Wybór mitów greckich

Wydawnictwo: Siedmioróg
mity, mitologia, Grecja

(red. Joanna Rodzewicz)

emik84 | 2015-09-22

Opowieści o bogach i herosach przekazywane przez starożytnych greków przetrwały po dziś dzień dzięki czemu zagłębiając się w nie możemy w każdej chwili przenieść się w niezwykły świat mitologii greckiej. Są to wyjątkowe historie adresowane zarówno do dzieci jak i dorosłych, dlatego i ja postanowiłam powrócić do nich po latach. Zainteresowała mnie publikacja pt. „Wybór mitów greckich”, dzięki której miałam możliwość przypomnienia sobie opowieści, które przecież po kilka razy czytałam w dzieciństwie.

Na kartach lektury znajdują się chyba te najpopularniejsze mity, tj. Prometeusz, Demeter i Kora, Syzyf, Herakles, Dedal i Ikar, Orfeusz i Eurydyka, Złotodajna moc, Minotaur oraz okrojona wersja Odysei Homera. Każda z historii napisana jest przystępnie dla młodego czytelnika oraz na tyle interesująco by zaciekawiła również tego starszego. Dzięki nim poznamy sylwetki bogów/herosów, ich atrybuty oraz historie jakie się z nimi wiążą a przyznacie, że są one niezwykle fascynujące. Dla...

konwalia12 | 2014-11-07
Paucia | 2014-03-09