Układanka

Tłumaczenie: Paweł Kruk
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Frannie in Pieces
Afrodyta

Tydzień przed piętnastymi urodzinami Frannie traci tatę. Jej świat rozpada się na kawałki. Jest zagubiona, a głowę ma pełną pytań bez odpowiedzi. Niespodziewanie wśród rzeczy ojca znajduje rzeźbioną drewnianą skrzynkę ze swoim imieniem, kryjącą ręcznie malowane puzzle. Powoli, element po elemencie, układa obrazek. Czuje, że jest w nim jakaś tajemnica i jeśli ją rozwikła, wydarzy się coś niezwykłego...

Pati | 2013-10-16
Przeczytana: 04 września 2011

Przeczytałam ją ponad rok temu. Pamiętam, że strasznie mi się podobała, po przeczytaniu jej długo o niej rozmyślałam.
Naprawdę polecam.

Irmina | 2014-04-28

Początkowo byłam zaciekawiona, później znudzona, a na końcu zawiedziona!

Kyou | 2012-06-01
Na półkach: ○ 2012 ○, Przeczytane
Przeczytana: 26 maja 2012

"Układanka" to poruszająca, lecz zarazem pełna ciepła i humoru opowieść o radzeniu sobie z przeciwnościami losu oraz szukaniu własnego miejsca na ziemi.

Książka bardzo fajnie napisana, fajna fabuła i ogólnie wszystko byłoby perfekcyjnie, gdyby nie zakończenie, które w ogóle mi się nie podobało.

Amandine | 2014-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 października 2014

Książkę pochłonęłam w bardzo szybkim tempie.
Wątki z układanką bardzo mnie nudziły.
Ogólnie tato i sama główna bohaterka wywarli na mnie pozytywne wrażenie.
Postrzeganie świata przez Frannie lekko mnie dziwiło ale i zachwyciło.
Uważam, że zakończenie mogło być bardziej rozwinięte.
Po wolnym tempie całej książki mam wrażenie jakby autorka stwierdziła, że napisała już wystarczającą ilość kartek i skróciła zakończenie do minimum.
Wyraźnie odcina się to w treści książki.
Co nie zmienia faktu, że czytałam ją z przyjemnością C:

śmieszniasta808 | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Książka świetna, motyw z układanką jest genialny, a przemyślenia Frannie na temat ,,trucizn'' bardzo ciekawe. Aż się sama zastanawiałam nad zaprzestaniem używania lakieru do włosów.

Idzia | 2015-01-05
Przeczytana: 2014 rok

Fajna książka, troszkę nie realna, ale ogólnie spodobała mi się :)

Ginger | 2012-06-09

Piętnastoletnia Frannie traci ojca. Nie ma łatwo, nie wie jak sobie ze wszystkim poradzić. Kiedy pakuje rzeczy taty znajduje skrzynkę/pudełko ze swoim imieniem. W środku są ręcznie malowane puzzle. Kiedy układa obrazek zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy, ma szanse wrócić na chwilę do przeszłości i odkryć tajemnice... Lekko się czyta, ciekawa fabuła, polecam ;)

Torix | 2015-08-15
Przeczytana: czerwiec 2015

Książka bardzo mi się spodobała. Była piękna i z humorem. Pokazuje nam jak to jest stracić najbliższą nam osobę.

Magdalena | 2013-02-27
Przeczytana: 25 lutego 2013

Nudnawa, nie mogłam dobrnąć do końca. Opis na okładce był zdecydowanie bardziej ciekawy.

FuckingPerfect | 2013-08-01

Tak monotonnej i przewidywalnej książki jeszcze nie czytałam. Jestem na nie.