Ptaki. Przewodnik Collinsa

Seria: Przewodnik Collinsa
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Fågelguiden. Europas och Medelhavsområdets fåglar i fält
ptaki, fauna, zwierzęta, ornitologia, ptak
flora i fauna
MrGwyn

„Nareszcie nasi miłośnicy ptaków otrzymują książkę na najwyższym światowym poziomie. Kompetentną w treści i znakomicie zilustrowaną. Niezbędna w biblioteczce każdego miłośnika przyrody i zalecana przez Komisję Faunistyczną PTZool”. Prof. dr hab. Tadeusz Stawarczyk „Jedyny przewodnik rzeczywiście wart wzięcia w teren. Świetne rysunki, doskonałe wskazania cech diagnostycznych”. dr Przemysław...

dr Przemysław Chylarecki

Przewodnik Collinsa Ptaki
• Najbogatszy i najbardziej użyteczny.
• Zawiera wszelkie informacje potrzebne do oznaczenia każdego gatunku o dowolnej porze roku.
• Szczegółowe opisy podają wielkość, środowisko życia, zasięg, cechy diagnostyczne i głos.
• Aktualne mapy występowania dają informacje o lęgowiskach, zimowiskach i trasach przelotów.
• Niniejsze wydanie zawiera 3500 ilustracji autorstwa światowej sławy artystów rysujących ptaki.

źródło opisu: multicobooks.pl

źródło okładki: multicobooks.pl

Wstężyk | 2019-03-09

Najlepszy przewodnik do oznaczania ptaków, jaki znalazłam. Zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne do rozpoznawania ptaków. Minusem tej książki jest dość mała czcionka.

Czyżyk | 2018-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: maj 2018

Najpełniejszy przewodnik do rozpoznawania ptaków z tekstami i mapami Larsa Svenssona oraz kolorowymi ilustracjami.Prawdziwe kompendium wiedzy ornitologicznej.

Mollinka_90 | 2017-10-19

Dla wszystkich ornitologów: i tych zawodowych i amatorów pozycja obowiązkowa!
Mam wydanie II zaktualizowane. Książka pięknie wydana, w twardej oprawie. Wewnątrz wspaniałe rysunki stworzone przez rysowników ptaków oddające istotne cechy rozpoznawcze poszczególnych gatunków europejskiej awifauny.
Przystępne opisy dotyczące wyglądu, zachowania, występowania i śpiewu. Mapki z zasięgiem danego gatunku w kontekście rozmieszczenia na kontynencie europejskim.
Poręczny format, umożliwiający zabranie książki w teren. Wadą może być bardzo drobna czcionka, jednak umożliwia ona wygodne korzystanie z przewodnika, po lewej stronie mamy zawsze opis gatunków rozrysowanych po prawej.
Z czystym sumieniem polecam. Choć książka nie jest tania (kosztuje około 100 zł za nówkę sztukę), absolutnie jest warta swojej ceny:)

Pawwweł | 2017-10-02

Książka, encyklopedia, przewodnik, którego szukałem. I znalazłem !
Niezbędnik każdego amatora i wielbiciela ptasiego światka.

Osobiście top 3 jeśli chodzi o zakup w ciemno - co mnie się nie zdarza za rzadko. Jest to książka, która w około 90% rozwiewa moje wątpliwości co do sfotografowanych a później zidentyfikowania gatunków. Już skończyło się wypytywanie się na różnych "ptasich" forach o tego czy innego ptaka. Dzięki tej książce nabrałem pewności w stosunku do rozpoznawania gatunków dzięki rzetelnym i wielorakim ilustracjom ptaków. Żałuje, że nie usłyszałem o tej pozycji na początku mojej przygody z ptakami bo wtedy zaoszczędziłbym sobie dobre kilka lat jeśli chodzi o rozpoznawanie tych czy tamtych gatunków.

Jest 9 a nie 10 gwiazdek ponieważ choć treściowo jest wielka to rozmiarami nie grzeszy :| Niestety, czasami muszę szorować nosem po książce żeby wyczytać coś co mnie interesuje. Czcionka bardzo mała...

Dla tych, którzy interesują się tą tematyką, jest to książka z serii:...

Jarosław Wiśniewski | 2017-09-15

Arcydzieło! Wydanie drugie, zaktualizowane, przejrzane i poprawione słynnej, wspaniałej, genialnej książki, która służy do rozpoznawania gatunków ptaków Europy oraz całego obszaru wokół Morza Śródziemnego. Tekst, mapy występowania, tablice z wizerunkami ptaków na najwyższym, światowym poziomie.
Na początku i końcu książki znajdziemy "topografię" ptaka, czyli ilustracje z objaśnieniami elementów barwnych upierzenia, rysunku głowy, budowy skrzydła i elementów morfologicznych całego ciała. Następnie kilka zdań od tłumacza, spis treści, przedmowy autorów i podziękowania. Kolejną częścią jest niezwykle ciekawy wstęp. Po nim najważniejsza cześć przewodnika i najobszerniejsza. Omówione tu są kolejno gatunki ptaków w porządku systematycznym. Czasem niektóre gatunki ukazane są przy innej grupie ze względów praktycznych dla lepszego ich oznaczania. Książkę kończy bibliografia i skorowidz.
Jedna z najlepszych książek, które dane mi było w życiu kupić, przeczytać. Niezwykle pomocna. Same...

kukers | 2017-07-05

Dla mnie przewodnik idealny, nawet często się sam otwiera, tam gdzie powinien ;)

Zuzanna Andrzejczak | 2017-04-13
Przeczytana: kwiecień 2017

Zdecydowany faworyt wśród ptasich przewodników.

Łukasz | 2017-02-11

W całym internecie nie znajdzie się ani jedna zła opinia o tej książce, wręcz przeciwnie, opisywana jest ona w samych superlatywach. Tymczasem książka ta zakłamuje rzeczywistość. "Świetne rysunki! Doskonałe wskazania cech diagnostycznych!" głosi recenzja niejakiego dr Chyrleckiego umieszczona na tylnej okładce. Jednak pod napisem "kruk" zamiast rysunku typowego przedstawiciela gatunku "corvus corax" odnajduję rysunek przedstawiający bardziej "corvus macrohynchos". Mysikrólik nie wygląda tak jak naprawdę wygląda mysikrólik, nie ma tak wyostrzonych cech, przez które można go tak łatwo pomylić ze zniczkiem pokazanym w tej książce zaraz pod nim. Samiec drozda obrożnego w szacie spoczynkowej podpisany jest jako "nietypowa samica" a samica jako "pierwsza zima samca". Zastanawiam się; co to ma być? Dlaczego krwawodziób jest taki blady w szacie letniej (tzn. godowej) kiedy w rzeczywistości jest brązowy? Dlaczego pluszcz jest tak tłusty jakby stołował się w McDonaldzie? Dlaczego samica...

malamartolinka | 2016-12-28

Trudno o tej książce powiedzieć, że się ją przeczytało - to tak, jakby ktoś powiedział, że od deski do deski przeczytał słownik czy inną encyklopedię. Niemniej o "Ptakach" Collinsa nie można powiedzieć złego słowa, zawsze, gdy potrzeba, przychodzi z pomocą. Przewodnik jest elegancko wydany, maleńka czcionka może trochę denerwować, ale idzie się przyzwyczaić. Od takich publikacji oczekuje się jak największej liczby informacji i moim zdaniem ta książka w zupełności wyczerpuje temat :)

Jest to najlepszy przewodnik jaki miałam w rękach. Ilustracje są świetne, starannie wykonane i zawierające niezbędne do oznaczania szczegóły. Zdecydowanie warta swojej ceny.