Pula nadziei

Tłumaczenie: Ewa Penksyk
Cykl: Big Stone Gap (tom 3)
Wydawnictwo: Muza
6 (18 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Milk Glass Moon
9788373195486
Toskania, Włochy, Alpy, Nowy Jork

Milk Glass Moon, trzecia książka z bestesellerowej serii Adriany Trigiani o Big Stone Gap, kontynuuje historię życia Ave Marii Mulligan MacChesney, która z humorem i szczerością niezłomnie stawia czoło wyzwaniom i przemianom macierzyństwa. Zwroty akcji (zadziwi i oczaruje czytelnika) można porównać jedynie z ostrymi zakrętami na drogach południowo-zachodniej Wirginii. Przenosząc nas z domu Ave...

Przenosząc nas z domu Ave Marii w Blue Ridge Mountains we włoskie Alpy, z Nowego Jorku na toskańską wieś, Milk Glass Moon opowiada o nieustannie zmieniających się relacjach między matką a córką, o pierwszej miłości córki i rozpaczy matki i o małżeństwie, które trwa, pokonując kolejne wyzwania, i o społeczności, stającej wobec potężnej zmiany.
W tej wesołej, swojskiej przejażdżce, Ave Maria trafia w miejsca, o których nie śmiała nawet marzyć, i spotyka ludzi, którzy wstrząsają jego podstawami. Kiedy Ave Maria sięga do przeszłości, żeby znaleźć odpowiedzi na pytania o teraźniejszość, czytelnik nie odstępuje jej nawet na krok, kibicując niegdysiejszej miejscowej starej pannie, która znalazła prawdziwą miłość i założyła rodzinę.
Milk Glass Moon to opowieść o potędze miłości, przedstawiona z całą liryką i szczerością Trigiani.

źródło opisu: Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza SA, 2004

xolix | 2013-08-19
Przeczytana: sierpień 2013

Ostatnia część trylogii. Wszystko bajkowe, idealnie się układa, wręcz nierealnie...ale czyż nie za to kochamy A. Trigiani ? :)

dolce_vita | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018