Anna. Nowe życie

Tłumaczenie: Wawrzyniec Sawicki
Cykl: Anna - Balerina (tom 1)
Wydawnictwo: Replika
Anna: Schritt fur Schritt ins neue Leben
powieść niemiecka, taniec, balet
Ag2S

Piękna, wzruszająca opowieść o pasji, marzeniach i cenie, jaką trzeba za nie zapłacić. Mała Ania ma wielkie marzenie – pragnie zostać primabaleriną. Ale straszny wypadek samochodowy nie tylko niszczy jej życie, lecz również ogromną szansę na zrobienie kariery. Jednak bohaterka nie poddaje się. Dzięki skomplikowanej rehabilitacji krok po kroku dochodzi do siebie i znów trafia na scenę. Po...

Mała Ania ma wielkie marzenie – pragnie zostać primabaleriną. Ale straszny wypadek samochodowy nie tylko niszczy jej życie, lecz również ogromną szansę na zrobienie kariery. Jednak bohaterka nie poddaje się. Dzięki skomplikowanej rehabilitacji krok po kroku dochodzi do siebie i znów trafia na scenę. Po drodze przeżywa pierwszą miłość… i pierwsze rozczarowanie.

Na podstawie powieści powstał znany serial telewizyjny „Anna balerina”!

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=zap&id=25

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=zap&id=25

Lidka | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Książkę poleciła mi córcia ,której taniec to pasja i codzienność.
Tytułowa Anna ujęła mnie swoim zaangażowaniem i wolą walki o jutro i dążenie do sukcesu. Bardzo ważne wsparcie rodziny i bliskich jej osób.
Czyta się szybko i przyjemnie upłynął czas przy tej lekturze.
Polecam dla relaksu na długie wieczory.

Chcąc osiągnąć wyznaczony cel, wyznaczamy sobie drogę i chcemy osiągnąć sukces w życiu,dążymy do swoich największych marzeń i pragnień.
Mała Ania od dziecka marzyła, żeby zostać primabaleriną jej marzenie się spełnia chce oddać się swojej pasji z wielką miłością, z zaangażowaniem pragnie być gwiazdą na dużej scenie wygrywać konkursy pielęgnować swój talent w życiu.
Lecz pewnego dnia brat dziewczynki powoduje wypadek samochodowy w, którym ona ucierpiała najbardziej jej plany życiowe i kariera stoi pod znakiem zapytania,Ania doznaje urazu kręgosłupa porusza się na wózku w szpitalu,jej wypadek nie tylko niszczy jej życie związane z baletem, jednak nie chce się poddać przechodzi rehabilitację, żeby powrócić do sprawności ruchowej do pełni zdrowia by móc znów tańczyć w balecie robić to co kocha, występować na scenie.
Po drodze przeżywa pierwszą miłość, zakochanie i również rozczarowanie miłosne.
To piękna, wzruszająca, cudowna z pasją opowieść młodej nastolatki,o marzeniach, o cenie...

Grazia_czytaninka_ | 2016-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Wielu z nas marzy, by zostać kimś i odnosić sukcesy. Taka jest nasza bohaterka Anna, ambitna za wszelką cenę dążąca do osiągnięcia postawionego sobie celu. Ale w życiu nie zawsze wszystko idzie tak jak sobie zaplanowaliśmy. Nieszczęśliwy wypadek, paraliż Anny i jej załamanie zmieniają cały bieg spraw i poniekąd odbierają jej szansę na zostanie primabaleriną. Ale czy nawet największe przeszkody są w stanie odebrać nam to o czym marzyliśmy od zawsze? Ta książka jest wspaniałym dowodem na to, że jeśli się czegoś bardzo chce, można to osiągnąć.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o Rainerze, młodym chłopcu, który porusza się na wózku inwalidzkim, w którym drzemią niezliczone pokłady energii i optymizmu. Polubiłam go od razu, gdyż jego upartość i zawziętość to cechy, które powinien posiadać każdy człowiek w podobnym położeniu. Stał się nie tylko niezwykłym przyjacielem dla Anny, ale również jej wsparciem.

"Próbował dodawać jej odwagi, wypowiadając takie zdania jak na przykład to:...

Wera | 2015-03-03
Przeczytana: 28 lutego 2015

Powyższa pozycja to jedna z tych książek, które czytam po raz 10 i... po raz 10 się wzruszam. Po raz pierwszy z przygodami Ani spotkałam się jeszcze w gimnazjum i od tego czasu pokochałam ją i jej przyjaciół głęboką miłością. Uważam, ze książka ta jest niezwykle wzruszająca i pouczająca zarazem. Z pewnością jest to miłą alternatywa dla typowych romansideł, ponieważ opowiada ona o uczuciu pomiędzy dwojgiem, z pozoru kompletnie nie pasujących do siebie, młodych ludzi, którzy starają się znaleźć receptę na szczęście.
Książka ta liczy już swoje lata, a w czasach kiedy została napisana zupełnie inaczej wyglądało życie młodzieży, jednak nie zmienia to faktu, że problemy, które porusza Pfaue są cały czas powszechne. Mi osobiście ta pozycja bardzo przypadła do gustu i choć wypożyczyłam ją z działu młodzieżowego, to myślę, że jest ta interesująca książka także dla starszych kobiet ( obawiam się, że mężczyźni mogliby stwierdzić, że jest ona zbyt ckliwa ;) ). Jedyny minus jaki mogłabym jej...

Carnival | 2017-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 marca 2017

Przeczytanie tej książki to dla mnie powrót do przeszłości. Gdy byłam nastolatką zachwycił mnie film "Anna Balerina", jakież było moje zdumienie gdy kilka miesięcy temu zobaczyłam książkę o podobnym tytule z baletnicą na okładce. Kupno zajęło chwilę, zabranie się do czytania - kilka miesięcy.
Książka rzeczywiście była scenariuszem do filmu z mojej młodości. O ile film na mnie jako nastolatce zrobił ogromne wrażenie to książka już niestety nie powala. Chaotyczne dialogi i prowadzenie akcji, wiele niezrozumiałych dla mnie sytuacji, skoki czasowe - wszystko to razem sprawia, że nie jestem zachwycona swoim zakupem. Prawdopodobnie nastoletni czytelnicy odnajdą tutaj to czego mi zabrakło, ale osobom trochę starszym nie polecam.

dzosefinn | 2016-12-05
Przeczytana: 09 listopada 2016

Książka Justusa Pfaue Anna. Nowe życie po raz pierwszy została wydana w Polsce w 1993 roku (miałam wówczas 2 latka) przez wydawnictwo Iskry pod tytułem Anna. Zaczyna się nowe życie. Jest to pierwsza część trylogii opowiadająca o dziewczynie, która pomimo przeciwności losu podejmuje walkę o spełnienie swoich tanecznych marzeń. Dzięki wydawnictwu Replika starsi czytelnicy, którzy znają historię Anny mogą sobie do niej powrócić i przypomnieć ją, a młodsi poznać.

W skrócie: Anna. Nowe życie opisuje losy nastoletniej Anny oraz jej rodziny po tym, jak jej brat – Philipp spowodował wypadek samochodowy, w którym dziewczyna doznała dosyć poważnego urazu kręgosłupa. Autor przede wszystkim ukazał drogę głównej bohaterki do odzyskania pełni sił - na miarę jej możliwości. W trakcie rehabilitacji oraz późniejszym powrocie do szkoły poznaje wiele ludzi, którzy sprawią, że zmieni ona swój stosunek do życia oraz spojrzenie na różne jego aspekty.

Historia, którą Justus Pfaue stworzył pod koniec...

Guzikowianka | 2017-10-12
Na półkach: Przeczytane, Na spokojnie
Przeczytana: 09 października 2017

Opowieść o tym, że marzenia można spełnić. Bo one nie spełniają się same - do ich realizacji potrzebna jest dużo pracy, wysiłku i uporu. To też historia o tym, jak łatwo w pogoni za wyimaginowanym uczuciem nie dostrzec tego, co jest na wyciągnięcie ręki.
Wypadek samochodowy z udziałem trójki nastolatków zmienia ich życie na zawsze. Od tego momentu, nic już nie będzie jak kiedyś. Będzie nie tylko inne. Będzie lepsze. Dla Anny marzącej o karierze primabaleriny, dla Reinera nie wypuszczającego z ręki kamery video, dla mistrza kierownicy Philippa. Jak teraz będzie? Przekonajcie się sami.

KasiaKluadia | 2017-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2017

Bohaterka- pewna siebie dziewczyna. Wie czego chce. Brakowało mi od dawna takiej bohaterki.
Niesamowity autor- potrafi skrytykować zachowanie swoich "podopiecznych".

annmar | 2016-06-30

Przeczytałam tę książkę w podstawówce i wywarła na mnie ogromne wrażenie.

kasiula12 | 2018-04-17