Bridget Jones 3 (książka + film)

Okładka książki Bridget Jones 3 (książka + film) Helen Fielding
Okładka książki Bridget Jones 3 (książka + film)
Helen Fielding Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Bridget Jones (tom 4) film, kino, telewizja
22 str. 22 min.
film, kino, telewizja
Bridget Jones (tom 4)
Burda Publishing Polska
2016-01-01
2016-01-01
22 min.
Bridget Jones Darcy Dziennik Bridget Jones film

Film zdecydowanie lepszy a rzadko się zdarza, że film czy serial lepszy od książki

Bardzo lekka opowiastka, raczej nie zmieni naszego życia, ale na pewno doda odrobine rozrywki. Sympatyczna i wywołująca uśmiech.

Uwielbiam <3

Uwielbiam <3

Zawsze mam mieszane uczucia wracając do jakiejś serii, gdzie po kilku latach dopisano kolejny tom. Tutaj z jednej strony czuło się starą Bridget, ale z drugiej... coś jednak zgrzytało. Nie na tyle, żebym książkę odłożyła, ale mimo wszystko coś ewidentnie było inaczej niż powinno. Jednakże doczytałam ją do końca i pod pewnymi względami mogę ją polecić fanom :)

Ostatnią część czytało mi się najprzyjemniej i najszybciej. Historia ciekawa i zabawna. Główna bohaterka nie irytowała mnie jak bywało w poprzednich częściach. Naprawdę fajne podsumowanie tej całej serii.

Bridget Jones, szczęśliwa singielka, z dobrą pracą, mieszkaniem i nowym samochodem cieszy się życiem. Jedzie do kościoła jako chrzestna wraz z przyjaciółką...w trakcie jazdy dostają telefon: Chrzestnym będzie twój ex.
Później Jones spotyka się ze swoimi byłymi i trafia z nimi do łóżka. Używają antykoncepcji...przeterminowanej. Bridget jest w ciąży...

🤰🏼6/10🤰🏼

Książka to bardzo luźna komedia, z szczęśliwym zakończeniem. Czyta się ją szybko, przyjemnie i przede wszystkim nie raz parsknięcie sobie śmiechem gdy będziecie ją czytać. Gdy potrzebujecie odmożdzenia- sięgajcie po Bridget! Ja napewno chętnie spróbuje innych pozycji pod tym samym tytułem, tylko z innym tematem przewodnim. Choć może nie jest to mój ulubiony rodzaj książki, to podobała mi się ona. Jest naprawdę spoko!

🤰🏼6/10🤰🏼

Książka to...

2079
2017

Książka „Dziennik Bridget Jones. Dziecko” Helen Fielding to juz czwarta i ostatnia jak narazie odsłona Bridget.
Tym razem to trójka miłosny i brzuszek Bridget wprowadzą wiele zamieszania w jej życiu.
To niezmiernie miły moment móc zakończyć czytać jakąś serię o kobiecie, która ciągle była na diecie, miła problemy z facetami i sprawiała, że można było uśmiać się po pachy. Momentami chciało rzucić się czytanie i nie wrócić, jednak dobrze, że to już za mną. Czytając książki przed oczami miałam filmową Bridget i myślę, że to podniosło moją ocenę na 7 dla całego cyklu.

najslabsza z calej serii

najslabsza z calej serii

Ostatnia część z serii o Bridget Jones za mną... Czas akcji umieszczony jest pomiędzy drugą, a trzecią częścią. Z jednej strony ciekawie było się dowiedzieć niektórych szczegółów (jak chociażby czemu Daniel Cleaver jest ojcem chrzestnym dzieci Bridget, co było dla mnie kompletnie niezrozumiałe podczas lektury drugiej części). Z drugiej strony rozwiązanie głównego dylematu - kto jest ojcem dziecka - na starcie jest wiadome... Przeszkadzało mi również lekkie podejście do picia alkoholu w ciąży - pod tym kątem książka jest wręcz szkodliwa.
"Dziecko", jak pozostałe części, czyta się szybko i leciutko, typowa komedyjka na rozluźnienie i odmóżdżenie, jednakże ja polecam zatrzymać się na drugiej części. Trzecia i czwarta robią się już nieco wtórne. W zasadzie za ostatnią część zabrałam się tylko dlatego, że jest ostatnia i była cienka.
Mam też zastrzeżenia co do wydania książki - mała ilość tekstu na każdej stronie, dochodzi nawet do takich absurdów, że na jednej stronie jest jedno zdanie, a każdy rozdział przedzielony jest jedną stroną pustą i kolejną, która zawiera jedynie nazwę rozdziału. Szkoda papieru! I szkoda naszych kieszeni, które za ten papier płacą dodatkową cenę...

Nie jest tak dobra jak pozostałe trzy tomy ale jest ciągle po prostu dobra

Nie jest tak dobra jak pozostałe trzy tomy ale jest ciągle po prostu dobra