Ptaki. Przewodnik Collinsa

Okładka książki Ptaki. Przewodnik Collinsa Lars Svensson
Okładka książki Ptaki. Przewodnik Collinsa
Lars Svensson Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Przewodnik Collinsa flora i fauna
flora i fauna
Przewodnik Collinsa
Fågelguiden. Europas och Medelhavsområdets fåglar i fält
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2013-01-01
2013-01-01
Dariusz Graszka-Petrykowski
ptaki fauna zwierzęta ornitologia ptak

Okładka książki Ptaki. Przewodnik Collinsa Killian Mullarney, Lars Svensson, Dan Zetterström
Ptaki. Przewod... Killian Mullarney, ...
Okładka książki Birdsong Jonathan Elphick, Jan Pedersen, Lars Svensson
Birdsong Jonathan Elphick, J...
Okładka książki Ptaki Europy Przewodnik Hakan Delin, Lars Svensson
Ptaki Europy P... Hakan Delin, Lars S...
Okładka książki Ptaki Europy - przewodnik fotograficzny Hakan Delin, Lars Svensson
Ptaki Europy -... Hakan Delin, Lars S...

Wyczerpujący przewodnik we wspaniałym wydaniu. Przydatny zwłaszcza za granicą.

Wyczerpujący przewodnik we wspaniałym wydaniu. Przydatny zwłaszcza za granicą.

Jeśli gdzieś istnieje definicja musthave to to jest synonim tego słowa. Każdy, kto chce obserwować ptaki musi ją mieć. Po prostu musi. Tak powinno się robić książki do rozpoznawania wszystkiego.

Rewelacyjny przewodnik, świetne rysunki (przedstawione są ptaki w różnym wieku, różnej płci, w szatach godowych i spoczynkowych, w locie i nieruchomo, a tam, gdzie łatwo o pomyłkę z innym gatunkiem - także różnice pomiędzy nimi) uzupełnione bardzo pomocnymi opisami. Mapki występowania z podziałem na obszary zajmowane cały rok, sezonowo lub tylko podczas przelotów. Przedstawiono praktycznie wszystkie gatunki występujące w Europie i basenie Morza Śródziemnego co, z mojego punktu widzenia jest ogromną zaletą (przewodnik jest równie pomocny w Polsce, jak i na europejskich wakacjach),jednak osobę początkującą może przyprawić o oczopląs.

Absolutny must have każdego miłośnika ptaków! Świetne (i przede wszystkim piękne) ilustracje pomagające odróżniać gatunki. Krótkie, ale treściwe opisy + mapki obszaru występowania. Wielkość (mniejsza niż a5) pozwalające zabrać książkę do plecaka/torby idąc w plener.
Książka raczej nie do czytania "od deski do deski", a do stałego wspomagania się w poznawaniu gatunków.

Jak piszą inni bardzo dobry przewodnik, jest czytelny plus bardzo cenie wzmianki o możliwych błędach przy rozwijającej się nauce. Jak i rysunki które świetnie obrazują wygląd ptaków i otoczenie.
Dla niektórych minus dla mnie plusem jest rozmiar książki, przez to wielkość czcionki jest też mała. Co niektórym może przeszkadzać, zwłaszcza osobom ze słabszym wzrokiem.

Najbardziej szczegółowy przewodnik, jeśli chodzi o ptaki. Cieszę się, że trafiła ona w moje ręce, praktycznie się z nią nie rozstaję :)

Najbardziej poręczny, najbogatszy w gatunki i jednocześnie nadal przejrzysty przewodnik do oznaczania ptaków w Europie. Przeznaczony zarówno dla spacerowiczów z lornetką, jak i zaawansowanych ornitologów. Niezawodny do rozpoznawania w terenie (poręczny format),oraz do leniwego przeglądania w długie zimowe wieczory (jasne ryciny z zaznaczeniem cech charakterystycznych). Sprawdzone! Polecam!

Pozytywów inni już napisali tyle, że nie mam nic do dodania.

WIELKIM (o ironio) negatywem jest rozmiar czcionki.
Jest maciupka. Nie mała. Właśnie maciupka - wielkości oka pustułki.
Nie rozumiem skąd ten pomysł, bo mimo małego formatu elegancki papier i twarda oprawa raczej nie zachęcają do noszenia tego ze sobą na bagna i do lasu. Zresztą i tak w lesie bez lupy byśmy nie doczytali :D

Osoby po czterdziestce powinny się zastanowić dwa razy czy to brać. Ja chyba do ceny zakupu będę musiał doliczyć okulary do czytania. Moje pierwsze.

Pozytywów inni już napisali tyle, że nie mam nic do dodania.

WIELKIM (o ironio) negatywem jest rozmiar czcionki.
Jest maciupka. Nie mała. Właśnie maciupka - wielkości oka pustułki.

najlepszy przewodnik ornitologiczny

najlepszy przewodnik ornitologiczny