Przyjaciółki i kłamczuchy

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

To Victoria dla przyjaciół Tory opowiada tę historię. I to ona zaprosiła na swoje czternaste urodziny Hannę, nową koleżankę w klasie ku oburzeniu przyjaciółek na śmierć i życie: Elli, Peppy i Christy. Tory musiała tak jednak zrobić za namową mamy, która z kolei była przyjaciółką Angeli mamy Hanny. Szybko się okazało, że koleżanki miały świętą rację bo ta nowa w klasie to kłamczucha.

Mia | 2016-07-12
Przeczytana: lipiec 2016

To Victoria - dla przyjaciół Tory - opowiada tę historię. I to ona zaprosiła na swoje czternaste urodziny Hannę, nową koleżankę w klasie - ku oburzeniu przyjaciółek na śmierć i życie: Elli, Peppy i Christy. Tory musiała tak jednak zrobić za namową mamy, która z kolei była przyjaciółką Angeli - mamy Hanny. Szybko się okazało, że koleżanki miały "świętą rację", bo ta nowa w klasie to kłamczucha i intrygantka. Wszystko, co robi i mówi, służy jednemu: skłócić stare przyjaciółki i... odebrać im chłopaków! Tylko dlaczego Hanna tak postępuje? Odkrycie tego stanie się dla Tory i reszty paczki prawdziwym szokiem... (opis - okładka)
"Przyjaciółki i kłamczuchy" to moje drugie spotkanie z Rosie Rushton. Po raz kolejny autorka mnie nie zawiodła. Polubiłam stworzonych przez nią bohaterów. Dziewczyny lubiły modę i makijaż, ale nie były płytkie i liczyły się dla nich też inne rzeczy. Fabuła była dość ciekawa, wydarzenia często zaskakujące, a takiego zakończenia się nie spodziewałam....

Bardzo lubię książki Rosie Rushton i ta także przypadła mi do gustu. Skupia się ona na perypetiach Tory i jej paczki, do której należą: Ella, Peppa, Christy i Hanna, która usilnie próbuje do nich dołączyć(na dodatek rodzice zmuszają Tory do tolerowania Hanny). Od samego początku wszystkie dobrze się dogadywały. Zanim nie pojawiła się Hanna. Zdołała bowiem ona nieźle namącić przez wieczne narzekanie i kłamanie. Utrudniała innym życie, ale sama też nie miała lekko. Denerwowało mnie podczas czytania to, że Hanna zawsze potrafiła odwrócić kota ogonem. Zdumiało mnie również wyjaśnienie, dlaczego taka była.
Myślę jednak, że warto sięgnąć po tę opowieść, bo jest ciekawa i szybko się ją czyta.

Kinga | 2015-06-17

Raczej dobra, ale czegoś mi tu brakowało. Polubiłam dziewczyny z paczki Tory, każda ma w sobie coś ze mnie i myślę, że to także spodobało się wielu czytelnikom. Ogólnie przyjemna młodzieżówka, najlepiej na jakiś wyjazd lub odpoczynek w domu. 7/10

witcherrie | 2014-03-03

Moim zdaniem bardzo fajna książka, wpadła w mój gust. Najbardziej spodobało mi się to jak dziewczyny z paczki Tory naprawdę się lubiły- mimo swoich wielu i bardzo zauważalnych wad. Rozumiem, że Helena była fałszywą osoba i miała do tego powody, ale ta jej obłuda troszeczkę mnie irytowała, więc daję 9 gwiazdek :)

Komentatorka | 2015-05-05
Przeczytana: 03 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Witajcie z powrotem. Dziś przyjrzymy się szczegółom dziewczęcej przyjaźni jakiej jeszcze nie znamy. Fabuła niczym z "Trudnych spraw", a zaskoczenie wielce zaskakujące.

Poznajcie "Przyjaciółki i kłamczuchy".

Tory ma 14 lat, wóz, w którego skład wchodzą jej koleżanki i piąte koło, które wszystko psuje. To piąte koło nazywa się "Hanna Soper, żałosna jak sopel". Oczywiście Hanna jest zła, rozbija cudze przyjaźnie i w ogóle jest najgorszą-dziewczyną-świata.

Czy jednak na pewno?

Pozostałe lasencje są jeszcze gorsze: Ella, pasjonatka horoskopów,w które wierzy, Peppa, do bólu poukładana grzeczna dziewczynka i Christy, wkurzająca marzycielka, której nie sposób jest zdzierżyć. W porównaniu z nimi Hanna jest idealną kandydatką na przyjaciółkę.

Oczywiście, jak to dziewczynki, mają swoje OGROMNIE WAŻNE sprawy: ploteczki-dupeczki, makijażyk, chłopaki... oglądanie "Violetty" w telewizji, chłopaki... czytanie horoskopu, kłótnie z rodzicami, i oczywiście CHŁOPAKI. I tak mamy do czynienia z...

Aisog | 2011-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 12 maja 2011

Podobała mi się.
Niby książka o normalnych problemach z fałszywymi koleżankami.
Ale porusza ważny i trudno problem, rzadko spotykany w książkach młodzieżowych. Ten kto przeczytał powinien wiedzieć o co mi chodzi.
Polecam.

ina3 | 2015-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Książka chociaż dla nastolatek jest trudna do czytania. Ciekawe zagadnienia odnośnie przyjaźni i miłości. Niestety - liczyłam na lepszą puentę.

patysska72 | 2016-01-12

Ciekawa i przemyślana fabuła.Kiedy ją czytałam przejmowałam się losami bohaterów i przeżywałam wydarzenia razem z nimi.

gakuko | 2012-01-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: listopad 2011

Krótka, do przeczytania w jedno popołudnie, jednak lektura bardzo przyjemna.

Karolka | 2011-07-02

Książka przewidywalna, ale niewątpliwie przyjemna ;)
Warto przeczytać, choćby dla relaksu!