Maski zła

Wydawnictwo: Szara Godzina
redgirl_books

Każde miasteczko ma swoje tajemnice. Trzy morderstwa starszych kobiet dają początek skomplikowanemu śledztwu. Jaki proceder miał miejsce w tajemniczym instytucie? Co ukrywa miejscowa elita? Czy koszmary z przeszłości powrócą?

Maski zła to trzymający w napięciu thriller o toksycznych ludziach, dla których liczą się pieniądze, własne urojenia i chore ambicje.

źródło opisu: http://www.szaragodzina.pl/

źródło okładki: http://www.szaragodzina.pl/

Każde miasteczko ma swoje tajemnice coś skrywa. Akcja książki "Maski zła" toczy się w Zawiszynie w małej miasteczku, gdzie ubrane na czarno starsze kobiety zostają zamordowane. Rozpoczyna się prywatne śledztwo, które przeprowadzają służby prawa.
To jest thriller psychologiczny, trzymający w napięciu znakomitym,,,w doskonałej fabule i akcja szybko się posuwa do przodu.
Mnie wciągnęła książka od samego początku do końca, że nie dało się oderwać.
"Maski zła" to rewelacyjny, mocny, wciągający thriller psychologiczny.

Gośka | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Właśnie skończyłam i próbuję się otrząsnąć. Niesamowita lektura. Od czasu "Kamuflażu" Ewy Ostrowskiej,który był dla mnie rewelacyjnym thrillerem, jest to chyba pierwsza książka polskiego autora, która mnie mocno ruszyła. Coś świetnego.

Rzecz się dzieje w małym miasteczku Zawiszyn, położonym niedaleko Wrocławia, gdzie właśnie znaleziono zwłoki trzeciej kobiety zabitej prawdopodobnie przez tego samego sprawcę. Ofiarami są starsze kobiety, uduszone i porzucone na terenie starych działek. Dwie z nich mają zmasakrowane twarze. Z pozoru nic ich nie łączy, nie ma żadnych śladów a miejscowi ludzie są przekonani, iż mordercą musi być ktoś spoza miasteczka. Tutaj bowiem wszyscy się znają w większym lub mniejszym stopniu, więc niemożliwym jest, by ktoś z nich był zdolny do takiej zbrodni. Nad Zawiszynem wisi jednak widmo tajemnicy, dziwnych wydarzeń sprzed lat, o których nikt nie mówi głośno. Czyżby wydarzenia sprzed ponad dwudziestu lat, rozgrywające się w Instytucie zajmującym się...

Kominek | 2016-09-20
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książka pod Patronatem
#13książkapodpatronatem

Nieprzebrane, niezwykłe, niesamowite, docierające do najdalszych zakamarków świadomości ludzkiej, głęboko tłamszące duszę, morze emocji. Ponownie w krótkim fragmencie.

'Trochę nam świat zwariował od tego nagłego "tatusia". Po co nam to powiedziała? Za tatusia? Po co nam taki nieżywy tatuś? I jak tu modlić się za tatusia? Jak to nawet nie nasz, tylko tej głupiej Katarzyny! Po co? Po co komu taki tatuś? Po co w ogóle tatuś.

Tatusie pewnie się do czegoś przydają, tylko my nie bardzo wiedzieliśmy do czego.'

------------------------------------

Zupa raz jeszcze w bardzo miłym fragmencie.

'O, przepraszam! Zupa jest ważna! Bardzo! Strasznie, najstraszniej ważna! - oburzył się chłopiec. - Są o wiele mniej ważne rzeczy niż zupa! O wiele.'

------------------------------------
Z meandrów nieświadomości, ogólnego chaosu, natłoku zgrzytających i pozbawionych sensu myśli wyłania się opowieść, która sprawia, że nie potrzebujemy wiele, aby...

AnnaSikorska | 2016-11-02

„Miasteczko było małe i jak wszystkie miasteczka na zachodzie Polski – dwoiste w swojej naturze. Było z tych i z tamtych czasów. Trochę polskie i mocno niemieckie. Zbudowane wokół rynku, pełne starych kamienic i kamieniczek, ładnych i pięknie zaprojektowanych, ale i pełne gierkowskich klocków, byle jak zbudowanych bloków, źle wytyczonych ulic i dróg. Było też dwoiste po ludzku, bo każdy był trochę stąd i trochę stamtąd, czyli z miejsca, gdzie urodzili się jego dziadkowie, rodzice lub on sam”.
Małe, spokojne miasteczko, w którym wszyscy wszystkich znają, wszystko o wszystkich wiedzą staje się miejscem dziwnych zbrodni: giną kobiety. Jak to możliwe?
„Ten ktoś musiał być przyjezdny, obcy. Bo skąd się wziął morderca w Zawiszynie? Tu, gdzie wszyscy się znali od lat… Od dziecka. Od złej i od dobrej strony. Tutaj? W miasteczku? Niemożliwe. Skoro on był nietutejszy, a ona nie grzeszyła świętością, to wszystko w porządku. Prawda?
Każde wydarzenie można jakoś zrozumieć i poukładać w...

Grazia_czytaninka_ | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Jakże ten audiobook okazał się miłą odskocznią od książek po które w ostatnim czasie sięgałam. Dawno nie słuchałam tak przepełnionego napięciem audiobooka. To powieść, która wpływa na psychikę czytelnika. Akcja toczy się szybko, bohaterowi są wyraziści i barwni, a jak na thriller przystało, nie zabrakło tutaj napięcia, grozy, strachu oraz paniki. Autorka dokonała mistrzostwa w tym gatunku.

Morderstwa trzech kobiet, próbowanie rozwikłania zagadki, co było ich przyczyną. Wygląda na to, że w mieście grasuje seryjny morderca, czy policjantom uda się go ująć? Do śledztwa zaczyna się mieszać również prasa. Młoda dziennikarka pragnie się wybić i odnieść sukces, jest w stanie wykorzystać w tym celu młodego policjanta.

W dzisiejszym świecie ludzie dla pieniędzy są w stanie zrobić wszystko. Nie liczą się ze zdaniem innych, tym, że niektórym wyrządzają krzywdę. Są tak zapatrzeni w siebie i czubek własnego nosa, iż potrafią staranować wszystko co stanie im na przeszkodzie, by osiągnąć...

HankaU | 2016-09-22
Przeczytana: wrzesień 2016

"Maski zła" Iwony Banach swoją premierę miały 13 września 2016 roku.

Jaką trzeba mieć wyobraźnię aby napisać tak genialny thriller psychologiczny!

Zawiszyn, małe miasteczko i trzy morderstwa popełnione na starszych kobietach. Rozpoczyna się śledztwo, które nie jest zwykłym wypełnianiem obowiązków funkcjonariuszy prawa.

To powieść, która rozbija emocjonalnie czytelnika. Autorka funduje nam ogromny ładunek przeżyć: strach, zdziwienie, litość, nienawiść, przerażenie a także śmiech.

Szaleństwo w geniuszu, a może geniusz w szaleństwie?

Tytułowe maski zła wyłaniają się z każdej strony powieści wnikając w głąb świadomości czytelnika.

Każdy musi odpowiedzieć za popełnione w przeszłości grzechy.

To nie jest książka, o której łatwo się zapomni.

Każdy powinien ją przeczytać.

Gorąco polecam.

Moja ocena: 5/5

Za możliwość przeczytania dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Szara Godzina.

/z mojego bloga?

redgirl_books | 2016-09-17
Przeczytana: 21 września 2016

Nie byłam zbyt pozytywnie nastawiona do tej książki,bo nigdy nie miałam do czynienia z thrillerem,ani tym bardziej z twórczością Pani Iwony,ale...Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron co nawet mnie samą zdziwiło . Czyta się dobrze,jest intrygująca i tajemnicza . Jestem nią zachwycona ., Przez pierwsze strony byłam zaciekawiona o co chodzi z tym tajemniczym instytutem ? Dlaczego mieszkańcy miasteczka tak ukrywają o nim prawdę ? Czy te zabójstwa mają z nim coś wspólnego ? Ale to Wy musicie znaleźć odpowiedź na te pytania. Ja nie pomogę ! Z całego serca zachęcam do lektury :)

Freya Vikernes | 2016-10-23

Iwona Banach jest absolwentką filologii romańskiej i resocjalizacji. Jest też nauczycielką, tłumaczką literatury włoskiej oraz francuskiej, a także opiekuńczą matką dorosłej niepełnosprawnej córki. Napisała między innymi powieści, takie jak: „Chwast”, „Pokonać strach”, „Pocałunek Fauna”, „Czarci krąg”. Ma szerokie zainteresowania, lubi eksperymentować w kuchni i od niedawna prowadzi bloga. Powieść „Maski zła”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Szara Godzina, jest pierwszą książką autorki, po którą sięgnęłam.
Każde miasteczko ma jakieś tajemnice, również Zawiszyn, w którym toczy się akcja tej książki.
W każdym miasteczku dochodzi do jakichś tragedii. W Zawiszynie mają miejsce następujące po sobie w krótkim czasie trzy podobne do siebie morderstwa. Wiele wskazuje na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca, który ofiary wybiera według określonych kryteriów. Są to ubrane na czarno starsze kobiety. Dwóm z nich sprawca zmasakrował twarz, trzeciej nie, co stanowi dodatkową, trudną...

Magdalena Zimniak | 2017-01-15

Świetny thriller psychologiczny. Atmosfera gęstnieje z każdą chwilą. Najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki, zaburzenia osobowości, choroby psychiczne i zwykła podłość.

Agand | 2017-07-21

Bardzo poruszająca historia. Z rodzaju tych, które jeszcze długo będzie się w sobie nosić. Zgadzam się z innymi recenzentami, że początkowo narracja jest irytująca, i nawet miałam ochotę porzucić lekturę, ale zajrzałam tutaj i na szczęście zmieniłam zdanie. Tajemnice z przeszłości wydobywają się na światło dzienne powoli, napięcie narasta stopniowo, żeby na samym końcu rąbnąć czytelnika między oczy, ale tak naprawdę mocno. Książka porusza w pozornie lekkim stylu bardzo ciężkie kwestie: choroba psychiczna, patologiczna zazdrość, wykorzystywanie dzieci - nie epatuje jednak drastycznością; to właśnie ten pozornie lekki styl sprawia, że gdy uświadamiamy sobie skalę faktycznego zła, doznajemy wstrząsu. Lektura lepsza od niejednego przereklamowanego klasycznego kryminału. Bardzo polecam.