Transplantacja

Wydawnictwo: Albatros
Ancestor

Grupa naukowców na zlecenie wielkiej korporacji prowadzi nielegalny eksperyment, który ma na celu wyhodowanie żywych organizmów o uniwersalnym kodzie DNA. Ich narządy mają posłużyć do przeszczepów, z których firma mogłaby czerpać ogromne zyski. Wyhodowane stworzenia okazują się jednak być krwiożerczymi bestiami, które szybko wymykają się spod kontroli…

źródło opisu: albatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros,pl

Tibora | 2018-03-31
Przeczytana: 30 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Liczyłam na thriller z elementami horroru, a dostałam zmutowane krwiożercze krowy w samolocie i grupkę sfiksowanych bohaterów (zupełnego braku logiki już nie muszę wskazywać?;)).

Czytać jedynie dla rozrywki (dosłownie...), gdy książka sama wpada w ręce (jak mnie).

Książka szybko się czyta i tylko dlatego (być może), sięgnę po kolejne tego autora.

Mandriell | 2014-12-29
Przeczytana: 16 grudnia 2014

O TYM, JAK KOŃCZĄ SIĘ ZABAWY W BOGA.

Zabawa w Boga to niezwykle niebezpieczna zabawa. Niby jest to prawda znana wszem i wobec, mimo to, wielu z uporem maniaka próbuje w stwórcę się bawić. Wydana ostatnio przez wydawnictwo Albatros „Transplantacja” Scotta Siglera postawioną w pierwszym zdaniu niniejszej recenzji tezę dosadnie potwierdza, będąc przy tym naprawdę świetną książką rozrywkową, dostarczającą czytelnikowi wielu godzin przyjemnej zabawy.

Scott Sigler na polskim rynku wydawniczym znany jest tak naprawdę dopiero od niedawna. Jest autorem powieści oscylujących głównie wokół grozy. To pisarz, który raczej nie trafi do szerokiego grona odbiorców oraz na krajowe listy bestsellerów, a szkoda, ponieważ pióro ma nad wyraz sprawne, a „Transplantacja” była na tyle wciągająca, że niejednokrotnie wolałem poświęcić choćby dwie minuty wolnego czasu na przeczytanie kolejnej strony niż na robienie czegokolwiek innego. Oczywiście najnowsza ksiażka Siglera na naszym rynku to tylko książka...

Sławomir | 2014-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 listopada 2014

Całkiem przyzwoita pozycja. Na temat grozy i makabry wypowiadać się nie będę ponieważ jakoś to na mnie kompletnie nie działa. Natomiast sama akcja fajnie poprowadzona od początku do końca a też i klimat książki całkiem przyjemny. Arcydzieło to to na pewno nie jest ale zapewniło mi trzy wieczory fajnego czytania przed snem i mogę polecić jako odprężającą lekturę z czystym sumieniem.

Marta94 | 2018-03-23
Przeczytana: 23 marca 2018

Książka jest Genialna...ale też przerażająca...Zacznijmy od początku.

Zabawa w Boga może się skończyć tragicznie
zwłaszcza jeśli w grę wchodzą pieniądze
Witajcie w laboratorium grozy!

W ściśle tajnej placówce badawczej na Grenlandii naukowcy próbują wyhodować neutralne immunologicznie organizmy,które będą mogły służyć ludziom jako dawcy organów.Eksperyment jednak wymyka się spod kontroli i może się okazać,że wkrótce człowiek przestanie być gatunkiem zajmującym najwyższą pozycję w łańcuchu pokarmowym.

Już sam opis książki zachęcił mnie do jej zakupu. Ciche Wow w księgarni dało odczuć,że to będzie trafiony zakup. I się nie pomyliłam.... Laboratorium grozy...od początku działało dziwnie na mój umysł. Spodziewałam się wielu krwawych i długich bitew z czymś co stworzyli naukowcy z Genady. W czasach teraźniejszych ciężko jest nam sobie wyobrazić by podobne eksperymenty miały miejsce. Czy jednak na pewno mamy...

Martine1997 | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 17 lutego 2017

Bardzo dobra, poruszająca niezwykle istotną problematykę, książka. Choć pozornie może się wydawać, że jest jedynie wymysłem autora, to jednak ukazuje, jak mogą kończyć się zbyt duże ingerencje człowieka w coś, czego do końca sam nie rozumie.
W powieści, oprócz oczywistej fabuły, zwracają uwagę różnorodne, dobrze wykreowane postacie - choć często przez świat uważani są za geniuszy, tutaj możemy poznać ich od innej, mrocznej strony.

Andrzej | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Kilka firm biotechnologicznych prowadzi badania nad ksenotransplantacją.
Starają się wychodować osobniki innych gatunków, których organy nie będą wywoływać reakcji immunologicznej, a w efekcie odrzuczenia narządu u człowieka.

W jednym z laboratoriów dochodzi jednak do wypadku, w wyniku eksperymentów najbardziej zjadliwe szczepy świńskiej grypy zaczynają atakować ludzi. Jednostka badawcza zostaje doszczętnie zniszczona, a rządy państw G8 podejmują decyzję o likwidacji wszystkich eksperymentów związanych z ksenotransplantacją w obliczu możliwości wystąpienia epidamii.
Jedną z firm które zajmuje się tymi badaniami jest Genada. W obliczu groźby zamknięcia eksperymentu u progu przełomu w transplantologii, jej właściciele decydują się uprzedzić wojsko i przenieść swą działalność w bezpieczne miejsce.
Jak można się domyślić tym przenosinom i wypadkom późniejszym towarzyszy seria nieprzewidzianych zdarzeń, która zbiera krwawe żniwo.

Książkę czytało się dość dobrze. Niektóre elementy...

Pinokio1983 | 2016-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2016

Nielegalne eksperymenty na ludziach i krowach, odcięte od świata wyspy z niewielką ilością mieszkańców, hektolitry Yukon Jacka i były wojskowy chcący swą trylogią wampirzych romansów przebić popularność Stephenie Meyer! A dodatkowo hektolitry krwi, pies o imieniu Mookie i tortury palnikiem! A najlepsze w tym wszystkim jest to, że napisane jest to naprawdę dobrze, wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu prawie do końca (może zwalnia w niektórych momentach, ale łatwo o ty nie pamiętać). Naprawdę przemiłe zaskoczenie!

Tygi | 2017-10-25
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Na wszystkim da się zarobić pieniądze. Handel narządami na przeszczepy nie jest wyjątkiem. Aby pozyskać ordany stosuje się wszelkie sposoby - także te nielegalne. Firma Genada zajmująca się zaawansowaną biotechnologią chce stwożyć przodka. Manipulując genami próbują wychodować istotę wymarłą przed wieloma wiekami, która dała początek ssakom i której narządy zaspokoiły by potrzeby światowego rynku. Przywódcy państw, wskutek wypadku w jednej z placówek badawczych, podejmują jednak decyzję o zaprzestaniu wszelkich eksperymentów transplantacyjnych. Genada nie ma zamiaru się do tego podporządkować i przenosi swój ośrodek na małą wyspę, dzie kontynuują badania.

,,Transplantacja" spełniła wszystkie moje oczekiwania. To poważna, surowa książka z nutą brutalności, która nadaje jej niesamowity klimat.
Połączenie thrillera z science fiction wyszło autorowi dardzo dobrze. Nie jest to porywająca i wciągająca powieść, którą pochłania się z zapartym tchem, ale na prawdę dobra pozycja gdy ma się...

Marcin | 2018-06-06

Książkę przeczytałem w 3 dni. Powieścią grozy bym ją nie nazwał. Raczej książką akcji z domieszką dreszczyku i napięcia. Nie jest to najlepsza książka "z tej półki" jaką miałem okazję czytać, ale na pewno klasuje się wysoko. Początkowo nudnawa, z każdą stroną wciąga coraz bardziej - od połowy czyta się jednym tchem. Akcja momentami przewidywalna natomiast nie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z samej treści. Zdecydowanie warto przeczytania, w sam raz na chłodne, wieczorne dni :)

wojgolee | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Książka dobra, wciągająca, ale bez przesady. Mało jest naprawdę dobrych książek tego typu (eksperymenty, potwory itp.) więc może nawet ocena powinna być wyższa, kto lubi takie klimaty może dodać do mojej oceny jeszcze jedną gwiazdkę. To druga książka tego autora jaką przeczytałem i myślę, że kolejną również przeczytam choć nie będę jej wyglądał z utęsknieniem.