Niechętny szermierz

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Siódmy miecz (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
The Reluctant Swordsman

Ostatnią rzeczą, którą pamiętał Wallie Smith, był szpital, zatroskane twarze lekarzy i ból. Kiedy więc obudził się w ciele barbarzyńskiego wojownika, w towarzystwie pięknej niewolnicy i zasuszonego kapłana mamroczącego o Bogini, uznał, że majaczy w gorączce. Lecz Świat nie zniknął tak łatwo. Nagi półbóg, który przybrał postać chłopca, wyjaśnił mu, że Bogini potrzebuje szermierza. Jeśli Wallie...

Lecz Świat nie zniknął tak łatwo. Nagi półbóg, który przybrał postać chłopca, wyjaśnił mu, że Bogini potrzebuje szermierza. Jeśli Wallie podejmie się zadania i dobrze je wykona, otrzyma wszystko, czego sobie zażyczy. Jeśli odmówi, skutki będą... niemiłe.

Wallie sceptycznie odniósł się do propozycji, ale Mały miał dar przekonywania. Wkrótce Ziemianin otrzymał wspaniały miecz, choć nie potrafił nim władać. W dodatku słudzy Bogini byli zdecydowani przeszkodzić mu w wypełnieniu misji.

źródło opisu: [Wydawnictwo MAG, 1999]

Emertha | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Jak dla mnie - tomik, który na początku był strasznie chaotyczny. Musiałam kilkakrotnie sprawdzać, czy przypadkiem nie zaczęłam kolejny raz czytać serię od środka - jednak za każdym razem dziwiłam się, że to jednak jest pierwszy tom. Czytelnik zostaje wrzucony do wiru ciągłych wydarzeń.
Jedynym minusem dla mnie jest (póki co) idealizowanie bohatera - a raczej ta malutka drobnostka.... że wszystko mu się udaje.

Emil Ferfet | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Zaznaczyłem jako przeczytane, ale nie dokończyłem, nie mogłem, nie udało się...jednak fantasy z bożkami, super herosami do mnie nie trafia (siła wieku niestety), w Grze o Tron bawiłem się przednio, ale niestety to zpuełnie inny świat. Dla młodszych czytelników będzie na bank miłą rozrywką, ja uszczknąłem tylko 3/4 książki...

Bystry | 2013-02-23

Najfajniejsza seria Dave'a Duncana. Pierwsze 30-40 stron ciężko się czyta, ale potem jest coraz ciekawiej. Polecam.

Nie będę opisywał o czym jest ta książka bo na pewno jest dużo takich recenzji. Mnie jako czytelnika bardziej interesuje parę kwestii takich jak:

Czy książka ma ciekawą fabułę - tutaj 9/10 - Ciekawe pomysły, fajna fabuła, jest parę ciekawych zwrotów akcji przy których strony po prostu się łyka no i Wallie który nie wie o co kaman i z którym poznajemy ten ciekawy świat :).

Czy książka ma ciekawy klimat/budowę świata (czasem klimat książki czyli budowa świata i otoczka z nim związana nie pozwalają mi się oderwać od książki mimo, że książka ma dłużyzny czy nie do końca spójną fabułę) - tutaj 9/10 - Rangi wraz z tatuażami, szkoły różnych profesji itd itp, ciekawa budowa świata.

Czy książkę się dobrze czyta (czy ma dłużyzny przez które trzeba przebrnąć) - tutaj 8/10 - Poza pierwszymi stronami przez które ciężko przebrnąć książkę czyta się naprawdę miło.

Ogółem 9-/10.

lobuz09 | 2014-12-02

Świetny pomysł (szermierz natchniony itp.), śmieszne, ale konsekwentne pozdrowienia wypowiadane za każdym razem..świetnie się czyta.

Daniel | 2014-08-08

Ciekawa wizja świata legend o czarnoksiężnikach, do którego trafia człowiek o ciele wojownika i umyśle chemika.

Łukasz Śmigiel | 2011-05-22

Niegdyś w NF, znakomita historia o człowieku, który staje się wypasionym bohaterem :-)

Mara Jade | 2012-08-29

chce byc shonsu