Naznaczeni. Mroczna strona

Cykl: Naznaczeni (tom 2)
Wydawnictwo: Pascal
Killer Instinct
ew_cia

„Żadne z nas nie miało normalnego dzieciństwa. Inaczej nie bylibyśmy Naznaczeni.” Cassie ma 17 lat i niezwykły talent do wnikania w ludzkie umysły. Dzięki niemu dołączyła do elitarnego programu FBI, gdzie wraz z czwórką pozostałych uczestników rozwiązuje sprawy kryminalne z przeszłości. Michael odczytuje emocje z twarzy równie łatwo, jak reszta ludzi czyta nagłówki w gazetach. Sloane potrafi...

Cassie ma 17 lat i niezwykły talent do wnikania w ludzkie umysły. Dzięki niemu dołączyła do elitarnego programu FBI, gdzie wraz z czwórką pozostałych uczestników rozwiązuje sprawy kryminalne z przeszłości. Michael odczytuje emocje z twarzy równie łatwo, jak reszta ludzi czyta nagłówki w gazetach. Sloane potrafi analizować dane lepiej niż niejeden komputer. Lia to chodzący wykrywacz kłamstw a Dean rozumie morderców lepiej niż ktokolwiek inny. Ale kiedy dochodzi do kolejnej zbrodni, chłopak nie chce mieć ze sprawą nic wspólnego. Morderca traktuje swoje ofiary w taki sposób, jak robił to kiedyś ojciec Deana… Zaczyna się śmiertelna gra. Czy Cassie uda się pomóc chłopakowi? Czy uczucie, które się między nimi pojawia nie skomplikuje sprawy? Czy Naznaczonym uda się uciec przed psychopatycznym mordercą?

Drugi tom przygód Naznaczonych to błyskotliwy thriller, który wciąga od pierwszych stron. Nie zaśniesz, zanim nie przeczytasz do końca.

„»Naznaczeni« to zabójcze umysły literatury Young Adult. Zachwyciła mnie każda strona.”
Ally Carter, autorka bestsellerów z list New York Times

źródło opisu: pascal.pl

źródło okładki: pascal.pl

Jedno słowo to za mało, by opisać tę książkę, ale najbliższe prawdy byłoby: mocna.
Poprzednia część była świetna, ale drugi tom jest genialny, niesamowity, mocny i dużo lepszy od poprzedniego. Ciesze się, że seria trzyma poziom, a nawet go podnosi.
Kocham takie zagadki, analizowanie, profilowanie, czytanie z twarzy, emocji, tłumaczenie czegoś za pomocą nauki, czy ludzki wykrywacz kłamstw. Zupełnie jak serialne, które oglądam, a tu mam to w jednym miejscu.
Ku mojemu zaskoczeniu moi podejrzani okazali się trafieni w dziesiątkę. Jak tylko ich "poznałam" (czytając) tak brałam ich na cel. W trakcie czytania dochodziłam do podobnych wniosków, co bohaterowie.
Pewnie moja mama ma racje mówiąc, że za dużo oglądam i czytam kryminałów xD.
Książka pochłonęła mnie, wciągnęła w siebie (omal nie przejechałam kilka razy przystanku czytając ją).
Jest naprawdę genialna. Czekam na dalsze części!
Gorąco polecam ! ! !
<3 <3 <3

esin | 2017-11-01
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Młodzi geniusze, nowe intrygi, mroczne zbrodnie i całkowicie szaleni zabójcy,czyli życia Cassie ciąg dalszy.
Jak pisałam w przypadku poprzedniego tomu, jest to niezwykła odmiana "Mentlisty" dla młodzieży. Książka jest niesamowicie wciągająca i pomimo iż opowiada historię nastolatków potrafi całkowicie wkręcić nieco starszych czytelników.
Ja osobiście kocham takie psychologiczne klimaty z lekkim humorystycznym zacięciem, także przyjemnością było dla mnie czytanie kolejnego tomu o Naznaczonych. Ponadto uwielbiam każdą z postaci wykreowanych przez autorkę, ale muszę się przyznać mam prawdziwą słabość do Michaela. Może dlatego, że jego niezwykły talent do odczytywania emocji z mimiki i ogólnej postawy ciała jest bliski temu co lubię i czym się obecnie zajmuję, albo dlatego, iż jest tak niesamowicie charyzmatyczną osobą że aż trudno nie darzyć go sympatią. Mam nadzieję na jego większy udział w następnej części, której czytania już nie mogę się doczekać.

Sherry | 2016-09-28
Przeczytana: 28 września 2016

JAK SIĘ MIEWA SPECJALNA MŁODZIEŻ

Kim są Naznaczeni? To grupka młodych ludzi obdarzonych przez los niezwykłymi umiejętnościami i talentami. Do rozszyfrowania ludzi. Profilowania ich. Odgadywania ich zamiarów i myśli. Odróżniania prawdy od kłamstwa. Gromadzenia niezliczonej ilości danych i statystyk. To nastolatkowie, którym odebrano szansę na "normalne" dzieciństwo czy dojrzewanie, a zamiast tego, wcielono ich do ściśle tajnego projektu FBI, gdzie Naznaczeni pomagają federalnym w rozwiązywaniu zagadek i szukaniu zbrodnialców. Co czeka piątkę młodych ludzi w "Mrocznej stronie"?

W kontynuacji "Naznaczonych", ponownie bierzemy udział w rozwiązywaniu pewnej zagadki kryminalnej. Brutalne morderstwo, z którym ma do czynienia tym razem FBI ma niepokojące powiązania z jednym z Naznaczonych. Co to oznacza? Kto stoi za brutalnym aktem? Co próbuje osiągnąć? Na te pytania, postanowimy odpowiedzieć wraz z siedemnastoletnią Cassie i jej nowymi przyjaciółmi.

To co zdecydowanie da się zauważyć w...

Książkomaniacy | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Kilka tygodni po tym, jak Cassie, Michael i Dean cudem uniknęli śmierci, naznaczeni wracają do pracy w FBI. O dziwo, właśnie wtedy znów dochodzi do kolejnej makabrycznej zbrodni. Okazuje się, że przeszłość upomina się o Deana. Grupa naznaczonych nie może siedzieć bezczynnie. Czują się w obowiązku wesprzeć przyjaciela. Potajemnie angażują się w całą sprawę.Wiedzą, że dzięki ich potajemnym zdolnościom mogą znów osiągnąć sukces. Nie przewidzieli jednak, że będą mieć do czynienia z tak niebezpiecznym przeciwnikiem. To nie zabawa... rozpoczyna się prawdziwe śledztwo. Zrobią wszystko, by doprowadzić je do końca, ale czy to wystarczy? Czy Cassie zdoła ocalić Deana? Kto okaże się zabójcą, a kto następną ofiarą?

Przy pierwszym tomie serii bawiłam się niesamowicie. Ogromnie spodobał mi się pomysł skoncentrowania fabuły książki wokół działań FBI i dodanie do tego wątków nieco fantastycznych - mamy tu do czynienia z umiejętnościami prawie nie z tego...

eR_ | 2016-10-03
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 03 października 2016

Popularna seria dla nastolatków, doczekała się wydania kolejnego tomu.Oczywiście, nie wiem jak u nas ta seria zyskuje na popularności, ale ponoć w innych krajach, to jedna z ulubionych serii młodych ludzi.Nie mnie oceniać takie wybory, każdy czyta to co lubi, więc trzeba przyjąć to z uśmiechem, czyż nie?

Casey ma niezwykły dar, który sprawia, że jej talentem zainteresowała się tajna komórka FBI.Od tego czasu, wraz z grupką podobnych do niej, zajmuje się profilowaniem, na przykład seryjnych morderców.Właśnie w części poprzedniej, cudem uniknęli śmierci, z rąk pewnego maniakalnego mordercy, a życie w agencji powoli wraca do normy.

Tym razem sprawa jest śmiertelnie poważna, bowiem pewien seryjny zwyrodnialec obrał sobie za cel Deana, w dodatku, w związku ze swoimi traumatycznymi przeżyciami, chłopak doskonale zna ową osobę.Przyjaciele angażują wszystkie środki aby pomóc koledze, a wokół nich atmosfera gęstnieje z każda minutą.Jak to się potoczy, pozostawiam czytelnikom do...

Iwona | 2017-09-25
Przeczytana: 24 września 2017

Nadal jestem pod wrażeniem serii Naznaczeni, jednak druga część troszkę mniej podobała mi się od pierwszej. Co prawda, po raz kolejny nie wiedziałam, kto zabił, jednak wątek miłosny odegrał w tym tomie zbyt wielką rolę, co mi osobiście nie przypadło do gustu.

Katherine Parker | 2016-12-29
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Od sprawy z agentką Lockie minęło już trochę czasu, jednak Cassie nadal dręczą koszmary związane z jej osobą. Dziewczyna musi zrobić jednak wszystko by porzucić przeszłość za sobą, gdyż nadciągają kolejne problemy, z którymi cała grupa naznaczonych musi zmierzyć się ponownie. W mieście dochodzi bowiem do tajemniczego zabójstwa młodej studentki. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie ogromne podobieństwo ów morderstwa do tych, jakie popełniał Daniel Redding - ojciec Deana. Wszystko wskazuje na to, że morderca jest zafascynowany osobą Reddinga, a sam więzień może mieć jakieś informacje, które mogą pomóc zatrzymać falę morderstw. Grupa naznaczonych postanawia więc złamać obowiązujące zakazy i wdraża się w bieżące śledztwo by pomóc Deanowi w końcu porzucić przeszłość i zostawić w tyle okrutną łatkę dzieciaka Reedinga. Jednak czy to wszystko wydaje się tylko takie proste?

Z tego, co pamiętam bardzo podobała mi się zarówno sama idea Naznaczonych oraz fabuła, jaką otrzymałam w...

Marta | 2016-10-30
Przeczytana: 24 października 2016

Przez moją miłość do kryminałów - literatury i seriali, jestem bardzo zasmucona faktem, że tak naprawdę tego gatunku jest tak mało skierowanego do młodego odbiorcy. Zdaję sobie sprawę, że nie łatwo jest stworzyć coś sensownego, a przy okazji wciągającego na tyle, żeby młody mózg nie zniechęcił się do tajemnic, poszukiwania winnych, dobrze się przy tym bawiąc. Moim pierwszym kryminałem skierowanym do młodszej grupy czytelników był Szkic, ale Naznaczeni. Mroczna strona to idealna powieść dla rozpoczęcia swojej przygody z gatunkiem.

Kilka razy na blogu wspominałam o kilku kluczowych wątkach, które dla mnie obowiązkowo musi mieć powieść. Nie muszą się one pokrywać, ale jeśli tak autor zdecyduje, to tym lepiej dla niego. Barnes tak właśnie zrobiła i wykorzystała motyw miłości, zbrodni, tajemnicy i szaleństwa, co wyszło co najmniej świetnie. Nie będę ukrywać, że widoczny trójkąt miłosny trochę mnie na...

Joanna | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Drugi tom sprawił,że teraz czekam na następne powieści tej serii.
Książka tak wciągająca, o bardzo interesującej fabule, z tyloma wątkami z życia bohaterów, że czyta się ją niemal od deski do deski jednym tchem, a tylko czas to ogranicza.
Jestem oczarowana tą historią... nic dodać, nic ująć :-)

estrella1995 | 2017-03-04

Interesująca fabuła, nagłe zwroty akcji i nieprzewidywalne sytuacje. Czyta się jednym tchem :) Zdecydowanie polecam ;)