Czarna bandera

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieść o korsarzu Janie Martenie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Spółdzielcze
8320905125
Czarna, bandera
przygodowa
dona

Inne wydania

"Czarna bandera" to opowieść o przygodach polskiego korsarza Jana Kuny, zwanego z angielska Martenem. Tak go właśnie nazywają przyjaciele i wrogowie na morzach i w portach całego świata. Rzecz dzieje się w II połowie XVI wieku, a bohater opowieści wraz ze swym niedoścignionym "ZEPHYREM" - trójmasztowym żaglowcem wojennym, uczestniczy w licznych bitwach morskich, które toczą ze sobą o panowanie na morzach i oceanach Anglia, Hiszpania, Portugalia i Francja. Pojedynki artyleryjskie, abordaże, szturmy twierdz i epizody indiańskie ozdobione zostały wątkiem miłosnym.

Roman Dłużniewski | 2016-12-16

Rewelacyjna książka!! To pierwsza część Meissnerowej trylogii. Jan Kuna zwany Martenem. Nieustraszony żeglarz-wojownik i jego niezwyciężony Zephyr. Koniecznie!!!

Paweł_B | 2014-06-01

Po przeczytaniu Czarnej Bandery nie wierzyłem że ktoś może stworzyć tak niesamowitą książkę marynistyczna w której akcja praktycznie toczy się od deski do deski. Więc po co oglądać jakieś superprodukcje typy Piraci z Karaibów jak można sięgnąć po książkę J.Meissnera. Polecam

benia86 | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Świetna książka. Wciągająca, dynamiczna, bardzo dobrze napisana- jeśli chodzi o techniczne i batalistyczne aspekty. Opisy bitew morskich- palce lizać :),do tego piękne opisy Gdańska z XVI wieku, a na zakończenie tyle otwartych wątków, że w kolejnych tomach na pewno nie będzie nudy ;). POLECAM.

drobnypijaczek | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Świetna. Moja pierwsza powieść z epoki żagli i żaglowców. Autor przedstawia przeszłe losy głównego bohatera często przez pryzmat relacji świadków których los związał z jego losem. W dzisiejszych czas była by to wielka kolubryna, która pewnie szybko by się znudziła natomiast tutaj fabuła posuwa się gładko do przodu. Mnie osobiście brakuje większej ilości scen batalistycznych ale może czasem trzeba odpocząć od opisów krwawych starć a zadowolić się pobieżną relacją. Ale warto na pewno o niebo lepsze od papki telewizyjnej.

Nitager | 2016-06-16

Janusza Meissnera cenię przede wszystkim za książki autobiograficzne, nawet jeśli nieco podkolorowane. Tam pokazywał mistrzostwo warsztatu. Beletrystyka wychodziła mu nieco słabiej.
Tu mamy do czynienia z fikcją literacką. „Czarna Bandera” to pierwszy tom „Opowieści o korsarzu Janie Martenie” – gdańskim żeglarzu, który zostaje angielskim kaprem. Oceniam ją dość wysoko, bowiem bardzo lubię takie klimaty. Powieści z czasów, gdy na morzach królowały drewniane żaglowce, mają dla mnie nieodparty urok.
Treść jest spójna i ciekawa, akcja żywa, choć miejscami zwalnia. Ciekawa i wciągająca lektura.

Elvis7 | 2015-05-06

Jan Kuna, Jan Marten, Jan de Marten - pirat, kaper JKM, wolnomyśliciel, bohater, kapitan. To tylko niektóre słowa, które przychodzą mi do głowy kiedy wspominam Czarna banderę.

Sam nie wiem ile razy w swoim życiu przeczytałem pasjonujące dzieje tego człowieka. Kiedy miałem 9 lat (dawno to było) myślałem, że taki człowiek powinien znaleźć się na kartach historii. Teraz wiem, że to była fikcja ale kiedy czytam przygody kapitana Kuny przenoszę się w tamte dni dzieciństwa.

Marcin Badtke | 2011-12-05

Rewelacyjna trylogia! A przynajmniej tak ją zapamiętałem z lat młodości. Świetny miks przygody, romansu, bitewnego zgiełku i żeglarstwa. Do tego bohater Polak, który nie bierze udziału w żadnej przegranej polskiej sprawie.

cziskel | 2013-04-26

Nigdy w żyiu nie płakałam tak bardzo jak na zakończeniu tej książki- dobra w swojej tematyce- szkoda, że w dzisiejszych czasach ciężko o więcej [irackich powieści!

pawel100g | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016