Brawo, Anno!

Tłumaczenie: Barbara Tomas
Cykl: Anna - Balerina (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Bravo, Anna
8320714192
Ania

"Brawo, Anno!" to ostatnia część trylogii (cz. I "Anna", cz. II "Anna balerina"), opowiadającej o dziewczynie, która dąży wytrwale ku szczytom kariery baletowej. Bohaterka powieści - Anna Pelzer - odkryta przez amerykańskiego łowcę talentów, szlifuje swoje umiejętności w zespole baletowym na Broadwayu. Pobyt w Nowym Jorku, z dala od rodziny i ukochanego Rainera, jest trudnym doświadczeniem życiowym, jednakże zawodowo daje Annie bardzo dużo. Kolejnym etapem jej międzynarodowej kariery jest Wiedeń. Tu również bohaterka przeżywa wzloty i upadki, ale ostatecznie odnosi wielki sukces artystyczny, który otwiera przed nią perspektywę ponownego wyjazdu do Nowego Jorku. Anna wróci na Broadway, ale już jako znana i uznana tancerka

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marthuu | 2016-01-14

Po przeczytaniu pierwszych dwóch książek nie mogłam doczekać się kolejnej.
Byłam załamana po przeczytaniu ostatniej kartki - nie tak wyobrażałam sobie zakończenie historii Anny. Do dziś w głowie powtarzam to ostanie zdanie - " Powiedziała Anna i łza pociekła jej po policzku". Na pierwszy rzut oka takie niepozorne, ale ten kto przeczytał wszystkie części wie co kryje głębiej. Piękna, ale tylko wtedy, gdy ktoś może pozwolić sobie na nieprzespane noce i ogólne rozkojarzenie :)