Opowieści młodych mężatek

Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
Young Wives Tales
ZuzAnka

Lucy zapragnęła Petera, męża swej najlepszej przyjaciółki Rose, a że Lucy zawsze dostaje to czego, zapragnie, bez mrugnięcia okiem kradnie mężczyznę koleżance „i żyli długo i szczęśliwie”. Problem w tym, że scenariusz codziennego życia wcale nie okazuje się tak bajkowy, jak przewidywała. Rose, przykładna matka i wzorowa gospodyni domowa po odejściu męża ze smutkiem odkrywa, że jej życie...

Rose, przykładna matka i wzorowa gospodyni domowa po odejściu męża ze smutkiem odkrywa, że jej życie pozbawione jest pasji, romantyzmu, czy choćby planów na przyszłość. Ale przecież zawsze jest szansa na to, że pojawi się ktoś, kto pomoże znaleźć nowe cele, zdefiniować nowe marzenia i pomóc w ich spełnieniu.

Connie, wspólna przyjaciółka obu kobiet i szczęśliwa mężatka bez trudu godząca macierzyństwo z udanym życiem zawodowym spotyka pewnego dnia swoją dawną miłość. Czy uczucia, które odżywają ze zdwojoną siłą, zburzą jej idealny, uporządkowany świat?

"Opowiesci mlodych mezatek" przeczytalam juz dosc dawno bo pare lat temu ale do tej pory cieplo mysle o tej ksiazce i pamietam jak ogromnie mi sie podobala ze wzgledu na to ze swietnie sie przy niej bawilam :) Polecam na rozluzneinie i "do smiechu" :)

Karolina | 2015-03-22

Szczerze- spodziewałam się czegoś innego. Jakiejś lekkiej kobiecej lekturki. Pozytywnie mnie zaskoczyła.

Tak naprawdę w każdej z tych trzech kobiet odnalazłam jakąś część siebie. Nękają mnie problemy każdej z nich. Właściwie momentami czułam się, jakbym czytała o sobie. Recenzje mówią o tym, że powieść jest zabawna. Dla mnie taka nie była. Odebrałam ją bardzo poważnie. I bardzo osobiście.

Tak jak Lucy odebrałam innej kobiecie mężczyznę. Wprawdzie ich związek nie był ani tak długi, ani szczęśliwy, ani poważny, jak ten Rose i Petera, ale... No właśnie. Zaczęłam się zastanawiać czy coś ze mną nie tak, skoro nie odczuwam żadnych wyrzutów? I gorzej- czy spotka mnie kara? Ponadto odnalazłam więcej cech upodabniających mnie do Lucy- skrajny egoizm, wiara w siebie, dążenie do celu bez względu na koszty. Ale chyba najbardziej utożsamiam się z jej lękami na temat męża- czy wciąż jest dla niego atrakcyjna, czy mniejsza częstotliwość nocnych igraszek to bardzo zły znak, czy wciąż jest tą...

lizzy11 | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

Zapowiadało się świetnie ale powiem szczerze - trudno mi było przebrnąć przez nią do końca :-( niby lekka tematyka ale napisana w taki sposób ze czytało się ciężko, choć ogólnie lektura niezła, taka średnia półka.

alepio | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Lubię literaturę kobiecą, ale jeśli Adele Parks "trzyma rękę na pulsie jeśli chodzi o literaturę kobiecą" jak zapewnia okładka, to ja już jej podziękuję. Szkoda czasu. Wynudziłam się okropnie. Tytuł ni w pięść ni w oko, nie wiem gdzie tam były młode mężatki... Może to jeden z narratorów John, który doprowadzał mnie do furii i snuł przegadane dywagacje. Wątek Johna i Connie kompletnie mi nie pasował do książki. Pozostałe dwie bohaterki- Rose i Lucy to też jakaś pomyłka, zapewne istnieją takie kobiety, ale ani jednej ani drugiej nie dało się polubić, całą książkę można byłoby streścić w kilu zdaniach, bez filozofii wyzierających z każdej kartki. Nuda, nuda, nuda.

Sakarya | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

Początek był trudny do przebrnięcia - te nudne wynurzenia zafiksowanych mamusiek... prawie jak na wywiadówce. Ale potem się rozkręciło i nawet mnie wciągnęło.

Kami | 2011-10-22
Przeczytana: 22 października 2011

Adele ze swoimi lekkimi historyjkami nigdy nie zawiedzie. Kolejna dobrze się czytająca jej pozycja do poduszki. Nie ma się do czego przyczepić, jej ksiązki są dokładnie tym czym mają być. Trochę zabawne, trochę banalne, nieskomplikowane i dla każdego a raczej każdej ;)

Phara | 2015-07-01
Na półkach: Przeczytane, Drama, 2015
Przeczytana: 2015 rok

Książka dla młodych mężatek o młodych mężatkach - wątpię, żeby ktokolwiek inny zrozumiał ją w pełni. Skłania do zastanowienia się nad swoim związkiem i przeszłością, nad wartościami i przemijającym czasem. Bardzo pozytywna i budująca.

Niki | 2012-05-19
Przeczytana: maj 2009

Nie bardzo tytuł odnosi się bezpośrednio do treści. Raczej są to rozterki i życie kobiet dojrzałych i po przejściach. Lekka lektura i szybko się ją czyta.

anii82 | 2013-11-25
Przeczytana: 15 listopada 2013

Książka lekka, przyjemna, w sam raz na zimowe wieczory. Polecam ze względu na optymistyczny wydźwięk.

Fragile | 2012-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2012

chwilami zabawne, chwilami trudne, nie czyta się jej obojętnie