Obserwując Edie

Camilla Way Wydawnictwo: Zysk i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Zysk i S-ka
2017-02-27
2017-02-27

Na początek czytania trochę się pogubiłam, bo przeszłość jest opisana z perspektywy jednej bohaterki, a teraźniejszość opisuje druga bohaterka książki. Jednak im głębiej w książce się zaczytałam tym bardziej wciągnęłam się i zaintrygowałam historią oraz wydarzeniami z przeszłości.

Najlepsza książka jako przeczytałam w 2023 :) od początku czytając myślałam sobie o jestem taka jak Eddie, ale czym bardziej myslalam o Heather byłam Heater. Każda dziewczyna myśle w swoim życiu miała czas być raz jedno a raz drugą. Niesamowicie wciągająca książka przeczytałam ją w kilka godzin. I chciałabym przeczytać więcej, jestem nienasycona. Plus to w jaki sposób pisarka przedstawiła te postacie jest kluczowy totalnie blow my mind :)
Świetna książka, chciałabym przeczytać ją jeszcze raz po raz pierwszy. Majstersztyk!

Polecam, bardzo wciągająca książka

Polecam, bardzo wciągająca książka

O mrocznej przeszłości, która powraca....
Dobrze się czyta, wciąga, trzyma w napięciu, godna uwagi.
Siedem z plusem.

O mrocznej przeszłości, która powraca....
Dobrze się czyta, wciąga, trzyma w napięciu, godna uwagi.
Siedem z plusem.

Od samego początku książki fabuła toczy się w mgle złożonej z niepewności i tajemnicy. Poznajemy dwie narratorki powieści, dawne przyjaciółki. Heather - narratorka przeszłości opowiada z swojej perspektywy relację pomiędzy kobietami, oraz to jak wielką przyjaźnią się darzyły. Tytułowa Eddie natomiast jest narratorką teraźniejszości, poznajemy ją jako dorosłą kobietę w zaawansowanej ciąży.
Przyjaciółki rozdzieliła ogromna tragedia, którą poznajemy dopiero na końcu. Przez cały czas obserwujemy te wszystkie wydarzenia i dochodzimy do pewnego wniosku - kto jest tutaj tym "złym".
Autorka jednak całkowicie odwraca bieg wydarzeń na samym końcu, całkowicie zmieniając sposób postrzegania bohaterów.
Niezwykle straszna, lecz zarazem ciekawa historia, opowiedziana świetnym językiem.

Książka mi się podobała, mimo, że domyśliłam się kto tak naprawdę odgrywa jaką rolę już od prawie samego początku
Koniec zatrważający, książka pozostaję na długo w głowie i daje do myślenia
8/10

Koniec zatrważający, książka pozostaję na długo w głowie i daje do myślenia
8/10

Wciągająca książka już od pierwych stron! Polecam każdemu!

Wciągająca książka już od pierwych stron! Polecam każdemu!

Zdecydowanie zakończenie książki podnioslo jej ocenę - całość czyta się bardzo dobrze i szybko, a samo zakończenie wręcz wbija w fotel.

Co jakiś czas sięgam po książki, które nowościami nie są i wystarczająco długo zalegają na moich regałach. Podobnie było z pozycją "Obserwując Edie" C. Way, która opowiada o pięknej, zwariowanej i pełnej ambitnych marzeń Edie, która po latach staje się samotną, pełną kompleksów kelnerką, która musi zmagać się z samotnym macierzyństwem.
▪️
Autorka niesamowicie realistycznie opisała dramatyczną sytuację, w której opieka nad córką przerasta młodą matkę a wprowadzając wątek niepewności i obaw, kiedy w życiu Edie pojawia się przyjaciółka sprzed lat - Heather, o której ta wolałaby zapomnieć z powodu łączącego kobiety dramatycznego sekretu sprzed lat, wprowadza czytelnika w stan podskórnie odczuwanego strachu i wszechobecnej beznadziei.
▪️
Historia przeszyła mnie na wskroś smutkiem i bólem. Czułam, że latami gromadzone tajemnice dramatycznych przeżyć bohaterek, odcisnęły się brudem, który momentami lepił się do moich myśli. To jedna z tych historii, z którymi mam problem w ocenie. Z jednej strony nie rzuca na kolana, z drugiej autorce udało się tak manipulować moimi odczuciami, że przeżywałam dramaty Edie i Heather jakby dotyczyły mnie samej.

Autorka niesamowicie realistycznie...

Poruszająca, zatrważająca, do bólu. Pełna smutku, strachu i rozpaczy. Pozostanie że mną na pewno już na zawsze. Sięga do dna rozpaczy. Że strony na stronę wzrasta napięcie i smutek i strach. Historia napisana jest w taki sposób, że wiadomo, że wszystko zmierza do zatracenia.

• 2017
  • 2017