Aspirant Hornblower

marynistyka
przygodowa

Kiedy siedemnastoletni Horatio melduje się na pokładzie wojennego okrętu Jego Królewskiej Mości, nie spodziewa się, że czekają na niego najwyższe zaszczyty. Jednak na drodze do stopnia admirała musi pokonać niezliczone przeszkody...

Wojmir73 | 2011-11-25

Świetna, przygodowa powieść marynistyczna, w dodatku z duża dbałością o szczegóły. Widać że autor zna się na morzu, życiu na nim w tamtych czasach i obowiązującym ceremoniale. Jak najbardziej polecam lekturę.

Andi | 2014-02-15

Tej książki nie trzeba zachwalać. Cykl z Hornblowerem to obowiązkowa lektura marynistyczna. Czytając Forestera czułem się tak jak bym był na okręcie. Czułem zapach smoły i desek, czułem smak soli na ustach i słyszałem łopot żagli. Kochasz morze, kochasz żaglowce, nie wahaj się sięgnąć po ten cykl.

petros64 | 2013-07-14

chyba najlepszy cykl marynistyczny, jaki czytałem kiedykolwiek

Stanisław Nowacki | 2016-02-15
Krzysiek | 2015-06-06