Siewca burzy

Tłumaczenie: Anna Kraszewska
Cykl: Królestwo Zmierzchu (tom 1) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
The Stormcaller

Debiut powieściowy Toma Lloyda. Wystarczająco trudno jest żyć w krainie, gdzie prawem są niejasne przepowiednie i chwiejna wola bogów. Prawdziwy koszmar zaczyna się, gdy mocno niedoskonali bogowie uznają, że znaleźli idealne narzędzie dla realizacji swych pokrętnych celów - białookiego Isaka. Obdarzony nadludzkimi mocami, bezlitosny wojownik z dnia na dzień z poniżanego nędzarza staje się...

Debiut powieściowy Toma Lloyda.

Obdarzony nadludzkimi mocami, bezlitosny wojownik z dnia na dzień z poniżanego nędzarza staje się księciem, zastępcą lorda Bahla, władcy Farlan. Isak staje w obliczu knowań ambitnych możnowładców, szalonych proroków i mściwych bogów. A nieliczni przyjaciele muszą udowodnić swe oddanie uczynkami, za które znienawidzą księcia.
Pierwszy tom gorącego debiutu fantasy, który zabiera czytelników w niewiarygodną podróż przez przerażająco realny świat. Świat, który poprzez boską furię i ludzkie okrucieństwo spłynie wkrótce krwią...

"Lloyd stworzył świat niezwykle rzeczywisty, z wiarygodną polityką, zamieszkany przez zwykłych ludzi żyjących obok bohaterów" - Cheryl Morgan, emeraldcity.com

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2011

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Marcin | 2015-08-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Jak na debiut pisarza to książka nie jest zła. Ciekawe pomysły oraz interesujące postacie nadają jej kolorytu. Na taka, a nie inna ocene miało wpływ to, że autor strasznie wszystko zagmatwał i przez połowe ksiązki trzeba było sie orientować o co chodzi,a drugą sprawą jest to że szybko i i bez składu było przeskakiwanie z wątku na wątek. Mam nadzieje że w kolejnym tomie sie to poprawi....

HuntLady | 2016-05-07
Przeczytana: 07 maja 2016

Jestem świeżo po przeczytaniu tej powieści i szczerze, to czuję się bardzo zadowolona, że będąc w bibliotece sięgnęłam akurat po nią. Nie mogę się doczekać aż dorwę kolejną część, bo ostatni rozdział rozpalił moją wyobraźnię i jestem ciekawa, jak dalej potoczą się losy Isaka.
Podobał mi się zarówno styl, jak i bardzo kreatywne pomysły autora. Cały wykreowany świat, wraz z tradycjami poszczególnych plemion, ich znaki, herby i cała reszta, wprost mnie oczarował. Zasmakowałam w barwnych, lekkich opisach. Narwani główni bohaterowie, którzy aż palą się do bitki i mają charakterek, zawsze zyskują moją sympatię. Także białooki Isak został jednym z moich ulubieńców.
Dałabym więcej gwiazdek, jednakże ilość bohaterów może rzeczywiście przyprawić o zawrót głowy, podobnie jak inne informacje poboczne, które nie wnoszą wprawdzie nic konkretnego, ale przyjemnie się je czyta. No i te "przeskakiwania", mnie osobiście nie przeszkadzały, bo skupiłam się przede wszystkim na głównym bohaterze i tym,...

zielony02 | 2016-05-28

Nie byłem w stanie jej przeczytać do końca mimo najszczerszych chęci i wysiłków musialem wywiesić tradycjną francuską białą flagę.. Nie jest to książka zła, ale spodziewałem się czegoś innego. Za dużo bohaterów, za dużo wątków, zmian miejsca fabuły. Nie jest to książka zła, napewno nie, aczkolwiek nie poleciłbym jej swoim znajomym.W mojej ocenie autor za bardzo chciał stworzyć rozbudowaną powieść, wplótł za dużo wątków i postaci co skutkuje to dużą ilością nudnych i niejasnych fragmentów a akcja jest tak samo porywająca jak przemówienie prezydenta niektorych Polaków andrzeja dudy(brak duzych liter zamierzony).

Jola | 2012-06-13
Na półkach: REBIS, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Mam mieszane uczucia co do tej powieści.

Z jednej strony mamy barwnych bohaterów z krwi i kości, których naprawdę polubiłam, wczułam się w ich losy. Mamy bogaty, barwny świat, tajemniczych bogów oraz oszałamiającą swoim rozmachem magię.

Z drugiej strony, książka ma także mankamenty: polityka i rozmaite intrygi są niedopracowane, niedoopisane w wystarczającym stopniu. Wiele drugo- i trzecioplanowych postaci pojawia się na raptem kilka stron, co rozprasza uwagę od głównego nurtu historii. Takie przeskakiwanie narracji bardzo mnie irytowało.

Mimo niedociągnięć, "Siewcę Burzy" przeczytałam w błyskawicznym tempie i mam ochotę na więcej. Na pewno dam tej serii jeszcze szansę.

Gryzelda | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014

Książka nie wciągnęła mnie w ogóle,jedynie dzięki końcowym stronom dałam 3 gwiazdki. Postaci płaskie, trudno wyodrębnić ich osobowość na tle tłumu, a do głównego bohatera ciężko pałać sympatią lub choćby nienawiścią. Łatwo można się pogubić w świecie polityki, religii i nieco dziwacznej mitologii, gdzie właściwie nie wiadomo o co do końca chodzi. Podobnie jeśli chodzi o akcję, która jest niemrawa, autor skacze z tematu na temat, można zauważyć wiele niedopowiedzeń, a momentami nawet brak logiki. Zastanawiam się czy warto czytać kolejną część :/

radomir | 2014-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2014

Niezła pozycja chociaż można by podsumować ją krótko tytułem przeboju popularnej piosenkarki "od zera do bohatera", ale mamy też motyw Księcia i Żebraka - czy raczej tylko żebraka, który zostaje księciem. Opis szarży jazdy przywodzi na myśl słynną polską husarię, która jednak nie walczyła z trollami i nie była wspomagana magią. W sumie czyta się przyjemnie.

Adriana | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Może dlatego, że czytałam tę książkę z doskoku w autobusie początek strasznie mnie męczył, bohaterowie nie budzili sympatii, a szybkie przeskoki pomiędzy postaciami powodowały chaos. Dopiero ostatnie 100 stron mnie wciągnęło. Mimo wszystko nie jestem pewna, czy warto polecić tę książkę, tak samo, jak nie wiem, czy sięgnę po następny tom.

Sansenoi | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Łatwo się pogubić w bohaterach tej książki, jest ich za dużo. W pierwszej połowie książki często nie wiedziałem kto jest kim przez co traciłem zainteresowanie książką. W drugiej połowie już było lepiej, było ich mniej i można było spokojnie śledzić ich losy. Jednak książka nie jest pisana w taki sposób jaki mi odpowiada, niestety.

Reichan | 2012-04-15

Książka ogólnie mnie wciągnęła i zachęciła do czytania dalszych tomów. Drażni mnie "skakanie" z postaci na postać. Mamy tu głównego bohatera od którego jesteśmy odrywani i rzucani w akcje z inną postacią. Są oni poniekąd związani z bohaterem lub ich działania mają wpływ na jego życie, jednak jest to coś czego nie lubię. Akcja tocząca się wokół wielu postaci, jest ryzykowna, czytający traci wątek, czasami jest zmuszony przewracać kartki wstecz i sprawdzać "co to on/ona robił/a ostatnio". Ciężko jest się związać przez to z postacią, która miała być tą najważniejszą, tą która wprowadza zmiany.

Krzysztof | 2010-05-14
Przeczytana: grudzień 2009

Książka przez cały swój ciąg wieje nudą, mało akcji, nie wczuwamy się w głównego bohatera. Za dużo polityki, za dużo opisów, za mało fabuły.