wyniszczenia Acoma do cna. Czy im się uda? Przeczytajcie sami.

Jeszcze tylko słowo o nowym wydaniu. Pod względem estetycznym, jest przepiękne - lakierowana okładka ze skrzydełkami, zapobiegająca załamaniom, dobrej jakości papier, wyraźna czcionka z odpowiednim światłem między...

iga | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 07 lutego 2013

Jedna z najlepszych książek R.E. Feista napisana wspólie z J. Wurst - wartka akcja, intrygi i niesamowite przygody głównej bohaterki sprawiają, że pochłania się kolejne strony z ciekawością i oczekiwaniem jak zakończy się historia młodej dziedziczki Acoma.