Tamtej nocy porzuciłam własne dziecko

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Wydawnictwo: Lucky
After
9788362502097
Karina

Piętnastoletnia Devon Davenport jest piątkową uczennicą, udziela się społecznie, gra w piłkarskiej reprezentacji szkoły i marzy o występie na Olimpiadzie. Nie ma czasu na randki. Sukcesy okupuje ciężką pracą ; jest silna, niezależna, odpowiedzialna i zdeterminowana. Nie chce podzielić losu swojej matki, która zaszła w ciążę jako nastolatka. Gdy pewnego ranka w kontenerze na śmieci niedaleko...

Gdy pewnego ranka w kontenerze na śmieci niedaleko jej domu zostaje znaleziony noworodek, nikt nie może uwierzyć, że to właśnie Devon go urodziła. I zostawiła, aby umarł… Devon trafia do schroniska dla nieletnich, oskarżona o usiłowanie morderstwa. Czy naprawdę świadomie chciała zamordować swoje dziecko? Dlaczego z uporem powtarza, że nigdy nie była w ciąży?

Amy Efaw, dzięki chwytającej za serce narracji zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż.

Ku zrozumieniu, akceptacji i odkupieniu.

źródło opisu: Wydawnictwo Lucky , 2011

źródło okładki: http://laar.wydawnictwolucky.pl

Joanna | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Psychologiczna opowieść o losach wręcz ciężkich przeżyciach pietnastoletniej dziewczyny. Dużo opisów, przemyslen bohaterow.

Justyna Daniluk | 2017-10-14
Przeczytana: 14 października 2017

Strach.... do czego może doprowadzić jeśli nie jest kontrolowany? Najlepiej wie o tym Devon, bohaterka książki "Tamtej nocy porzuciłam własne dziecko." Każdego dnia podejmujemy decyzje, które decydują o naszym późniejszym życiu. Często są one głupie, nierozsądne. Najważniejsze jest jednak to, gdy umiemy się przyznać do błędu i przyjąć jego konsekwencje. Nie tłumaczę bohaterki, bo od samego początku działała mi na nerwy. Z biegiem czasu jednak, gdy poznawałam jej perspektywę moje nerwy trochę się uspokoiły. Bardziej podobało mi się to co wydarzyło się na końcu, ale.... no właśnie jest jeszcze ale. Brakowało mi tu Dziecka. Wkurzało mnie traktowanie Go tak bezosobowo, jakby było przedmiotem, sprawą, śmieciem, ale to człowiek któremu należy się szacunek, jak każdemu innemu. Myślałam, że nie będę jej nikomu polecała, ale polecam, mimo dziwnego początku.

mclola20 | 2015-04-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

po lekturze tej książki nawet podczas zwyczajnego sprzątania zastanawiałam się co trzeba mieć w głowie żeby zapakować bezbronne dzieciątko do czarnego worka, podnieść klapę kontenera i je tam wrzucić jak zepsuty przedmiot!!
jak dla mnie nie usprawiedliwia tego absolutnie nic- żaden szok poporodowy czy tak jak w tym przypadku- mechanizm zaprzeczenia. nie da się zaprzeczyć ruchów dziecka, powiększającego się brzucha..
Davon miała wiele możliwości żeby poprosić o pomoc a nawet jeśli nie chciała tego dziecka, zostawić w szpitalu, kościele czy gdziekolwiek gdzie mogłoby zostać znalezione szybko, bez zagrożenia życia. Davon nie chciała wyjść na taką samą jak jej matka i tak samo skończyć i wyszło na to że jest jeszcze gorsza. Ręka podniesiona na bezbronne dziecko nigdy nie powinna być usprawiedliwiona i koniec i w tym temacie nigdy nie zmienię zdania. W moich oczach Davon się jednak obroniła przyznając się do winy i (jak się domyślam) ponosząc zasłużoną karę. Książkę polecam w 100%...

Natalia | 2013-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2013

Poznajemy Devon jako piętnastoletnią dziewczynę która,leży całą we krwi, co chwila mdleje i nie ma kontaktu z rzeczywistością.Devon trafia do zakładu poprawczego do którego została przydzielona.Spotyka ją już na samym "starcie" w nowym miejscu smutne wydarzenie, lecz ją to nie podłamuje.Nieuchronnie dziewczyna musi zmierzyć się z tym co zrobiła a z pomocą przychodzi jej Miki-prawniczka.Długie rozmowy na początku spełzają im na niczym dopiero później dziewczyny dogadują się i rodzi się pomiędzy nimi zaufanie i silna wieź.Jej myśli wracają często do TAMTEJ NOCY o której nie chce pamiętać jak i do NIEGO.Chłopaka o którym nie chce pamiętać ani myśleć.Co najciekawsze Devon kochała go. Stało się jednak to,co się stało.Po upojnej nocy z chłopakiem zaszła w ciąże i przez 9 miesięcy nie zdawała sobie z tego sprawy.No właśnie ale czy do końca to jest prawdą? Dowody świadczą o tym że Devon wcale nie jest aż tak niewinna.Prokurator oskarża ją o usiłowanie zabicia z premedytacją i ma dowody że...

Monika | 2014-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2014

"Tamtej nocy porzuciłam własne dziecko" wstrząsająca opowieść o Devon, piętnastoletniej dziewczynie, która porzuciła własne dziecko..

Historia poruszona przez autorkę, bardzo mną poruszyła, a jednocześnie skłoniła do refleksji. Gdy na tylnej okładce przeczytałam, że bohaterka do czasu porodu nie wiedziała, że jest w ciąży, zastanawiałam się jak to możliwe.. Już teraz wiem.

Trudna i smutna opowieść, ale naprawdę warto. Zdecydowanie polecam!

Słodka Karolina | 2015-04-26
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Piętnastoletnia Devon Davenport była piątkową uczennicą, udzielała się społecznie, grała w piłkarskiej reprezentacji szkoły i marzyła o występie na Olimpiadzie. Nie chciała podzielić losu swojej matki, która zaszła w ciążę jako nastolatka. Niestety to już przeszłość...

Devon poznajemy jak leży cała we krwi na kanapie przykryta kocem. Jej matka wraca z pracy i opowiada o tym co zdarzyło się pod ich domem. Ale Devon całą uwagę poświęca temu by nie zemdleć. W pewnym momencie do drzwi pukają policjanci. Chcą się dowiedzieć czy nie wiedzą coś o Tym zdarzeniu. Mama Devon odpowiada, że dopiero wróciła z pracy, ale jej córka jest w domu i może ona coś wie. Kiedy Devon nie odpowiada matka zrywa z niej koc i wtedy zaczyna się piekło.

Szczerze powiedziawszy po raz pierwszy spotkałam się z tą autorką ;) I z taką książką. Kiedyś co prawda czytałam Gdzie jest Jennifer? Coś podobnego, ale z innego punktu widzenia, bo tam akcja działa się po odbytej karze przez główną bohaterkę. Ta książka...

Mystery | 2016-12-16
Przeczytana: 2016 rok

Opowiada o trudnych wyborach nastolatki, która nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co zrobiła własnemu dziecku...

Poruszająca. Warto przeczytać.

Kasiasss | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Pierwszy raz spotkałam się z książką o takiej tematyce. Co dzieje się z nastoletnią dziewczyną kiedy "przypadkowo" zajdzie w ciążę? Cóż, naszej bohaterce udało się ją ukryć aż do porodu a nawet trochę dłużej.
Na okładce przeczytałam "Nastoletnia matka, która nie wiedziała, że jest w ciąży..." i zastanawiałam się jak to możliwe. Jak się okazało - możliwe, a nawet wytłumaczone przez psychologa.
Dzięki lekturze można poznać też życie w "więzieniu" dla nastolatków.

Polecam ;)

Aneta | 2013-10-21
Przeczytana: 21 października 2013

Wstrząsająca opowieść o tym, co siedzi w głowie nastolatki, która z dnia na dzień musi zostać matką. O tym, jak walczy sama z sobą, szuka właściwej drogi, słusznego rozwiązania. Mimo, że akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych, chciałabym, żeby książkę te przeczytali moi uczniowie. Daje do myślenia.

Gwen | 2013-01-31

Szokująca opowieść o piętnastoletniej Devon, która wyrzuciła swoje nowo narodzone dziecko do kontenera na śmieci. Książka ta opisuje problemy, z którymi mierzy się każda przeciętna nastolatka. Tylko nie każda nastolatka potrafi sobie z tymi problemami poradzić. Tak było w przypadku Devon. Nie chciała być taka, jak swoja matka, która każdego mężczyznę uważała jako swojego potencjalnego partnera i zaszła w ciąże jako nastolatka, dlatego gdy w jej ciele zaczęły zachodzić zmiany na skutek ciąży, wyparła ze świadomości fakt spędzenia nocy ze swoim wakacyjnym chłopakiem. Doprowadziło to do tragicznych skutków.

Po przeczytaniu książki nasunęło mi się pytanie, co ja bym zrobiła w sytuacji, w jakiej znalazła się główna bohaterka książki.. Nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ, bez wątpienia, jest to sytuacja, w której nikt z nas nie chciałby się znaleźć.