Transplantacja

Tłumaczenie: Blanka Kuczborska
Wydawnictwo: Albatros
Ancestor

Grupa naukowców na zlecenie wielkiej korporacji prowadzi nielegalny eksperyment, który ma na celu wyhodowanie żywych organizmów o uniwersalnym kodzie DNA. Ich narządy mają posłużyć do przeszczepów, z których firma mogłaby czerpać ogromne zyski. Wyhodowane stworzenia okazują się jednak być krwiożerczymi bestiami, które szybko wymykają się spod kontroli…

źródło opisu: albatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros,pl

QuQ | 2019-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 09 marca 2019

książka trzyma poziom, nie jest wybitna ale można miło spędzić przy niej czas -poprzypomina mi twórczość Michaela Crichtona, fajna sprawa.

Arkadiusz Włodarczyk | 2018-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2018

Książka raczej przeciętna ale ma dużego plusa za klimat w stylu "Coś" Carpentera z burzą śnieżną w tle i odosobnionymi miejscami akcji (ala King). Dlatego moja ocena to 4/6

krisp19 | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Szybka i przyjemna w czytaniu, jednak niemalże idealnie odwzorowuje dziesiątki filmów akcji - kategorii B - gdzie od samego początku czytelnik wie jak potoczy się fabuła (kropka w kropkę) oraz zna zakończenie.
Na te "naciągane" 500 stron - przewertuj książkę a zobaczysz o czym mówię - a więc na te 430 może 420 stron zaledwie raz pojawiło się coś niespodziewanego ale dobre i to.

Marcin | 2018-06-06

Książkę przeczytałem w 3 dni. Powieścią grozy bym ją nie nazwał. Raczej książką akcji z domieszką dreszczyku i napięcia. Nie jest to najlepsza książka "z tej półki" jaką miałem okazję czytać, ale na pewno klasuje się wysoko. Początkowo nudnawa, z każdą stroną wciąga coraz bardziej - od połowy czyta się jednym tchem. Akcja momentami przewidywalna natomiast nie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z samej treści. Zdecydowanie warto przeczytania, w sam raz na chłodne, wieczorne dni :)

Tibora | 2018-03-31
Przeczytana: 30 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Liczyłam na thriller z elementami horroru, a dostałam zmutowane krwiożercze krowy w samolocie i grupkę sfiksowanych bohaterów (zupełnego braku logiki już nie muszę wskazywać?;)).

Czytać jedynie dla rozrywki (dosłownie...), gdy książka sama wpada w ręce (jak mnie).

Książka szybko się czyta i tylko dlatego (być może), sięgnę po kolejne tego autora.

Marta94 | 2018-03-23
Przeczytana: 23 marca 2018

Książka jest Genialna...ale też przerażająca...Zacznijmy od początku.

Zabawa w Boga może się skończyć tragicznie
zwłaszcza jeśli w grę wchodzą pieniądze
Witajcie w laboratorium grozy!

W ściśle tajnej placówce badawczej na Grenlandii naukowcy próbują wyhodować neutralne immunologicznie organizmy,które będą mogły służyć ludziom jako dawcy organów.Eksperyment jednak wymyka się spod kontroli i może się okazać,że wkrótce człowiek przestanie być gatunkiem zajmującym najwyższą pozycję w łańcuchu pokarmowym.

Już sam opis książki zachęcił mnie do jej zakupu. Ciche Wow w księgarni dało odczuć,że to będzie trafiony zakup. I się nie pomyliłam.... Laboratorium grozy...od początku działało dziwnie na mój umysł. Spodziewałam się wielu krwawych i długich bitew z czymś co stworzyli naukowcy z Genady. W czasach teraźniejszych ciężko jest nam sobie wyobrazić by podobne eksperymenty miały miejsce. Czy jednak na pewno mamy...

Andrzej | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Kilka firm biotechnologicznych prowadzi badania nad ksenotransplantacją.
Starają się wychodować osobniki innych gatunków, których organy nie będą wywoływać reakcji immunologicznej, a w efekcie odrzuczenia narządu u człowieka.

W jednym z laboratoriów dochodzi jednak do wypadku, w wyniku eksperymentów najbardziej zjadliwe szczepy świńskiej grypy zaczynają atakować ludzi. Jednostka badawcza zostaje doszczętnie zniszczona, a rządy państw G8 podejmują decyzję o likwidacji wszystkich eksperymentów związanych z ksenotransplantacją w obliczu możliwości wystąpienia epidamii.
Jedną z firm które zajmuje się tymi badaniami jest Genada. W obliczu groźby zamknięcia eksperymentu u progu przełomu w transplantologii, jej właściciele decydują się uprzedzić wojsko i przenieść swą działalność w bezpieczne miejsce.
Jak można się domyślić tym przenosinom i wypadkom późniejszym towarzyszy seria nieprzewidzianych zdarzeń, która zbiera krwawe żniwo.

Książkę czytało się dość dobrze. Niektóre elementy...

mangusta | 2017-11-13
Przeczytana: kwiecień 2017

Książka porusza bardzo kontrowersyjny temat- hodowli organów.
Powieść rozkręca się powoli, delikatnie, aż atakuje czytelnika z całą siłą. Pod koniec nie mogłam jej odłożyć, bo musiałam poznać zakończenie.

Anna | 2017-10-25
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Na wszystkim da się zarobić pieniądze. Handel narządami na przeszczepy nie jest wyjątkiem. Aby pozyskać ordany stosuje się wszelkie sposoby - także te nielegalne. Firma Genada zajmująca się zaawansowaną biotechnologią chce stwożyć przodka. Manipulując genami próbują wychodować istotę wymarłą przed wieloma wiekami, która dała początek ssakom i której narządy zaspokoiły by potrzeby światowego rynku. Przywódcy państw, wskutek wypadku w jednej z placówek badawczych, podejmują jednak decyzję o zaprzestaniu wszelkich eksperymentów transplantacyjnych. Genada nie ma zamiaru się do tego podporządkować i przenosi swój ośrodek na małą wyspę, dzie kontynuują badania.

,,Transplantacja" spełniła wszystkie moje oczekiwania. To poważna, surowa książka z nutą brutalności, która nadaje jej niesamowity klimat.
Połączenie thrillera z science fiction wyszło autorowi dardzo dobrze. Nie jest to porywająca i wciągająca powieść, którą pochłania się z zapartym tchem, ale na prawdę dobra pozycja gdy ma się...

AsiaG | 2017-08-04
Przeczytana: sierpień 2017

Początek książki nie zachęcał mnie do dalszej lektury - wydawał się dosyć nużący. Na szczęście z czasem wydarzenia zaczęły przybierać tempa i zaczęły pojawiać się nieoczekiwane zwroty akcji. Druga połowa wciągnęła mnie bez reszty. Jest to ciekawa pozycja zarówno dla miłośników thrillerów jak i science fiction. Polecam!