Bridget Jones's baby

Cykl: Bridget Jones (tom 4)
Wydawnictwo: Vintage
Justyna

Bridget Jones, beloved Singleton and global phenomenon, is back with a bump in Bridget Jones's Baby: The Diaries. 8:45 P.M. Realize there have been so many times in my life when have fantasized about going to a scan with Mark or Daniel: just not both at the same time. Before motherhood, before marriage, Bridget with biological clock ticking very, very loudly, finds herself unexpectedly...

Before motherhood, before marriage, Bridget with biological clock ticking very, very loudly, finds herself unexpectedly pregnant at the eleventh hour: a joyful pregnancy which is dominated, however, by a crucial but terribly awkward question - who is the father? Mark Darcy: honourable, decent, notable human rights lawyer? Or Daniel Cleaver: charming, witty, notable fuckwit?
9:45 PM It's like they're two halves of the perfect man, who'll spend the rest of their lives each wanting to outdo the other one. And now it's all enacting itself in my stomach.
In this gloriously funny, touching story of baby-deadline panic, maternal bliss, and social, professional, technological, culinary and childbirth chaos, Bridget Jones - global phenomenon and the world's favorite Singleton - is back with a bump.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/31540109-bridget-jones-s-baby

źródło okładki: https://cdn2.penguin.com.au/covers/original/9781784706173.jpg

_____ | 2017-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Pominąwszy całkowicie części drugą i trzecią zabrałam się za tę. Stało się tak głównie dlatego, że nie tak dawno temu widziałam film, który całkowicie podbił moje serce - był śmieszny a zarazem romantyczny. Nigdy nie byłam i raczej nie będę fanką tego typu ckliwych historyjek a jednak muszę przyznać, że filmowa Bridget ma w sobie to coś!

Zabierając się za wersję papierową liczyłam na spokojną i odprężającą lekturę. Bardzo się przeliczyłam. Mimo, że ostatnia część przygód Bridget ukazała się po wielu latach nic się nie zmieniło. Autorka w dalszym ciągu częstuje nas porcją przekleństw a także wulgarnym zachowaniem swoich bohaterów. Książka zamiast bawić adekwatnym humorem odstręcza swoją nietypową wymową. Jest wielce naiwna a przy tym nie zawaham się napisać - idiotyczna. Spodziewałam się, że jeśli Bridget jest już starsza to, że zmieni się trochę jej zachowanie i podejście do życia. Ale nic z tych rzeczy. Nieprzyzwoite zachowanie i brak logicznego myślenia są u niej na porządku...

Asiek | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę pochłonęłam w jeden wieczór, tak bardzo chciałam znać dalsze losy szalonej Bridget Jones, która nie odpuszcza i bawi do łez.
Niezmiernie ucieszył mnie fakt, że w tej części Mark Darcy żyje i ma się świetnie.
Polecam serdecznie.

eunice | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 lutego 2017

Mniej więcej do połowy książki nie mogłam się zdecydować, co jest bardziej żenujące: to, że ta książka powstała, czy to, że ja ją czytam.
Natomiast druga połowa była naprawdę zabawna i udało mi się parę razy popłakać ze śmiechu.
Ta część 100 razy lepsza od "Szalejąc za facetem", przede wszystkim dlatego, że krótsza o 300 stron :-). W małych dawkach nie męczy.

Anda | 2018-08-04

Zabawna , lekka i przyjemna lektura.
Dla wszystkich miłośników tej serii jest tu za co kochamy Bridget .

Margerytka111 | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Książka na jedno chrupnięcie :)

popiszsieplay | 2018-01-02
Przeczytana: 14 września 2017

"Trzeba umieć powiedzieć "nie", to kardynalna życiowa umiejętność. Albo jeszcze lepiej: "nie i już"."

Niezaprzeczalną (i jedną z nielicznych) zaletą książek o Bridget jest to, że czyta się je błyskawicznie. Pisane niezwykle prostym językiem, podzielone na przejrzyste rozdziały, dzięki czemu idealnie nadają się na jedno popołudnie.
Już wiem, że to TA część jest podstawą dla niedawnej ekranizacji nowych przygód brytyjskiej reporterki. W takim razie czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, o co chodziło z "Szalejąc za facetem"? Toż to jakiś wybryk natury, który nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego!
Niemniej jednak wyrażam nadzieję, że więcej książek o Bridget Jones nie powstanie.

"Bo na czym polega cała sprawa? Widzisz, ludzie myślą, że powinni się stawać jacyś tam, a tak naprawdę stają się zupełnie inni, inaczej też wyobrażają sobie, jak im się życie potoczy, niż to się potem dzieje rzeczywiście."

Karolina Hajdysz | 2017-04-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Just as You are ♥️♥️♥️
Bridget Jones to postać jakich mało. Od samego początku jest mi bardzo bliska z uwagi na jej cudowne, prawdziwie ludzkie niedoskonałości. Kocham ją po prostu! To roztrzepania, ale szczera dziewczyna z wielkim sercem, która pragnie kochać i być kochaną.Ona, Mark i Daniel to mix niezwykle zabawnych sytuacji i słów. Według mnie to klasyka ♥️. Tym razem Bridget naprawdę zaszalała...przespała się i z Danielem i Markiem, a później dowiaduje się że jest w ciąży! Jedynym minusem jest fakt, że niewiele który z panów jest prawdziwym ojcem nienarodzonego jeszcze dziecka. Szczerze mówiąc to najsłabsza z książek, ale i tak ją uwielbiam i polecam!

Magda | 2017-05-12
Przeczytana: 12 maja 2017

Moja opinia została pierwotnie opublikowana na moim blogu pod adresem

Miałam ostatnio ochotę na sporą dawkę dobrego humoru. Postawiłam na czwartą część przygód Bridget Jones. Bohaterkę darzę szczególnym  sentymentem, zarówno w książkowym, jak i filmowym wydaniu. Tym razem fabuła zaskakuje. Bridget, dojrzała singielka, której udało się odnieść sukces na polu zawodowym musi zmierzyć się z ciążą. To nie żart.

"Widzisz, ludzie myślą, że powinni się stawać jacyś tam, a tak naprawdę stają się zupełnie inni, i inaczej też wyobrażają sobie, jak im się życie potoczy, niż się to potem dzieje rzeczywiście.  Ale wystarczy tylko zachować zimną krew i nie tracić pogody ducha, wtedy wszystko się dobrze skończy. (...)"

Tym razem bohaterce wiedzie się trochę lepiej niż w poprzednich częściach. Zawodowo kieruje programem Sit up Britan. W jej życiu  osobistym, jak zwykle panuje chaos. Koleżanki...

Natalia | 2018-11-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 23 listopada 2018

Ta część jest znacznie lepsza i krótsza od poprzednich.
Dużo przyjemniej mi się ją czytało. Może przez, to,że jest bardziej uporządkowana i nasza główna bohaterka wie czego chce.
To oblicze Bridget, które jest przedstawione w tej części jest moim ulubionym.
Odpowiednia dawka humoru na jesienne wieczory.
Polecam.

czytam_podrozuje | 2016-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Bridget powraca:)) Co prawda jest jej "mniej", ale poczucie humoru pozostało. Ja ją po prostu uwielbiam razem z jej ciągle kłębiącym się chaosem, problemami i dylematami. Co prawda mnie nie przypomina, ale czasami chciałabym być Bridget. Książkę czyta się jak zwykle łatwo i przyjemnie.