Obrońca

Wydawnictwo: Filia
Defender
apokalipsa, dystopia
Szymon

Siedem lat temu świat jaki znamy uległ zagładzie. W zrujnowanym pustkowiu, znanym dotąd jako Stany Zjednoczone, resztki ludzkości za wszelką cenę próbują jakoś przetrwać. Formują się w grupy, wyżynają się nawzajem i wśród gruzów miast i stert ludzkich zwłok szukają zapasów broni i pożywienia. W tym świecie, gdzie zaufanie jest towarem deficytowym, pewien mężczyzna postanawia posłuchać głosu w...

W tym świecie, gdzie zaufanie jest towarem deficytowym, pewien mężczyzna postanawia posłuchać głosu w swojej głowie, który każe mu na środku pustej drogi zatrzymać motocykl obok młodej dziewczyny. Ten moment splata ze sobą ich losy – Pielgrzym spotyka Lacey nie bez powodu. Razem wybierają się przez postapokaliptyczną pustynię w podróż pełną niewyobrażalnych niebezpieczeństw.

Pielgrzym obiecuje dziewczynie, że pomoże jej dotrzeć do zgliszcz Vicksburga, w którym przed tajemniczą katastrofą mieszkała jej starsza siostra. Po drodze przekonają się na własnej skórze, do jakich okrucieństw jest zdolny człowiek w obliczu końca świata, i zrobią wszystko, by przeżyć.

„Wybija się ponad inne powieści ze swojego gatunku”.
– Guardian

„Ta książka zasługuje, by umieścić ją w kanonie gatunku obok »Bastionu« Kinga”.
– John Connolly

„Wciągająca, pełna napięcia i niesamowicie oryginalna”.
– Lee Child

źródło opisu: www.wydawnictwofilia.pl

źródło okładki: www.wydawnictwofilia.pl

grynias | 2019-07-01
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Fajna, ale bez zachwytu !

Agusiahoney | 2019-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Książka jest super.Napisana pięknym stylem. Cieszę się że nie czytałam opinii tutejszych bo bym się uprzedziła do tej książki i może nawet nie sięgnęła po nią. Jak ktoś lubi książki postapo to będzie zadowolony.

Fidel-F2 | 2019-05-31

Przesłuchałem jakieś 20 procent. I wystarczy. Wyjątkowa tandeta. Infantylna, słabo napisana tandeta.

Hana | 2019-05-24
Na półkach: Przeczytane, Pozostałe
Przeczytana: 24 maja 2019

Pielgrzym vel Skaut słyszy głos w swojej głowie. Lepiej żeby nikt się o tym nie dowiedział, bo za to grozi śmierć. Trzeba zachować tajemnicę. Są też inne zasady. Po zagładzie świata zmieniło się dużo. Po pierwsze z całej ludzkości zostały jakieś marne resztki. Po drugie brakuje pożywienia i źródeł energii. Po trzecie, ci co próbują przetrwać walczą ze sobą i są bezwzględni. Sytuacja znana z innych książek. I świat znany z innych książek i filmów. Mimo to, książka jest dobra. Lekko przegadana, ale wciąż dobra. Działa na zasadzie : znacie? To posłuchajcie (przeczytajcie). Pielgrzym spotyka Lacey i dalej podróżują już razem przez smutną Ziemię spotykając na swojej drodze wielu niebezpiecznych osobników. Szkoda, że nie mogli zatrzymać się na dłużej w bibliotece. Tam były takie dobre warunki do życia…..

M4aciek | 2018-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Maksymalnie cztery gwiazdki chyba o czymś świadczą. Spokojnie można by było dać i o jedną mniej.
Sięgnąłem po tę książkę, gdyż lubię podobne klimaty. Absolutnie nie oczekiwałem czegoś mocno oryginalnego i nowego. Wbrew temu, co głoszą hasła na okładce, czyli: "Wybija się ponad inne powieści ze swojego gatunku" oraz "Wciągająca, pełna napięcia i niesamowicie oryginalna", nie jest to prawda.
Takim pozycjom jak "Bastion" czy "Łabędzi Śpiew" Obrońca nie dorasta do pięt i oczywiście nie wybija się ponad nie.
Lektura po prostu jest nijaka. Dwójka głównych bohaterów nawet nie drażni. Wiadomo mniej więcej, co nimi kieruje i jakie mają motywacje. No, pewne jest tylko w przypadku jednej osoby, ale co do drugiej, to możemy się domyślać.
Także nagłe przyspieszenie akcji jakoś do mnie nie przemówiło. Napięcie nie zostało zbudowane i później puszczone z hukiem lub się nie ulatniało. Po prostu trzeba było to zrobić i autorka to uczyniła. Ale czy słusznie? No nie bardzo.
Będą jeszcze dwie...

Mimi90 | 2018-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2018

Obrońca to książka, którą można przeczytać jednym tchem. Akcji nie da się przewidzieć, jest wciągająca. Jedno wydarzenie zmienia życie dwóch zupełnie obcych sobie osób, które z czasem stają się sobie naprawdę bliskie.

Pielgrzym to główny bohater książki, niejedno w swoim życiu widział i przeżył. Głęboko wierzy w to, że jedynie on sam jest w stanie się zatroszczyć o siebie. Jego wiernym kompanem pozostaje głos. Wszystko zmienia się gdy poznaje Lacey. Czy zaryzykuje i zabierze ją w podróż życia? Czy zostawi na pastwę losu? By poznać odpowiedź na to pytanie warto zagłębić się w tej lekturze. :)

Na czym polega wyjątkowość tej książki? Może, w pewien sposób, na prostym przekazie - niezależnie od sytuacji pozostań człowiekiem.

Greg Blackbird | 2018-04-05

Książka jakoś nie zapada w pamięć. Dlaczego? Bo jest lekka, niezobowiązująca i nie jest niczym nowym w segmencie książek o apokalipsie. Co więcej trochę za bardzo przypomina napisane już książki i nagrane filmy. Można się zawieść.

Gośka | 2018-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 26 stycznia 2018

On, samotny wielkolud podróżujący motorem, zaprawiony w walce, widzący zbyt wiele, oszczędny w słowach. Ona, nastolatka trzymana pod parasolem ochronnym przez babcię, nie mająca pojęcia o tym, czym stał się naprawdę świat, pragnąca wyrwać się samotności i odnaleźć siostrę. Ich spotkanie jest czystym przypadkiem, początki znajomości są trudne, z czasem jednak ich losy stają się nierozerwalnie związane. Przerażający epizod w pewnym motelu łączy losy tej dwójki z inną kobietą, która staje się znaczącym elementem historii.

Siedem lat wcześniej Stany Zjednoczone praktycznie przestały istnieć. Nikt dokładnie nie wie co się stało, lecz nagle, z dnia na dzień, ludzie zaczęli zabijać swoich bliskich i popełniać samobójstwa. Miasta się wyludniły, ocalała ludność rozproszyła albo połączyła w bandy, a zaufanie stało się towarem deficytowym. Co niektórzy ludzie noszą w sobie Głosy. Skąd się wzięły ani czym są, tego nikt nie wie. Faktem jest, że Ci, którzy mają Głos, budzą lęk. Dlatego też...

grishka | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

Może nie jest to "W drodze" ale i tak bardzo udane post_apo; z ciekawością czekam na 2 tom...

malenstwo_83 | 2017-09-04
Przeczytana: 04 września 2017

Po głośnych reklamach miałam wrażenie, że to będzie super ciekawa książka z gatunku postapokalipto. Tymczasem jest przeciętnie, miejscami nudnawo, bo akcje się wlecze. Książka z gatunku do przeczytania.