Pula szczęścia

Tłumaczenie: Agata Karolak
Cykl: Big Stone Gap (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
Big Stone Gap
8372006407
szczęście, stara panna
alabe

"Wiem, że szczęście gdzieś istnieje, gdybym wiedziała gdzie, udałabym się tam zaraz, żeby zgarnąć swoją pulę", mówi trzydziestopięcioletnia Ave Maria z małej osady górniczej w Wirginii, z pogodną autoironią nazywająca siebie starą panną. Prowadzi miejscową aptekę, dwuosobową Brygadę Ratowniczą i amatorski Teatr pod Chmurką oraz namiętnie czyta. Wiecznie zajęta, ucieka przed swoimi prawdziwymi pragnieniami. Niespodziewanie los każe jej podjąć wędrówkę w poszukiwaniu szczęścia i miłości.

"Pula szczęścia" to pierwsza część trylogii Adriany Trigiani, młodej amerykańskiej pisarki włoskiego pochodzenia, dramatopisarki, współautorki rozrywkowych programów telewizyjnych ("Bill Cosby Show") i autorki filmów dokumentalnych. Jest to powieść wzruszająca i zabawna, pozbawiona ckliwego sentymentalizmu.

[Muza SA, 2004]

źródło opisu: Muza, 2004

źródło okładki: http://www.muzaklub.com/

xolix | 2013-08-14
Przeczytana: sierpień 2013

Pierwsza część trylogii toczącej się w Big Stone Gap.
Poznajemy główną bohaterkę Ave Marię oraz szerokie grono jej przyjaciół i mieszkańców miasteczka.
Jest to książka w typowym stylu A. Trigiani. Ciepła, familijna z zaskakującymi momentami. Bohaterzy są wyraźnie nakreśleni, dialogi nie są przegadane.

Aga1977 | 2014-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Nuda, nuda, nuda. Wszystko co warte uwagi można by zawrzeć w kilku rozdziałach.

Dorcia | 2013-10-04
Przeczytana: 03 października 2013

Połknęłam ją w 1 dzień- jest dla mnie wyjątkowa, mmoentami widziałam siebie w ososbie Ave Marii. Z każdą stroną otwiera się coraz cieplejszy klimat nie tylko za sprawą północnych Włoch.Z niecierpliwością czekam na następne części. Idealna z kubkiem gorącej herbaty na jesienne wieczory.

BellaB | 2015-07-20
Joan | 2015-05-21