Trzecia ludzkość

Tłumaczenie: Marta Olszewska
Cykl: Trzecia ludzkość (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Troisième Humanité
eksperyment
L_Settembrini

Szalony eksperyment, który zmieni na zawsze przyszłość nadchodzących pokoleń... Żyjemy w erze drugiej ludzkości. Przed nami była już jedna. Po nas... przyjdzie czas na kolejną. Antarktyka, dno podziemnego jeziora. Paleontolog Charles Wells i jego ekspedycja odkrywają pozostałości ludzkiego szkieletu o długości blisko siedemnastu metrów. Paryż. Projekt autorstwa Davida, syna Charlesa...

Szalony eksperyment, który zmieni na zawsze przyszłość nadchodzących pokoleń...

Żyjemy w erze drugiej ludzkości.

Przed nami była już jedna.

Po nas... przyjdzie czas na kolejną.

Paryż. Projekt autorstwa Davida, syna Charlesa Wellsa, mający na celu zmniejszenie istoty ludzkiej, otrzymuje wsparcie nowatorskiego programu badań naukowych poświęconego "ewolucji naszego gatunku".

Charles Wells trafił na ślad pradawnej ludzkości, jego syn natomiast pracuje nad ludzkością przyszłą - dalecy są jednak od poznania prawdy. Dzięki wsparciu i miłości kobiety, Aurore Kammerer, specjalistki od Amazonek, zostanie wyjaśniona jedna z najbardziej zaskakujących tajemnic i zrealizowany najbardziej szalony eksperyment mogący na zawsze zmienić losy świata.

"Oto Werber w najczystszej postaci: zapierający dech w piersiach, pełen autoironii i lekko nakręcony na new age. Prawdziwy manifest ekologiczny". VSD

"Fantazja autora, jego zjadliwa ironia, zmysł suspensu i krytyki społecznej sprawiają, że awansuje do pierwszej ligi. Jako następca Juliusza Verne'a i Philipa K. Dicka tworzy własną kosmogonię i przyprawia nas o zawroty głowy, odpowiadając na najważniejsze pytanie, jakie zadaje sobie ludzkość: co się z nami stanie?" Elle

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Kasia b | 2017-07-16

Pomysł sam w sobie dobry, nowatorski. By uratować ludzkość przed samozagładą, należy stworzyć mikroludzi, przyszłych tajnych agentów. Problem w tym, że przed nami byli już ludzie-giganci, którzy to nas stworzyli. I jak skończyli???
Akcja wartka, choć może nadmiernie zagmatwana, chwilami szyta na siłę. Jak na Werbera, mogło być lepiej.

vogeet | 2016-11-27

Trafiłam na tą książkę zupełnie przypadkiem, spodobał mi się opis - oryginalny, opowiadający jednocześnie o przeszłości i przyszłości - i stwierdziłam "czemu nie?".

"Trzecia Ludzkość" opowiada o mężczyźnie, który pracuje nad zmniejszeniem ludzkości. Jego zdaniem w tym tkwi klucz do przyszłości. Sądzi, że Pigmeje są uodpornieni na takie choroby jak HIV, malaria czy choroby psychiczne ze względu na ich niski wzrost. Jego rywalka, Aurore Kammerer, twierdzi, że ludzkość dąży do feminizacji.

Książka pisana jest specyficznie, z różnych perspektyw. Dzięki niej można wiele się nauczyć o przeszłości naszej planety. Autor opowiada historie Davida i Aurore w taki sposób, że nie można się oderwać. Jest się ciekawym, co będzie dalej, co się z nimi stanie. Rozdzialiki z perspektywy planety - jako istoty żywej - dają wiele do myślenia, jak niszczymy planetę, nie mogąc żyć z nią w symbiozie, jak kilka tysięcy lat temu. Co prawda nie jest to książka dla każdego, bo nie każdemu może się spodobać,...

Cantata | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

Bernarda Werbera znam tylko ze słyszenia i z jednego czy dwóch przeczytanych wywiadów. Wiem na przykład, że jest bardziej popularny w Korei Południowej niż w rodzinnej Francji i że zasłynął wyśmienitą i przełożoną na kilkanaście języków trylogią o mrówkach, która podbiła serca czytelników. "Trzecia ludzkość" jest moim pierwszym spotkaniem z autorem i na pewno nie ostatnim. Z niecierpliwością będę czekać na kolejne tomy a w międzyczasie sięgnę po inne powieści Francuza.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2017/02/trzecia-ludzkosc-autor-bernard-werber.html

Wicusek | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Zdecydowanie jest to jedna z niewielu książek, po której przeczytaniu człowiek nie zostaje z niczym. Wiele ciekawych informacji połączonych ze świetnie umiejscowiona akcja i ciekawymi watkami sprawiają ze ta książka jest jedna najlepszych w swoim gatunku.

Oczywiście znajduje sie pare rzeczy nierealnych jak i nieściśleń. Ale hej! Przecież czytamy książki dla rozrywki i poszerzania choryzontow myślowych, a ta książka tak wlasnie działa na człowieka. Polecam wszystkim fanom gatunku i z niecierpliwością czekam na tom II.

Sylwia | 2017-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Bernard Werber jest jednym z moich ulubionych autorów i zaskakiwał mnie od samego początku. "Gwiezdny Motyl" zaskoczył mnie zwłaszcza genialnym zakończeniem, trylogia o mrówkach zaskakiwała ciekawostkami z życia owadów, "Tanatonauci" nowatorskim podejściem do śmierci. W każdej książce mogłam znaleźć fragmenty warte cytowania i tematy do głębszego przemyślenia. "Trzecia ludzkość" natomiast zaskakuje mnie jedynie naiwnością i absurdem, o które Werbera bym nie podejrzewała.

Lilu | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Odnoszę wrażenie, że autor podczas pisania regularnie poddawał się doświadczeniom z Madjobą...

Gviazdor | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Pomysł na fabułę generalnie dobry i ciekawy, aczkolwiek odnosi się wrażenie, że książka pisana była na szybko i niechlujnie. Wskazuje na to szereg błędów i niedopatrzeń, które psują ogólną ocenę. Przytoczę z głowy te niedopatrzenia, które zapamiętałem:
- Jak opisane zostało w książce, ludzie pierwotni mieli 17 metrów wysokości i ważyli 700 kilogramów. To błąd, gdyż wielkość pomnożona razy 10 wcale nie oznacza wzrostu masy x 10. Zakładając, że gęstość tkanki oraz proporcje praludzi były taki same jak współczesnych ludzi ich masa musiałaby wynosić kilkadziesiąt ton, nie zaś 700 kg.
- Autor na jednej stronie opisuje gatunek dziobaka, zaznaczając (słusznie), że kolec jadowite są jedynie samce tego gatunku. Na kolejnych stronach zaś schwytana samica dziobaka atakuje jadem jednego z bohaterów.
- grypa hiszpanka, jak opisane jest w książce, spowodowała śmierć ok 100 milionów osób, co stanowiło 1% populacji ziemskiej. Tylko gdyby w 1918 roku populacja wynosiła 10 mld ludzi, ten fakt...

Wojtek | 2016-12-14
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2016
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Najbardziej absurdalna książka dziesięciolecia. Idealny prezent pod choinkę dla nielubianego wujka/kolegi/szefa itp. Chociaż może szefa sobie darujcie. Po przeczytaniu przez niego tej książki na 100% będziecie zmuszeni do szukania nowej pracy.

kondziu98 | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

całkiem spoko ksiązka. potrafi wciągnąć w swój unialny klimat . jestem ciekaw jak historia się potoczy dalej ....

Daniel | 2017-11-05