zdrowie, medycyna
youstyna

Medycyna laboratoryjna jest niezbędnym narzędziem w pracy lekarzy praktyków. Umiejętny wybór metod badan laboratoryjnych i ich prawidłowa interpretacja wpływają na jakość leczenia pacjentów ? diagnozę, rokowanie i długookresowe planowanie terapii. Niniejszy podręcznik dostarcza pełnej wiedzy na temat zastosowania nowoczesnej medycyny laboratoryjnej w praktyce, przedstawionej jako zbiór...

Niniejszy podręcznik dostarcza pełnej wiedzy na temat zastosowania nowoczesnej medycyny laboratoryjnej w praktyce, przedstawionej jako zbiór przypadków klinicznych.

Opisy przypadków zostały uzupełnione o zagadnienia z zakresu diagnostyki układów i narządów, m.in. hematologii, hemostazy, dysfunkcji immunologicznych, diagnostyki molekularnej, czy toksykologicznej.

Opis każdego przypadku rozpoczyna sie od przedstawienia historii choroby pacjenta oraz wyników badan laboratoryjnych. W dalszej części zostały omówione relacje pomiędzy wynikami, objawami choroby i rozpoznaniem różnicowym. Całość uzupełniona jest opisem fizjopatologii choroby i sposobem leczenia.

Podręcznik zawiera ponadto informacje na temat zastosowania wielu nowych metod badan laboratoryjnych, nowych sposobów leczenia, aktualnych zaleceń dotyczących prewencji opartej na użyciu laboratoryjnych testów diagnostycznych i nowych algorytmów postępowania w medycynie laboratoryjnej.

Ponadto zostały przedstawione przykładowe czynniki mające wpływ na powstawanie błędów w procesie analitycznym, jak równiez w fazie niezależnej od tego procesu. Zrozumienie mechanizmów interferencji i ich wpływu na wartość mierzonego parametru pozwala na wyeliminowanie fałszywych wyników i uzyskanie wiarygodnej informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Mamy nadzieje, ze niniejsza książka pozwoli pogłębić wiedze na temat zastosowania medycyny laboratoryjnej opartej na dowodach naukowych w praktyce i będzie przydatna w pracy zawodowej diagnostów laboratoryjnych, patologów i lekarzy.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90542467-tietz-medycyna-laborat...(?)

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90542467-tietz-medycyna-laborat...»