Towarzyszka Panienka

Okładka książki Towarzyszka Panienka
Monika Jaruzelska Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Czerwone i Czarne
2013-04-01
2013-04-01
autobiografia dorastanie wspomnienia

Uwielbiam tę książkę, uwielbiam Monikę Jaruzelską.

Migawki z życia. Bez nadęcia, bez zadęcia. Dowcipne, mądre, urocze, blyskotliwe.
Piękna kobieta. Fizyczne, duchowo, pisarsko (jest takie słowo?)

Uwielbiam tę książkę, uwielbiam Monikę Jaruzelską.

Piękna kobieta. Fizyczne, duchowo, pisarsko (jest takie słowo?)

Oczekiwałem więcej po tej książce.

Oczekiwałem więcej po tej książce.

Szału nie ma. Książka ma być podobnież pełna ironii i dowcipu, a moim zdaniem nie ma tam ani jednego, ani drugiego. Krótkie anegdotki z życia autorki są z jednej strony płytkie i miałkie, a z drugiej strony wyczuwa się w nich pewną pychę. Zdecydowanie nie polubiłabym się z p. Moniką.

Przede wszystkim opis dzieciństwa i młodości córki generała, opowieść o tym co towarzyszyło jej w domu i jakie problemy jej towarzyszyły. Najciekawszy był dla mnie fragment gdzie towarzyszyła ojcu w podróżach dyplomatycznych i jak poznała wszystkich ówczesnych dyktatorów.Nie mogę napisać,że książka nie jest ciekawa, ale z pewnością mnie nie wyciągnęła.

"Skromność i minimalizm zawsze się obronią" - Monika Jaruzelska "Towarzyszka Panienka"

Nic specjalnego.

Nic specjalnego.

Znam Jaruzelską z jej kanału na Youtube'ie i to mnie skłoniło do sięgnięcia po jej książkę. Wydawała się bardzo inteligentną i ciekawą osobę. Nie myliłem się. Ten utwór jest po prostu o nietuzinkowej i ciekawej osobie, której nazwisko nigdy nie przestanie budzić skrajnych emocji. Jestem pod wrażeniem tego, jak bogate w doświadczenia (i znajomości!) życie ma autorka.

Książka napisana na ręcznym hamulcu, z buforem bezpieczeństwa. Nie jest ani czarna ani biała, chociaż nie jest też nijaka, coś można z niej "wyjąć" dla siebie. Rozczarowaniem jest natomiast wspomniany hamulec, odniosłem wrażenie, że Pani Monika miejscami mogła powiedzieć nam dużo więcej jednak z wiadomych względów powstrzymała się. Ciekaw jestem czy dziś, po śmierci rodziców, napisałaby ją inaczej?

Bardzo dobrze się czytało. Prosta książka, fajne historie, ciekawa i zaskakująca.

Bardzo mądra książka. Napisana prostym językiem z humorem;) Zawiera ciekawe i wciągające historie.